Skocz do zawartości

Problem z myszą/szami na portach USB


Mal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem dość szczęśliwym właścicielem laptopa Sony VAIO VPCEA3C5E i mam z nim dość dziwny (jak dla mnie) problem techniczny:

 

podłączona mysz nie działa w sposób prawidłowy - tzn. działa w niej zarówno rolka (pozwala przesuwaćekran w górę i dół) jak i przyciski (oba) ale mysz nie porusza kursorem po ekranie (w dawnych modelach myszek możnaby powiedzieć, że coś jest nie tak z kulką).

 

Mysz nie ma żadnych sterowników - to zwykły HP optyczny plug and play na USB. W każdym razie dotychczas było play.

 

Problem powtarza się z innymi myszami, wypróbowałem inego optycznego HP i jakąś mysz z logo Microsoft optyczną. Wszystkie 3 porty USB mają ten sam problem.

 

Problem znika za każdym razem, gdy wyłączę mysz, działa ona wtedy poprawnie przez jakiś, dość krótki okres czasu. Potem znów przestaje.

 

Zmiana myszki na nowy model zdaje się każdorazowo dawać jakiś czas wytchnienia, gdy działa ona poprawnie. Potem problem wraca.

 

System operacyjny to Windows 7 Home Edition, oryginalny.

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie leży problem więc nie wiem jakie dane dodać. W razie potrzeby dodam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zaglądnij do "właściwości" myszy (MU -> "mysz i inne urządzenia wskazujące" -> PPM -> właściwości -> zakładka zarządzanie energią -> odznacz jeśli jest zaznaczone zezwolenie systemowi na wyłączenie w celu oszczędzania energii)

Pytanie: czy tak jest i na zasilaniu sieciowym i na samej baterii? Jaki masz ustawiony profil zasilania? Możesz poszukać w zaawansowanych ustawieniach opcji zasilania, czy nie jest włączone wstrzymanie selektywne, jeśli jest to wyłącz.

Odnośnik do komentarza

Właściwości myszy: urządzenie działa poprawnie, nie jest zaznaczone zezwolenie na wyłączanie w celu oszczędzania energii (poza tym to chyba by wyłączyło wszystkie funkcje myszy prawda?)

 

Mysz jest na baterię, bateria, rzecz jasna, działa.

 

Wyłączyłem wstrzymywanie selektywne USB, nie pomogło.

 

Problem pojawia się zarówno w czasie pracy na baterii jak i przy podłączeniu do źródła zasilania. Mój ustawiony profil to plan zrównoważony, ale na planie wysokiej wydajności mysz zachowuje się tak samo, podobnie w trybie oszczędzania.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie moje myszki są bezprzewodowe. I tutaj chyba tkwił problem bo okazało się, że trzy testowane baterie były "zleżałe". Zmieniłem na nową i chyba działa.

 

Nigdy bym nie doszedł do tego, że bateria na wyczerpaniu może ograniczać funkcjonalność myszy a nie ją wyłączać gdyby nie kolega, który powiedział mi, że jego klawiatura najpierw wyłącza spację i literę "K" zanim trzeba zmienić baterię. Lekcja na przyszłość.

 

Dziekuję za pomoc i przepraszam za kłopot. Hardware już chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...