Skocz do zawartości

Długi start +trojan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zaczęło się od aktualizacji do comodo 4 komp bardzo długo byl "zamrożony" nie moglem przez długi czas nic zrobić. Odinstalowałem zaciągnąłem online armor i pande cloud . Pand wykryła trojana cia kilkakrotnie lecz nie usunęła go nigdy skutecznie na stałe. Najgorsze jest jednak długie czekanie po włączeniu kompa zanim mogę coś zrobić ...............około 10 minut. Skany:

1. rootrepeal

2. otl

2RootRepeal report 06-23-10 (18-11-36).txt

2OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wykasuj ten plik z dysku przez SHIFT + DEL:

 

[2010-06-21 23:03:08 | 000,000,364 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\At1.job

 

Poza tym nic tu w logach nie widać jednak nie wkleiłeś jeszcze loga extras.txt z OTL. Podczas skanu powinieneś mieć zaznaczoną opcje Extra Registry

 

W przypadku wykrycia Pandy musisz podać konkretne dane czyli ścieżka dostępu + nazwa pliku.

Odnośnik do komentarza

Nic tu nie ma i pytanie czy coś się zmieniło po kasacji powyższego pliku.

 

Nie odpowiedziałeś nic w tej kwestii:

 

W przypadku wykrycia Pandy musisz podać konkretne dane czyli ścieżka dostępu + nazwa pliku.

 

To co można tu zrobić na podstawie logów to redukcja ogromnego pliku HOSTS:

 

O1 - Hosts: 9926 more lines...

 

Taki stan wprowadza oprogramowanie Spybot i często sprawia to problemy z systemem. Przestaw sobie opcje widoku w panelu sterowania na pokazywanie ukrytych plików + pokazywanie plików systemowych i odszukaj w lokalizacji C:\WINDOWS\system32\drivers\etc plik HOSTS. Otwórz go w Notatniku i wyedytuj zawartość tak aby została tam tylko linijka 127.0.0.1 localhost.

 

Jeśli po tej operacji ten długi start systemu nadal będzie występował warto srawdzić jaki jest start w stanie czystego rozruchu

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Landuss wywaliłem online armor i wszystko się zmieniło , start systemu w normie. potem wyrzuciłem plik wskazany przez Ciebie nie zauważyłem dużych zmian. Chyba powodem był online armur. Zredukowałem plik HOST tak jak pisałeś, obok widzę jeszcze 3 tak duże pliki pod nazwą hosts.długa-liczba.backup.Zrobić coś z tym? zrobiłem dzisiaj rano skan pandą cloud, załączam zrzut co znalazła (do CI.A doszedł spamta)

 

http://img707.imageshack.us/img707/6496/panda2.png

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...