Skocz do zawartości
Mysza

Darmowy program do wystawiania rachunków (bez VAT)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako laik w temacie - mam prośbę o polecenie i wskazówki w zakresie prowadzenia małej, jednoosobowej firmy, rozliczenia na zasadach ogólnych, książka przychodów i rozchodów, firma nie będzie Vatowcem,

 

cel jest taki, by rozliczać się samodzielnie, bez korzystania z usług biura rachunkowego, co najwyżej przy użyciu PROGRAMóW ułatwiających życie, ale zupełnie darmowych , wersje "wypróbuj za darmo" mnie nie interesują,

 

kwestia wystawienia np. dwóch RACHUNKóW w miesiącu (usługi),

 

czy Ktoś z własnego doświadczenia poleciłby mi darmowy, prosty w obsłudze, nie wymagający zakładania żadnych kont itp., czytelny program do generowania RACHUNKóW i ewentualnie też darmowy do prowadzenia samodzielnego KPiR (pozycje po stronie przychodów i kosztów będzie można policzyć na palcach jednej ręki ;) )

 

z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Ci parę programów Pakiet Przedsiębiorcy Rachunek (do wystawiania rachunków potwierdzających twoją sprzedaż) oraz Pakiet Przedsiębiorcy Księga (do prowadzenia księgowości). Oczywiście programy są ze sobą zintegrowane więc nie musisz dwa razy wpisywać tych samych dokumentów. Nie są co prawda darmowe, ale są niedrogie w zakupie. Mają dobre przy tym bardzo dobre wsparcie serwisowe. Możesz pobrać 30-dniową wersję testową, żeby sprawdzić przed zakupem:

 

http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/rachunek

 

http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/ksiega

 

Oczywiście mają też rozwiązania dla VATowców oraz rozliczających się na ryczałcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam aplikacji Commerbusiness. Można na nim fakturować i księgować. Wydruki są bardzo ładne i zgodne z ustawowymi wzorcami, a sam program nowoczesny. Do tego jest bardzo elastyczny i przyjemny w obsłudze. Ma dobre wsparcie i częste aktualizacje. Na mnie w każdym razie zrobił miłe wrażenie. Pobierzesz go ze strony:

 

http://www.commerbusiness.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wypróbuj aplikację on-line eRachunek2. Jest prosta, ale ma wszystko co potrzeba: baza dokumentów, towarów i usług, kontrahentów, wysyłka mailem w PDF. Dzięki prostocie jest łatwa i przyjemna w obsłudze. Zobacz sobie demko na http://eRachunek24.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Elisoft to jeden z nie wielu programów do wystawiania rachunków za darmo za który chce zapłacić :) Wiem że programiści poświęcają wiele własnego czasu na usprawnianie "darmowego" programu. Generalnie formuła darmowego programu jest szczytna i mam nadzieje ze tak pozostanie. I najważniejsze nie jest to program webo-wy, gdzie nie wiadomo co się będzie działo z twoimi danymi, tylko instalujesz go lokalnie na komputerze i masz pełną kontrole. W chwili pisania tego postu z portalu dobeprogramy.pl ściąga go 200 osób dziennie. To o czymś świadczy.

 

 

Strona programu :

http://www.elisoft.pl/default.aspx

 

Strona na której go znalazłem, tam również są opinie użytkowników :

http://www.dobreprogramy.pl/ELISOFT-Faktury,Program,Windows,33564.html

 

Pozdrawiam

Zadowolony użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Super programem wspierającym małego i średniego przedsiębiorcę jest BizIn-najbardziej lubiany system na rynku. Darmowy, wszechstronny i bardzo łatwy. Temat może stary, ale może moja odpowiedź komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale nie jestem specem w programach księgowych. Używam programy wfirma, ale ja jestem vatowcem, więc nie wiem czy to pomoże. Sprawdź ich ofertę, bo system mają pierwsza klasa, więc szkoda byłoby, żebyś wybrał jakiś badziew, zamiast profesjonalnego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

ja jestem zadowolny z programu Rachunek Pakietu Przedsiębiorcy. Faktem jest, iż nie jest to darmowy program ale nie jest drogi a przy tym bardzo funckjonalny i intuicyjny

Poniż link do pobrania wersji testowej, może komuś pomoże w podjęciu decyzji o zakupie oprogramowania:

 

http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/rachunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chodzi o program do faktury to u mnie w sklepie korzystamy z Symfonii Start Faktura. Licencja jest bardzo tania a program bardzo prosty w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam, że nie ma co wydawać majątku na program do fakturowania.

Wcześniej używaliśmy programu Faktura od Programera, ale z uwagi na konieczność rozszerzenia dostępu do programu fakturowego na kilka komputerów, najwygodniej było skorzystać z aplikacji klient serwer. Działamy konkretnie na INWO, czyli tym sofcie: https://inwo.pl/

Jest tani, bo miesięczny koszt użytkowania to 7 zł + vat. Nie wymaga żadnych dodatkowych rozszerzeń, instalowania. Wystawienie faktury zajmuje jakieś 30 sekund. Można za free się zarejestrować i wystawić do 3 faktur miesięcznie za darmoszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Od dłuższego czasu juz szukam tego idealnego programu wink.png
Probowałem zarówno płatnych jak i darmowych i niestety żden
z nich tak naprawde mnie w pełni nie zadowolił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

U nas używamy od niedawna https://afaktury.pl/ . Prosty w obsłudze, bardzo funkcjonalny i dostosowany do nowych wymagań dotyczących fakturowania. Kosztuje niewiele, a jest dużo lepszy od wszystkich jakie do tej pory testowaliśmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...