Skocz do zawartości

Monitor nie wychodzi ze stanu czuwania po włączeniu komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzis znow przytrafil mi sie taki o to problem : Kiedy gralem w grę , dokladnie Counter Strike, monitor zaczal mi szalec i mrygac we wszystkie strony, po czym pojawil sie niebieski ekran , na ktorym nie duzo przeczytalem i komputer sie wylaczyl. Przez okolo 30 minut wlaczania komputera i wylaczania aby monitor jakims cudem wyszedl ze stanu czuwania wszystko zaczelo dzialac.. Dodam ze kiedy wlaczalem komputer to wszystko chodzilo tylko bez monitora.. Monitor sprawdzany pod innym komputerem- sprawny. Do biosa tez wejsc nie moglem bo klawiatura tez jak by przestala dzialac. Na razie jest wszystko w porzadku, lecz taka sytuacje mialem tydzien temu takze. Z podobnym skutkiem- po jakims czasie dziala normalnie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No to prosta odpowiedź, przecież prosił Cię na siłę nie będę, i oto możliwe rozwiązania twojego problemu:

1. wymień zasilacz, lub

2. wymień kartę graficzną, lub

3. wymień płytę główną, lub

4. wymień ram, lub

5. wymiń HDD, lub

6. wymień komputer, i to by było na tyle.

 

Poza tym przeczytaj dokładnie tamten temat do którego się odwołujesz (oczywiście w dziale "hardware", przeczytaj go dokładnie całego może skumasz dlaczego nie ma na początku raportu sprzętowego).

 

Tobie nie chce się zamieścić raportu, mi się nie chce specjalnie myśleć na rozwiązaniem.

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza

Wiesz zgadzam sie z kolega co do logow lub info na zywca. Dodatkowo masz tyle RAM-u :

447,23 Mb Total Physical Memory | 59,95 Mb Available Physical Memory | 13,41% Memory free

1,03 Gb Paging File | 0,48 Gb Available in Paging File | 46,47% Paging File free

, ze nie wiem jak radzisz sobie bez gry - jakiejkolwiek, a z gra to juz zupelnie masakra. Chyba, ze to inny komputer niz ten z problemem jaki znalazlem w innym Twoim temacie?, ale tego oczywiscie nie wiemy, jak i tego czy jakiekolwiek info widac na ekranie podczas POST.

2 tematy nizej jest taki sam temat.. tez bylo napisane bez zadnych danych technicznych
przy takim podejsciu to lekarze obcieli by ci reke przy bolu kciuka bo dwie sale dalej wlasnie obcinali takiemu jednemu przy podobnym bolu. Drogie dzieci, bo chyba jestes dzieckiem? podaj potrzebne informacje - tyle ile uda Ci sie wypatrzec wewnatrz PC-ta oraz tyle ile mozesz wydedukowac, ze sie przydadza w celu znalezienia problemu.
Odnośnik do komentarza

zasilanie : ATX Power Supply 350 Watt

płyta główna: AsRock KBNF4G- SATA 2

procesor: AMD Sempron 3100+ ,1.81 ghz

karta grafiki: zintegrowana z płyta główną

Właściwości karty wideo

Opis urządzenia NVIDIA GeForce 6100

Napis z karty GeForce 6100

Napis z BIOS'u Version 5.51.22.23.03

Typ mikroukładu GeForce 6100

Typ konwertera DAC Integrated RAMDAC

Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.10.8126 - nVIDIA Detonator 81.26)

Rozmiar pamięci 256 MB

 

Ram: KINGMAX 512 MB DDR- 400 Ic: 32Max8 .( tutaj nie wiem czemu w systemie jest ze mam 448 mb)

System: Windows XP sp3

Monitor: Właściwości monitora

Nazwa monitora Monitor Plug and Play [NoDB]

ID Monitora KTC1770

Model 7005L

Data produkcji Tydzień 29 / 2005

Numer seryjny 152914

Największy widzialny rozmiar ekranu 34 cm x 27 cm (17.1")

Współczynnik proporcji obrazu 4:3

Częstotliwości odświeżania poziomego 31 - 80 kHz

Częstotliwości odświeżania pionowego 56 - 75 Hz

Gamma 2.20

Obsługiwane tryby DPMS Standby, Suspend, Active-Off

 

Dysk: ST3160815A 160 GB

 

 

Dzis przy otwieraniu komputera aby sprawdzic niektore z powyzszych danych , problem pojawil sie znow. Przeczyscilem komputer w srodku, wyciagnalem baterie na kilka minut i z godzine komputer nie chcial sie wlaczyc z obrazem, tak jak opisywalem problem wczesniej ( monitor nie wychodzi ze stanu czuwania) wyciagnalem ram i przelozylem do gniazda obok, co nie przynioslo oczekiwanego efektu , a gdy wlozylem ram tam z powrotem w miejsce w ktorym bylo to komputer sie odpalil jak gdyby nigdy nic. (po godzinie ) Po zalogowaniu, wyskoczyl nastepujacy raport o bledzie :

