Skocz do zawartości

PC wydaje 3 długie dźwięki...


Mixon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś miesiąca komputer wydawał 3 długie dźwięki. Na początku to jeszcze mi nie przeszkadzało (odgłosy 2-3 razy na dzień), teraz PC wydaje głos co 5 minut. Jest to dosyć denerwujące. Przeczytałem, że 3 długie to błąd klawiatury. Jak taki dźwięk wyeliminować?

 

Raport HWinfo32 w linku:

 

http://speedy.sh/Q2uHx/fixitpc.HTM

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raczej nie jest to sygnał błędu klawiatury (on powinien występować tylko przy włączaniu komputera). Prosiłbym o kilka rzeczy:

-na początek ustal czy głos wydaje głośniczek systemowy czy też dochodzi on z głosników "zwykłych". Aby to stwierdzić możesz np wyciszyć dzwięk albo odłączyć głosniki zwykłe

-jeżeli umiesz sprawdź czy dźwięk jest wydawany kiedy uruchomiony jest Ubuntu z płyty bądź pendrive'a. To działanie pozwoli nam określić czy problem jest sprzętowy czy też związany z oprogramowaniem

-możesz też odłączyć klawiaturę i zobaczyć czy dzwięki dalej są

- jak chcesz możesz też dostarczyć logi https://www.fixitpc.pl/forum-6/announcement-3-wazne-zakladanie-tematu-obowiazkowe-logi/ bo może to jakaś aplikacja robi?

Odnośnik do komentarza

Czy w BIOS-ie masz opcję Halt On Errors a jeżeli tak to jak jest ustawiona? http://www.pcguide.c.../stdHalt-c.html

Następne pytanie czy próbowałeś z inną klawiaturą podłączoną?

Tak ogólnie o ile ktoś na jakiś pomysł nie wpadnie to trzeba będzie testować po kolei sprzęt żeby znaleźć tego który to powoduje. Na początek można sprawdzić co sie dzieje kiedy jest tylko jedna kość RAM-u (trzeba sprawdzić w każdym slocie każdą), potem gdyby dało się załatwić kartę graficzną i zamienić. Można też złożyć komputer poza obudową. Za bardzo na ten moment innych pomysłów nie mam.

W OTL jest informacja że masz bardzo mało wolnego miejsca na dyskach oraz toolbar śmieciowy. Jeżeli możesz zrób coś z tym - ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza

Czy na pewno to są 3 długie dźwięki? Bo trzy długie dźwięki to rzeczywiście błąd klawiatury....

Są to 3 długie. 1 trwa ok, 1 sec.

Czy w BIOS-ie masz opcję Halt On Errors a jeżeli tak to jak jest ustawiona? http://www.pcguide.c.../stdHalt-c.html

Następne pytanie czy próbowałeś z inną klawiaturą podłączoną?

Tak ogólnie o ile ktoś na jakiś pomysł nie wpadnie to trzeba będzie testować po kolei sprzęt żeby znaleźć tego który to powoduje. Na początek można sprawdzić co sie dzieje kiedy jest tylko jedna kość RAM-u (trzeba sprawdzić w każdym slocie każdą), potem gdyby dało się załatwić kartę graficzną i zamienić. Można też złożyć komputer poza obudową. Za bardzo na ten moment innych pomysłów nie mam.

W OTL jest informacja że masz bardzo mało wolnego miejsca na dyskach oraz toolbar śmieciowy. Jeżeli możesz zrób coś z tym - ale to tak na marginesie.

Spróbowałem własnie z inną klawiaturą - dźwięku nie było. Może za krótko poczekałem (ok.7 godzin).. Najbardziej dziwi mnie to, że gdy klawiatury nie było - dźwięk występował, gdy podłączyłem inną - nie ma.

 

- U mnie w BIOS-ie niestety takiej opcji nie ma.

 

-Ze sprawdzaniem sprzętu - innej karty graficznej nie mam. RAM - mam 2 kostki - spróbuje je sprawdzić. Co do wyjęcia komputera z obudowy - Jest to jakaś różnica? :)

 

PS. Z pamięcią na C jest problem, bo usuwam, wszystko co mogę - zostaje tylko ok. 1,5 GB wolnego miejsca. Inne dyski - Zabieram się do roboty :) Toolbar nie przeszkadza - widać go tylko w IE, ale coś z nim zrobię.

Odnośnik do komentarza

Jak z inną klawiaturą nie ma dzwięku to myślę że można postawić diagnozę - winna jest klawiatura :) BIOS pipczy bo jest błąd klawiatury ale pomimo to pozwala uruchomić komputer (co jest troche dziwne). Kiedy nie ma klawiatury pipczenie też jest bo brak klawiatury to też że tak powiem błąd klawiatury (mam nadzieję że tłumaczę to logicznie). Nowa klawiatura nie powoduje błędu klawiatury stąd nie ma pipczenia :) Można podpiąć starą klawiaturę inaczej - np jeżeli teraz jest na USB to poprzez przejściówkę do PS2. Starej klawiatury pewnie nie będzie się opłacało naprawiać (chyba że to coś w stylu G15). Trzeba dłużej poużywac innej klawiatury i określić czy problem jest nadal (inne porady udzielone wcześniej można zignorować) A komputer wyjmuje się z obudowy i odpala poza nią aby wykluczyć przebicia z obudowy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...