Skocz do zawartości

Foldery na dysku zewnętrznym widoczne jako skróty nie do otwarcia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przytrafiło mi się coś podobnego co w temacie http://www.fixitpc.p...ie-do-otwarcia/ . A dokładniej wszystko było ok. Poszłam do koleżanki by wgrała mi zdjęcia na dysk wyskoczyły jej jakieś niby wirusy coś tam porobiła bez mojej wiedzy. Po powrocie do domu podłączyłam dysk i zdziwił mnie wygląd folderów, gdyż zamieniły się w skróty, których nie mogę otworzyć . A gdy próbuje wyświtla się komunikat: "System Windows nie może odnaleźć pliku "I:\RECYCLER\0xA25D5DBD.exe". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie." Oczywiście dzwoniłam w tej sprawie do koleżanki, ale ona nawet niewie, że coś zrobiła. A ja niewiem co w tej sytuacji zrobić , miałam tam zbiór rzeczy z paru lat , zdjęcia itp. Bardzo zależymi na odzyskaniu tego, z tym, że w sprawach komputerowych jeśli chodzi o naprawy całkowicie się gubię , a boję się robić cos na własną ręke. Myślę już by nawet ściągnąć jakiegoś fachowca chyba, że ktoś mi tu pomoże, najbardziej licze na pomoc użytkownika picasso.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usuwam wszystkie niepotrzebne posty. @Nights podajesz złe instrukcje. Tutaj jest więcej do usuwania. Pomijam fakt, że nie powinieneś się tu udzielać gdyż zasady tego działu jasno mówią, że uprawnieni do pomocy są tylko prowadzący dział aby uniknąć właśnie tego typu bałaganu.

 

@mocarna2011 wykonaj poniższe zalecenie:

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O4 - HKCU..\Run: [Amkaka] C:\Users\DasiA\AppData\Roaming\Amkaka.exe ()
O4 - HKLM..\RunOnce: []  File not found
 
:Files
attrib /d /s -s -h H:\* /C
H:\*.lnk
RECYCLER /alldrives
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie powiodło się to do końca więc poprawka tym razem inną metodą. Otwórz systemowy notatnik i wklej do niego taki tekst:

 

H:
attrib /d /s -s -h H:\*
del /s H:\*.lnk
pause

 

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.BAT >>> uruchom ten plik

 

Do obejrzenia dajesz nowy log z USBFix.

Odnośnik do komentarza

Dane są ciągle na dysku. Widok do nich możesz uzyskać poprzez ten sposób: http://windows.micro...ow-hidden-files

 

Jak już je zobaczysz kliknij PPM > Właściwości i na dole w oknie masz "Atrybuty". Z każdego odkrytego pliku/folderu odznacz "ukryty" (chociaz w sumie ta opcja powinna być na szaro, ale spróbować warto).

 

#mocarna

Zrób to, co napisałem, a je ujrzysz. One po prostu przybrały atrybut ukrytych, a ze zdjęciem ich jest problem. A, i nie musisz pisać ciągle post pod postem - istnieje opcja edytuj.

Odnośnik do komentarza

Sorki źle przeczytałam, opcja ta jest niemożlwia do odznaczenia jest na szaro , ale rozumiem, że to nie ma jakiegoś większego wpływu mimo iż foldery są przeźroczyste ? I tak teraz ostatnie pytanie jak mam "zabezpieczyć" dysk czy go używać żeby kolejna taka sytuacja sie nie zdarzyła, planuje też zgrać wszystko z dysku na komputer zapisać na płyty i wgrać spowrotem na dysk, ale wcześniej go jakoś przygotować by był jak nówka.

Odnośnik do komentarza

Foldery są jak to mówisz "przezroczyste" bo nadal są ukryte tylko masz opcję ustawioną tak, że te ukryte widzisz, ale gdy opcje przestawisz to na nowo nie będą one widoczne. Jeszcze raz spróbuj to zrobić tylko inaczej. Wpiszesz wszystko z ręki.

 

Wciśnij z klawiatury kombinację klawisz z flagą Windows + R i w oknie, które się otworzy wpisz cmd a następnie wpisz poniższy ciąg:

 

H: ENTER

attrib /d /s -s -h H:\* i ENTER

 

Zwróć uwagę na spację - podaje dla ułatwienia - attrib<spacja>/d<spacja>/s<spacja>-s<spacja>-h<spacja>H:\*

 

Gdyby był jakiś błąd to daj znać. Następnie wykonujesz nowy log z USBFix do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...