Skocz do zawartości

Infekcja pseudoantywirusem Smart Fortress 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłam się na tym forum gdyż @filutka78 z pclab mi je poleciała bo po kilku próbach nie potrafiła rozwiązać problemu (rozmowa z nią na 3 stronie wątku http://forum.pclab.p...gopid__10349131& )

Mój problem polega na tym, że nie mogę w żaden sposób usunąć Smart Fortress 2012. Choć u innych zadziałał program Malwarebytes u mnie chyba nawet nie wykrywa, że Smart jest wirusem (na zdjęciu w załączniku jest przedstawione jak to powinno wyglądać wg instrukcji z http://www.bleepingc...t-fortress-2012 a jak to wygląda u mnie - na liście nie mam Smart Fortressa). Mogę pracować tylko w trybie awaryjnym, w trybie normalnym komputer bardzo szybko się wiesza, nie można nic zrobić, jedynie kursor cały czas działa.

 

W załączniku podaję logi, które do tej pory wykonałam.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

 

*Do posta dorzucam zalecane logi obowiązkowe z OTL i Gmera

 

**Wątek był prowadzony również: http://forum.pcformat.pl/Problemu-po-infekcji-Smart-Fortress-2012-pseudoatywira-t

OTL18-03.Txt

post-4109-0-77347800-1332096987_thumb.jpg

post-4109-0-81740600-1332096988_thumb.jpg

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pierwsza sprawa po co to powielanie logów z przestarzałego(!) Silent Runners oraz z RSIT. W OTL widać to samo a nawet więcej niż z tych dwóch. Log z MBRCheck też nie potrzebny. Wszystkie te zbędne logi usuwam. Za to logi z OTL powinny być dwa - otl.txt + ekstras.txt. Aby wyszedł ekstras opcja "Rejestr - skan dodatkowy" ma być ustawiona na "Użyj filtrowania".

 

Infekcji aktywnej już tutaj nie widać tylko ten pusty folder:

 

[2012-03-06 21:10:04 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\F4D561D201BE38FE0001316D8DB91CC6

 

Usuń go z dysku ręcznie.

 

Mogę pracować tylko w trybie awaryjnym, w trybie normalnym komputer bardzo szybko się wiesza, nie można nic zrobić, jedynie kursor cały czas działa.

 

Nie ma się co dziwić w końcu tutaj działają jednocześnie dwa antywirusy(!) - w dodatku KIS jest przestarzały a sterowniki datowane na kilka lat do tyłu:

 

SRV - [2008-02-08 18:36:14 | 000,227,856 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\avp.exe -- (AVP)

DRV - [2008-05-29 15:39:12 | 000,112,144 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\kl1.sys -- (kl1)

DRV - [2007-12-28 19:51:04 | 000,195,344 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | System | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\klif.sys -- (klif)

DRV - [2007-12-13 13:28:40 | 000,024,592 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\klim5.sys -- (klim5)

 

Pozbądź się tego starocia używając narzędzia Kaspersky Remover

 

Dopiero po tych działaniach wykonaj nowe logi z OTL (razem z ekstras) i daj znać czy nadal są problemy z systemem w normalnym trybie.

Odnośnik do komentarza

Upewnie się bo w poście się nie wyświetla to okno, dopiero przy cytowaniu pokazało, że miałam usunąć folder: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\F4D561D201BE38FE0001316D8DB91CC6, tak?

Jeśli tak to wydaje mi się,że go usunęłam. W folderze All Users nie było folderu Dane aplikacji ale dotarłam do niego przez opcję wyszukaj.

 

Co do antywirusów. Na długo przed infekcją były zainstalowane te dwa antiwirusy (Kasperski i Avira) z tym, że Kasperski był stary, w ogóle nie był używany i nie działał. Nie powodowało to żadnych szkód typu mulenie komputera czy tez zawieszanie się. Problem zawieszania pojawił się dopiero po infekcji Smart Fortress 2012. Ale trzymanie tego Kasperskiego na dysku było oczywiście zbędne więc zgodnie z poleceniem go usunęłam. Po restarcie do trybu norlanego komputer uruchamiał się nienaturalnie dla niego wolno (przez długi czas było widać tylko tło pulpitu) ale może było to spowodowane wcześniejsza deintalacja programu Kasperski. Gdy już wreszcie włączył się na dobre na reszcie nie pojawił się problem zawieszania się także mogłam wykonać logi w trubie normalnym(w załączniku)

Po obserwuje go przy następnych uruchomieniach czy nadal będzie się tak długo włączał.

Mogę być już spokojna,że komputer jest po infekcji i wszystko jest w porządku?

Extras1903.Txt

OTL1903.Txt

Odnośnik do komentarza

W takim razie usuń po prostu ten folder. A OTL w żadnym wypadku nie powinno się ściągać z serwisów zewnętrznych tylko i wyłącznie z linku oryginalnego, który jest zamieszczony tutaj na forum w temacie przyklejonym.

 

Zasadnicze pytanie teraz czy jest tu jakiś widoczny problem? Jeśli nie to będzie można przejść do czynności końcowych.

Odnośnik do komentarza

W tym folderze mam wszystkie dane, który dotyczyły usuwania wirusów (logi z różnych programów, i same te programy). Usunęłam tylko OTL pod nazwą iexplorer.exe. Później ściągnęłam OTL.exe z http://www.fixitpc.p...orty-systemowe/ i wyniki skanowania nim zamieszczam w załączniku.

 

Co do jakiś problemów to wszystko wydaje się być w porządku.

Extras19032.Txt

OTL19032.Txt

Odnośnik do komentarza

W takim razie można kończyć całą sprawę. Do wykonania kroki końcowe:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

3. System jest nieaktualny i odcięty od aktualizacji, należy go zaktualizować instalując Service Pack 3 oraz pozostałe wymienione programy do najnowszych wersji:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

 

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.11)

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160050}" = Java 6 Update 5

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A70500000002}" = Adobe Reader 7.0.5 - Polish

"Mozilla Firefox 10.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 10.0 (x86 pl)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za pomoc :). Wykonałam już dwa pierwsze kroki, niestety nie mogę się dziś zabrac za uktualizację Service Packa bo z tego co wiem to bardzo długo trwa, prawda? Ale jak bede miała trochę więcej czasu to napewno to zrobię.

Mam jeszcze pytanie na koniec by zabezpieczyć się przed przyszłymi takimi atrakcjami: czy darmowy antywirus Avira, który teraz mam jest wystarczający aby komputer był w miarę bezpieczny?

Edytowane przez Landuss
Avira starczy, ale nigdy na 100% się nie zabezpieczysz. Temat zamykam //Landuss
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...