 

C:\DOCUME~1\Maja\USTAWI~1\Temp\WER7d99.dir00\svchost.exe.mdmp

C:\DOCUME~1\Maja\USTAWI~1\Temp\WER7d99.dir00\appcompat.txt

 

sygnatura bledu

generic host process for Win32 services

szAppName : svchost.exe szAppVer : 5.1.2600.5512 szModName : msi.dll

szModVer : 3.1.4001.5512 offset : 0014f81e

Odnośnik do komentarza
tutaj nie wiem czemu w systemie jest ze mam 448 mb
przecież masz zintegrowaną grafikę ona też potrzebuje pamięci więc system przydziela jej jakąś część ramu, którego z kolei masz stanowczo za mało, tak jak wyżej sugerował MarekB. Co jeszcze - drivery stare, do aktualizacji, detonatory to już historia. Przedstawianie w ten sposób bsod'a nic nam nie daje, spakuj folder "minidump" i wrzuć na jakiś hosting, a to podaj linka do paczki. Zasilacz ma jakąś nazwę? Napis "ATX Power Supply" mówi nam tyle, że jest to zasilacz w formacie ATX i ma moc 350W (podejrzewam, że tylko w teorii i "pusty napis" na naklejce), konieczne podanie nazwy lub zapodanie do posta zdjęcia naklejki.

Z logami OTL'a zapewne upora się Belfegor, jak się na tym nie znam.

Ściągnij HWiNFO32 i wklej screena z "sensors" do pobrania stąd: http://www.hwinfo.com/download32.html

dla dopełnienia obrazu możesz też dać screena z "system summary"

Odnośnik do komentarza
Z logami OTL'a zapewne upora się Belfegor, ja się na tym nie znam.

 

W logach wg. mnie nie ma infekcji. Jest dodatek Search, który zmienia domyślnie przeglądarki i pusty wpis klucza. To nie są wg. mnie powody wpływające na wyjście monitora z stanu czuwania.

 

O3 - HKLM\..\Toolbar: (StartSearchToolBar) - {7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} - C:\Program Files\StartSearch plugin\ssBarLcher.dll (StartSearch Inc.)
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found

 

Żadnych skryptów usuwających nie dam, bo mnie Picasio okrzyczy. Niech autor tematu poczeka na opinię biegłych.

 

Z mojej strony refleksja jest taka: potężna ilość programów i gier w systemie a maszyna kompletnie niewydolna. Mało pamięci (o czym wspominają dwa Marki) Nie wiemy nic na temat zasilacza i ewentualnych napięć. Sam Firefox sprawia problemy a co dopiero mówić o grach:

 

Error - 2011-12-07 10:51:12 | Computer Name = DOM-183CAF24619 | Source = Application Hang | ID = 1002
Description = Aplikacja zawieszająca firefox.exe, wersja 1.9.2.4324, moduł zawieszenia
hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

 

Zmiany sprzetowe, (przynajmniej jeśli chodzi o RAM) niezbędne. 512MB to było kiedyś bardzo dużo, ale na dzisiejsze aplikacje ....szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Kiedy gralem w grę , dokladnie Counter Strike, monitor zaczal mi szalec i mrygac we wszystkie strony, po czym pojawil sie niebieski ekran

To bylby typowy obraz niedomagania grafiki.

- przegrzewa sie ? lub konczy zywot ?

- zasilacz nie wydolny

 

Nie wymyslimy nic wiecej ; sprawdzenie zasilacza co najmniej miernikiem,a najlepiej podmiana (najpierw podaj jak prosi marekW co to jest za zasilka) + dodatkowa kosc RAM na poczatek. Zakladajac, ze nie sa to przyczyny problemow na 100% zyskasz komfort pracy (RAM) i pewnosc zasilki.

Twoje stery GPU - Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.10.8126 - nVIDIA Detonator 81.26) - sa starsze (o miesiac) do tych jakie ostatno widnieja na stronie producenta plyty. http://asrock.com/mb...NF4G-SATA2&o=XP Walka ze sterami na pozniej. Sprawdz kondensatory czy nie sa napuchniete. Sprawdz organoleptycznie NB czy nie parzy jak juz sprzet sie uruchomi.

+ to o co prosili koledzy wyzej. Jak masz przewietrzona bude? opisz ile wiatrakow i gdzie oraz jaka obudowa.

Ponawiam pytanie

czy jakiekolwiek info widac na ekranie podczas POST.
dokladnie wtedy kiedy probujesz bezskutecznie wlaczyc PC-ta.

