Skocz do zawartości

Windows XP update


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Taki temat. Mam stary komputer z oryginalnym Windows XP w wersji z Service Pack 3. System działa na komputerze kilka lat bez żadnych problemów, gdyż traktuję ten komputer raczej do testów niż do normalnej pracy, do której używam drugiego komputera z Windows 7. Oryginalny system Windows XP sprzedałem ze 2 lata temu na aukcji, gdyż nie miałem zamiaru go już nigdzie używać. Ale oto problem. Tydzień temu podczas mojej nieobecności w domu instalator montował i konfigurował nowy internet właśnie podłączony do tego komputera z XP. Jakież było moje zdziwienie kiedy wróciłem do domu i zobaczyłem efekt pracy pana od internetu. Po pierwsze usunął na chama czyli bez odinstalowywania program XP-Antyspy nie wiem dlaczego ?

Włączył mi automatyczne aktualizacje pomimo, że ja zawsze pobierałem je przez witrynę windows update aby wiedzieć instaluję. Kilka aktualizacji zostało zainstalowanych a kilka czekało na instalację (stosowna ikona żółtej tarczy w prawym dolnym rogu). Wyłączyłem automatyczne aktualizacje i zainstalowałem ponownie xp-antyspy aby system był jak przed wizytą pana magika. Niestety okazało się, że po ponownym uruchomieniu systemu pojawiła się słynna ikona, że system nie jest oryginalny. Jako, że oryginalną płytę sprzedałem nie było sensu dzwonić do Micro i pytać o co chodzi. Słynną poprawkę usunąłem i myślałem, że jest ok. Natomiast problem jest jak wszedłem na stronę windows update, skąd do tej pory normalnie pobierałem aktualizacje bo tam też zainstalowała się jakaś poprawka sprawdzająca system, której nie da się już obejść (chyba). Konkretnie poprawka KB892130.

I teraz pytanie. Czy da się to jakoś obejść aby móc pobierać aktualizacje ze strony windows update, czy pozostają tylko aktualizacje z automata. W sumie nie bardzo zależy mi na tym ale czasem przydaje się wiedzieć co za poprawki wyszły.

Jeżeli obecnie traktowany jest mój system jako pirat i nie uzyskam pomocy OK rozumiem to ale gdyby ktoś miał jakieś cenne uwagi to proszę zgłaszać. Powtarzam tylko, że nie mam problemu z ikoną w prawym dolnym rogu o nieoryginalnym systemie tylko ze sprawdzaniem systemu przez witrynę windows update a tym samym brak możliwości pobierania aktualizacji przez tę stronę.

Za wszelkie rady i instrukcję dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...