Skocz do zawartości

Problem ze startem komputera


ediz4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem ze startem komputera po dłuższym czasie niueużywania. Mianowicie gdy próbuje rano odpalić komputer zawiesza się on na ekranach bios, biosu ahci bądź po zniknięciu ich wpisów pozostaje na ekranie tylko migający kursor. Po zrestartowaniu komputera wszystko działa prawidłowo.

 

 

Komputer nie podkręcany. Pamieci pracują na taktach 4-4-4-11-20-2t. Przy ustawieniach na auto problem nie zniknął

 

 

Dane techniczne:

AMD Phenom II 720

Asrock a790GMH/128M bios p1.60

1 GB DDR2 A-data vitesta 800

Radeon 4770 XFX

Cooler master 520W

Windows 7 x64

Asus DVD RW SATA

Hitachi 1 TB HDS721010DLE630 SATA

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zwróć uwagę też na ustawienia biosu:

CPU Configuration -> AM2 Boost (czy jest enabled) -> wyłącz (disabled) Boot Failure Guard -> Flexibility Option (ustaw enabled)

Chipset Configuration -> Primary Graphics Adapter -> spróbuj (chyba że masz) PCI Express

Zauważyłem, że masz konto na piczylabie, a tu art o tej płycie: http://forum.pclab.p...-mini-recenzja/

A może by tak jeszcze zrzuty ekranu z HWiNFO z "system summary" i "sensors".

Odnośnik do komentarza

Zaraz wejdę do biosu.

Co do płyty głównej to już padła na niej pamieć sideport. Każda próba uruchomienia z nią komputera powodowała artefakty na ekranie. Teraz korzystam z zewnętrznej grafiki.

 

 

Chipset Configuration -> Primary Graphics Adapter -> ustawione na PCI Express

 

Nie znalazłem opcji AM2 Boost jak i Flexibility Option. Opcja Boot Failure Guard ustawiona na Disabled

post-2749-0-94528600-1324474712_thumb.jpg

Edytowane przez ediz4
Odnośnik do komentarza

Napięcie jest podniesione ale wcześniej już o tym pomyślałem i po ustawieniu wszystkiego na auto jak i na wcześniejszych kościach problem nadal występował.

CPU Configuration znalazłem ale nie znalazłem tam takich opcji

Kable podociskane, sloty SATA pozamieniane.

 

Dzisiaj ponownie zawieszenie przy pierwszym uruchomieniu. Pozostal na ekranie tylko migający kursor. Po restarcie komputer uruchomił się normalnie.

Edytowane przez ediz4
Odnośnik do komentarza

Powiedz proszę czy kiedy wyłaczasz komputer na noc to odłączasz go od prądu całkowicie (tzn gaśnie lampka na listwie zasilającej) czy też cały czas do prądu wpięty? Zobacz też czy problem pojawia się jeżeli dyski są wypięte. Sprawdziłbym też dysk MHDD, poluźnił timingi tak jak prosił MarekW i zresetował BIOS.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcześniej problem ze startem jest zarówno na tych kościach jak i na poprzednich. Nie mają też znaczenia timingi. Po ustawieniach na auto problem nie znika. Komputer cały czas podłączony do listwy. Prądu nie odłączam. Dysk jeszcze raz sprawdze. Co do BIOS-u to nawet zrobilem update ale nic to nie pomogło

Odnośnik do komentarza

Z racji Świąt komputer uruchamiałem dużo później i o dziwo wstawał zawsze za pierwszym razem. Pomyślałem że może winna jest temperatura otoczenia. Ogrzewam pokój elektrycznie i po nocy temperatura w pokoju znacznie spada. Czy mogłoby to mieć związek bo jak dotąd wszystkie porady z odłączaniem spaliły na panewce.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...