Skocz do zawartości

Laptop, problem z zasilaczem, nie ładuje baterii


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pacjent to laptop Dell Precision m6600 (jak w stopce). Zasilacz to prawie 1-kilogramowa krowa 240W 3,5A, Slim, który leży na podłodze panelowej, niczym nie jest przykrywany, nie jest oświetlany światłem słonecznym, ani nie wpływają inne zewnętrzne warunki które mogłyby zaszkodzić...

 

2 tygodnie temu zasilacz przestał ładować jego akumulator - system mówił że jest "podłączony, ładuje" ale jednak NIE ładował, nawet w biosie/live cd linux/wyłączony, podłączony. Jednakże gdy był podłączony to normalnie ciągnął energię z gniazdka, jedynie baterii nie ładował...

 

Nie pomogły żadne akcje typu sprawdzanie przez diagnostykę dellowską/reset biosu/wgrywanie nowszego biosu/wyjmowanie baterii/przeszukanie netu pod kątem podobnego problemu.

 

Jako że gwarancja NBD jest to telefon do della i po krótkiej rozmowie miałem 2 dni później nowy zasilacz (poprzedni zabrali), no i bingo - ładował, czyli wina zasilacza.

 

----------------

 

Kilka dni temu wywalił taki oto komunikat:

 

zas%20-%20Kopia.png

 

 

Wywalił go gdy odszedłem na kilka minut od podłączonego komputera, przychodzę i wisi na 1 planie owo okienko i pokazuje że NIE jest na zasilaniu... odłączyłem wtyczkę, podłączyłem i normalnie zaczął ładować, uznałem to za fałszywy alarm i zignorowałem.

 

---------------

 

Wczoraj wydarzyło się to samo, przestał ładować...

 

Ot chodził sobie na zasilaniu, odłączyłem go celem przeniesienia do innego pokoju (zasilacz był podłączony do LISTWY z bezpiecznikiem, oczywiście był włączony, niebieska obręcz przy końcówce się świeciła), po jakiś 15min wracam, podłączam, bateria 80% i... nie wzrasta (BatteryCare pokazuje "Prędkość ładowania/rozładowania" 0w, a wcześniej pokazywał ileś tam "w" gdy ładowała się bateria).

 

Kilka razy go tak odłączałem przez te 2 tyg od kiedy dostałem nowy zasilacz i nic mu nie było... do wczoraj...

 

---------------

 

Podejrzewam dwie rzeczy:

 

Listwa - mam ją dobre kilka lat, działa na niej swego czasu stacjonarny, wcześniejszy laptop, czasem inne urządzenie i nic się nie stało, także jak zasilacz - nie jest poddana na negatywne warunki. Niestety podpięcie do innej, czy też innego gniazdka nie rozwiązuje już problemów.

 

Niedobór/skoki napięcia - Mieszkam w ~40 letnim bloku i przy włączaniu bardziej prądożernych urządzeń (mikrofalówka czy czajnik elektryczny) da się zauważyć chwilowy (~1sek) niedobór mocy (lekko przygasają światła)

 

--------------

 

Mógłbym zadzwonić by przysłali następny zasilacz, ale co w przypadku jak padnie ten trzeci? Wolałbym znaleźć przyczynę problemu...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

W innym miejscu dostałem też informację że winą mogą być spadki napięcia...

Mieszkam w 40 letnim blokowisku i gdy zostanie odpalone urządzenie które żre dużo prądu na start np mikrofala czy czajnik elektryczny - żarówki przygasają na ułamek sekundy, ale czy to jest faktycznie problem? I jeżeli to czy nie kupić porządnej listwy lub regulator napięcia, np taki -> http://www.apc.com/products/family/index.cfm?id=67

 

Na razie do Della jeszcze nie zgłaszałem niczego z braku czasu. Pewnie zrobię to po świętach

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...