Skocz do zawartości

Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows.


Rekomendowane odpowiedzi

Szacuneczek!

Od jakiegoś czasu nie mogę włączyć Centrum zabezpieczeń systemu Windows. W trayu widnieje ikonka o tym problemie. Przy próbie włączenia Centrum zabezpieczeń systemu Windows wyświetla się błąd o treści "Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows ". Po pojawieniu się błędu zainstalowałem Malwarebytes Anti-Malware, który wykrył 3 zagrożenia, które usunąłem( log z antywirusa w załączniku). Mam Windowsa 7 Utlimate 32-bit.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

sirtepek

 

EDIT:

Właśnie odkryłem, że przy wyszukiwaniu dowolnej informacji na www.google.pl( np. stronka chomikuj.pl) i kliknięciu w tą informacje otwiera się podejrzana stronka www, dopiero za drugim razem otwiera się się stronka z chomika, gdy cofam sie do googla i wybieram drugi raz stronkę z chomiku. Wcześniej nie miałem takich sytuacji, podejrzewam że wina leży po stronie owego robaka.

A stronka, która się otwiera ma adres:

http://klpfind.com/cgi-bin/click.cgi?terms=waiting+out+the+storm]&pid=98500800-6202078875&data=1&rid=4f4924ff1cff2&manual=1

gdzie waiting out the storm to jest nazwa albumu, którego szukałem na chomikuj.

 

LOGI:

Security Check:

Results of screen317's Security Check version 0.99.31

Windows 7 x86 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 8 Out of date!

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Java™ 6 Update 22

Java version out of date!

Adobe Flash Player 11.1.102.62

Mozilla Firefox (3.6.17) Firefox out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Malwarebytes' Anti-Malware mbamservice.exe

``````````End of Log````````````

 

Extras.Txt

OTL.Txt

mbam-log-2012-02-25 (17-46-48).txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz infekcję, która między innymi sprawia problemu właśnie z Centrum zabezpieczeń. Dopóki infekcja jest aktywna - nie uruchomisz centrum.

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\Windows\tasks\MCZIMF.job
C:\Windows\System32\NOISEJ.dll
 
:Services
Crypkey License
 
:OTL
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://vshare.toolbarhome.com/search.aspx?srch=ku&q="
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Napraw wyłączone przez infekcję funkcje:

  • Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługę Centrum zabezpieczeń i Typ uruchomienia przestaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie), usługę zastartuj przyciskiem.
  • Przywracanie systemu: Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Ochrona systemu > zaznacz dysk z Windows i Konfiguruj > zaznacz "Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików".

3. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

Odnośnik do komentarza

Wszystko poszło jak należy. Na koniec parę rzeczy do wykonania.

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Wykonaj aktualizację systemu do Service Pack1 oraz pozostałe wymienione oprogramowanie:

 

Ultimate Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216010FF}" = Java 6 Update 22

"Mozilla Firefox (3.6.17)" = Mozilla Firefox (3.6.17)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

3. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...