Skocz do zawartości

Problem z plikami exe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Już od dłuższego czasu mam problem z programami. Jedne uruchamiają się normalnie, inne wywalają błąd "Program przestał działać" dwa razy, po czym program się uruchamia, a niektóre nie działają wcale z powyższym błędem. Niektóre programy po reinstalacji działają dobrze, jednak po jakimś czasie znów się psują.

 

Na początku jakoś i tak pracowałem, bo wiedziałem że niedługo będę stawiał system od nowa. Co się okazało? Problem nie zniknął. W sumie wczoraj dwa razy stawiałem system i ciągle to samo :/

 

Pisałem kiedyś o tym na starych śmieciach, wykluczono obecność wirusów, więc zakładam temat tu.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

EDIT

 

Profilaktycznie przeskanowałem komputer DrWeb Live CD. Pliki jednak były zainfekowane, wszystkie to exeki. Pousuwałem wszystko, ale nadal nie wiem czy już będzie dobrze, tym bardziej że zainfekowane były także świeżo skopiowane pliki. Dla pewności załączam logi.

 

Przepraszam że odświeżam temat, ale to mi nie daje spokoju, nie uśmiecha mi się kolejny reinstal systemu, który i tak pewnie nic nie da :/

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Załączam nowe logi.

 

w linku który podałeś była mowa o Satily. Przypomniała mi się pewna rzecz:

Jakiś czas temu koleżanka dała mi swój komputer do naprawy. Podłączyłem swój dysk żeby skopiowac zdjęcia. Po restarcie jej Avast wykrył właśnie tego wirusa. Później się okazało że te zdjęcia nie działają (nie ruszałem tej partycji, więc z mojego dysku usunąłem bez ponownego kopiowania). Podejrzewam że to z mojego dysku na jej się przeniosło :unsure:

Jako że moj komp nie jest podłączony do sieci (czasem uzywam telefonu jako modemu) nie mam żadnego AV, bo i tak by sie nie aktualizował.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza

Generalnie w logach nie widać składników wirusa Sality czy innych podobnych, aloe tego wcale nie musi być widać. Do usunięcia są nieznane mi obiekty i teraz to wykonasz.

 

Uruchom OTL i w białym oknie na dole wklej następujący tekst:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
C:\Windows\System32\xwr62108.dll
C:\Windows\System32\wr62108.dll
C:\Windows\System32\xa6893855.exe
C:\Windows\System32\xa6892623.exe
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]
[clearallrestorepoints]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt (Run Script). Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj (Run Scan). Pokazujesz nowy log z OTL.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nic tu więcej nie widać na usuwanie.

 

1. Użyj opcji Sprzątanie (CleanUp) z OTL.

 

2. Start >>> w polu szukania wpisz regedit i skasuj z prawokliku ten klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{5823DAE2-76F5-3173-BF59-FEE2D2B0056A}

 

3. Zaktualizuj przeglądarkę Firefox: INSTRUKCJE.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja problemu żadnego nie widzę. Były pliki infekcyjne najprawdopodobniej, które usunąłeś skryptem. Jeśli zaatakuje cię infekcja plików .exe dałem ci temat i tam wszystko masz opisane co zrobić. Czyli zalecany skan z płyty boot AV, a nie spod działającego systemu. Inna sprawa to musisz uważać czy sam sobie nie podkładasz wirusa lub nie robisz backupu zainfekowanych obiektów.

Odnośnik do komentarza

Muzykę oczywiście mógłbyś skopiować bo te infekcje plików muzycznych nie tykają. Jakieś pliki tekstowe też można ewentualnie sobie skopiować.

 

Czym najlepiej sprawdzić czy pliki, które mam wypalone na cd nie są zainfekowane? Może faktycznie nagrałem już zainfekowane...

 

Można wrzucić płytę i przeskanować ją za pomocą jakiegoś skanera np. Dr. Web CureIt

Odnośnik do komentarza

No dobra, płyty niby czyste - Dr Web nic nie znalazł.

 

Zrobiłem format całego dysku po wcześniejszym skopiowaniu muzyki, filmów i ważniejszych danych na peny (były też tam instalki programów, ale wszystko najpierw przeskanowałem, wszystko czyste, jeden plik wyleczony). Po zainstalowaniu systemu wszystko z penów zrzuciłem na dysk, przeskanowałem i czysto. Teraz skanuje cały dysk.

 

Jak się okaże że to nic nie dało i problem nadal będzie występował to się chyba trochę zdenerwuję... Na wszelki wypadek płyty przeskanuje jeszcze raz dla pewności.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...