Skocz do zawartości

Niezidentyfikowane infekcje (wiele) - trojany, spamboty, keyloggery etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, więc:

 

1. Sprzątanie wykonane, komp się resnął

2. Punkty przywracania usunięte

3. Oprogramowanie zaktualizowane.

4. Zainstalowałem Comodo Internet Security, bo czytałem tu na forum dobre opinie. Ale zanim kompa podłącze do sieci i zrobię test ostateczny (póki co na razie komp działa bardzo dobrze /z grubsza/) powiedz mi proszę czy to wystarczy, żeby takie sytuacje się nie powtórzyły? I skąd to się w ogóle wzięło, bo chyba przyznasz, że przypadek nietypowy?!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
powiedz mi proszę czy to wystarczy, żeby takie sytuacje się nie powtórzyły? I skąd to się w ogóle wzięło, bo chyba przyznasz, że przypadek nietypowy?!

 

Aby takie sytuacje się nie powtórzyły sam program zabezpieczający nie wystarczy, potrzeba jeszcze własnej uwagi podczas korzystania z sieci. A skąd się to wzięło? Tego nie wiem bo nie ja jestem użytkownikiem tego komputera, ale najpewniej kwestia pobrania jakiegoś pliku z niepewnego źródła czy odwiedzenie zainfekowanej strony www. Sam przypadek zaś nie jest wcale taki nietypowy bo to dobrze znana nam tutaj infekcja i już u niejednego użytkownika wystąpiła, a to że usuwanie nie zawsze idzie jak po maśle to ciężko przewidzieć.

 

Temat myślę, że mogę już zamknąć jako rozwiązany. Gdyby coś się działo daj znać na PW i w razie potrzeby go otworze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...