Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem przez HDMI-dvi


koticz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odtwarzniem dźwięku z laptopa na tv przez HDMI-dvi. Był juz podobny temat ale tam problem sam sie rozwiązal i nei daje odpowiedzi na moj kłopot. Przesylanie obrazu działa bez zarzutu, jednak dźwieku nie ma. W ustawieniach dźwieku mam okreslone cyfrowe urządzenie audio (HDMI) nie podlączone, jednak kiedy klikam prawym myszy opcje testuj i ustaw jako domyślne mam nieaktywne za to jest opcja wyłącz co sugeruje, że jednak urzadzenie jest włączone. Sterowniki są poprawne i zaktualizowane, ustawienia tv zgodnie z instrukcjami a wyłączenie głośników w mikserze daje tylko brak dźwięku w lapku, szukałem czegoś w catalyst control center ale nic tam nie ma nawet w ustawieniach w odtwarzaczu media player (sugerowane w zamkniętym temacie) i nadal nic, nie mam juz pojęcia co robic. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

kabel jest z koncowkami hdmi i 2 koncowka dvi na tv jest dvi na lapku hdmi, telwizor to philips flat tv lcd hdready,lapek ma win 7 home premium,3gb ,procek 2,27 i5,64 bit. firma emachines e730g ,atiradeon hd 5470,kabel kupilem w sklepi 1,8m nie wiem co z nazwe ma, ale jest mozliwosc zemoze nie przesylac dzwieku?? teraz nasuwa sie pytanie z boku jak przy tv jst to wejscie dvi jest tez wejscie na audio chyba do tego dvi??, jak nie da rady nic zrobic teraz czy bede musial dokupic ten kabel 2 do dzwieku ?? ale jaki ?? dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza

Dobra sprobuj tych sterownikow ;

- masz tu link http://www.realtek.c...3&GetDown=false

- tu obrazek ktore pobrac

 

atistery.th.jpg

 

Czyli jak rozumiem kable ida w taki sposob:

- HDMI z lapka>przejscowka z HDMI / DVI> do telewizora i z tego moze byc d..pa, ale sprobuj z tymi sterami i ustawieniem Dzwieku i karty.

Pisz jakie wyniki to pomyslimy dalej o kablach.

Jesli to taki telewizor to jak juz pisalem d..pa. http://minskmazowiec...cd-iid-40051142 Mogles podac model, prawda? bo skad mamy wiedziec jaki kabel polecic do dzwieku.

@edit

kabel jest z koncowkami hdmi i 2 koncowka dvi na tv jest dvi na lapku hdmi

przyznaje , ze rozszyfrowac Ciebie nie jest latwo. pisz moze bardziej z trescia - krok za krokiem - z nowym Rokiem :) ,

Bez urazy i na marginesie problemu.

Odnośnik do komentarza

markuW - pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do instrukcji obsługi telewizora, w której jest napisane żeby zmienić tryb dźwięku na pc/hd co też uczyniłem, co do mojej pisowni nie sądzę byś był osobą adekwatną do tego by mnie krytykować a już na pewno nie obrażać (ale to kwestia kultury).

 

MarkuB - tak wejście w lapku to HDMI a w tv DVI, telewizor to Philips Flat TV (HD Ready) S Lc4.3e AB wygląda tak jak w linku tylko ma 26 cali. Zainstalowałem sterowniki, które mi poleciłeś i w ustawieniach dźwięku w miejscu cyfrowego urządzenia audio pojawiło się Realtek HDMI Output ale wciąż jest nie podłączone mimo że według systemu urządzenia działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza

Napisal Ci marekW, ze nie ma szans na przeslanie dzwieku po DVI. Ja jeszcze mialem nadzieje, ze TV ma HDMI, ale jesli nie to po ptakach. Nie obejdziemy tego i trzeba podlaczyc dodatkowy kabel do przenoszenia dzwieku. Pomysle po poludniu.

@EDIT

nie mam laptopa pod reka, ale to nie istotne. Zasada jak na zdjeciu

hdmisvideodzwiek.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie ma tu filozofi i kazdy pewnie tak kombinuje. Przetestowalem dla pewnosci na zestawie z 775/E6600/GTS8800 320MB. Po kolei;

- przejsc. z PC DVI/HDMI>przewod HDMI>TV/HDMI -----u Ciebie bedzie HDMI/laptop>przewod HDMI>przejsciowka HDMI/DVI>TV

- wykozystalem przewod S-Video uzywajac tylko AUDIO. Dodatkowo TV ma wejscie Audio IN RGB DVI jako Jack i tylko to dziala. Podwojne wejscie Audio z pod S-Video nie przenosi dzwieku z PC do TV.

Mam nadzieje , ze wszystko jasno opisalem. Teraz szukaj wyjscia Audio na lapku i wejscia na TV i kombinuj przewody.

Dodatkowo przy takim podlaczeniu TV mozna ustawic FullHD 32'' (mam monitor 1680x1050) i zagrywac sie na maxa w pieknej rozdzielczosci co cieszy oko snajpera :D i trzesie zona jak galareta.

Odnośnik do komentarza
co do mojej pisowni nie sądzę byś był osobą adekwatną do tego by mnie krytykować a już na pewno nie obrażać (ale to kwestia kultury)
to ja się czuję obrażony tym w jaki sposób piszesz. Próbujesz porozumiewać się z ludźmi, więc rób to tak jakbyś pisał do ludzi !!! Nie zakładaj z góry, że piszesz do matołów, więc możesz to robić byle jak.
pierwsze co zrobiłem to zajrzałem do instrukcji obsługi telewizora, w której jest napisane żeby zmienić tryb dźwięku na pc/hd co też uczyniłem,
ja również zajrzałem do instrukcji i jak byk jest wyrysowane, że aby uzyskać dźwięk to trzeba podłączyć kabel z karty dźwiękowej jack'iem, obojętnie jakiego kabla do przesyłu sygnału video, z przejściówką czy bez użyjesz.

 

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...