 

Pytanie o POST na zasadzie tego tematu http://www.elektroda...pic1974952.html masz taki sam dysk

Odnośnik do komentarza

Wiec tak. Podczas POST na ekranie nie widac zadnego info. Tylko o tym ze monitor przechodzi w stan czuwania i koniec.

 

Screeny z summary i sensor:

http://img804.images...stemsummary.jpg

 

http://img840.images...048/sensorv.jpg

 

Nazwy zasilacza lub zdjecia sprobuje sie doszukac wieczorem, byc moze juz wieczorem bedzie tez inny zasilacz i dodatkowa kosc ramu (o ile znajomy bedzie mial tez DDR )

 

Dolaczam tez spakowany plik Minidump

http://www.filehosting.org/file/details/295146/Minidump.rar

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaka jest treść błędu w pliku Minidump. Nie mam narzędzi do analizy. Ale zauważyłem, że masz bardzo stary Bios. Na stronie producenta jest kilka nowszych wersji biosu, które posiadają aktualizację odnośnie VGA. Nie wiem jakiego rodzaju są te uaktualnienia, ale przy starym sprzęcie zrobiłbym wszystko, aby miał jak najnowsze oprogramowanie.

 

http://asrock.com/mb...4G-SATA2&o=BIOS

Odnośnik do komentarza

Debuger nie podaje precyzyjnie co spowodowało tego konkretnego bsod'a ale podaje na co należy zwrócić szczególną uwagę, kierunek to - (hardware) sprzęt, nawet nie wiadomo konkretnie co, może być i temperatura temperatura, co prawda na zrzucie tego nie widać ale zrzut robiony w trybie iddle, więc jest pewne przekłamanie.

Nie będę powtarzał za powyższymi, ale:

1. dołożenie ramu

2. pokaż jeszcze screena z smart'a dysku ( przykładowy program http://crystalmark.info/download/index-e.html )

3. czyszczenie wnętrza, szczególnie radiatora procesora.

4. aktualizacja driverów- chipsetu i grafiki (strona nVidia)

na razie tyle.

Odnośnik do komentarza

Po dolozeniu kosci ramu 512 po wlaczeniu komputera powstaje glowny problem czyli nie chce monitor wyjsc z czuwania. Gdy wyjalem ta dodatkowa kostke ramu komputer wlaczyl sie normalnie bez zadnego problemy. Mozliwe jest to ze ten ram co przynioslem od kolegi jest wadliwy? i dlatego taki problem powstaje z dodana tamta kostka ?

 

Co do tego smarta dysku to nie wiem czy to dokladnie o to chodzilo : http://tinypic.com/r/ico22g/5

Odnośnik do komentarza

Moje KINGMAX 512 MB DDR- 400

Kolegi DDR 512 MB PC3200 DIMM

 

Podczas problemu gdy podlaczylem drugi zasilacz, identyczny, problem nie ustepuje.. Mam wrazenie ,ze to moze byc ze cos nie laczy czasem.. bo wczoraj jak otwierralem komputer i go kladlem na plasko a jeszcze nie zdazyl sie wylaczyc to wlasnie wyskoczyl ten niebieski ekran i problem sie pojawil.

Odnośnik do komentarza
Mam wrazenie ,ze to moze byc ze cos nie laczy czasem.. bo wczoraj jak otwierralem komputer i go kladlem na plasko a jeszcze nie zdazyl sie wylaczyc
no tak to teraz już na pewno załącz tego smart'a dysku.

Zaktualizowałeś drivery jak pisałem w poście #14.

Sprawdź tę drugą pamięć wkładając ją do kompa samą, bez twojej.

Przedmuchaj dokładnie oba sloty pamięci.

Odnośnik do komentarza

Biorac pod uwage

monitor zaczal mi szalec i mrygac we wszystkie strony, po czym pojawil sie niebieski ekran
oraz
bo wczoraj jak otwierralem komputer i go kladlem na plasko a jeszcze nie zdazyl sie wylaczyc to wlasnie wyskoczyl ten niebieski ekran i problem sie pojawil.

mozna slusznie przypuszczac, ze powodem jest jakies polaczenie, ale rowniez dysk jak i plyta.

Jeden slot RAM uwalony lub brudny lub RAM dostaje rykoszetem i nie ma nic wspolnego z problemem. Jesli stary zasilacz (dalej nie wiemy jaki??) uwalil plyte ? to po ptakach, a jesli nie uwalil tylko ...np. gniazdo CPU ma problemy.?

Ladny galimatias.

- twoj RAM powinienes sprawdzic np. w CPU-Z lub odczytac dane z naklejki i dolozyc taka sama kosc. (poza konkursem przy uwalonym slocie)

- nie ma nawet jak zrobic testu dysku w MHDD - na padajacym systemie nawet nie probuj

- czyli jak juz trzeci raz napiszemy - dokladnie obejrzyj cala plyte, wszystkie polaczenia lutowane na odwrocie (wymontuj ja z PC-ta), wszystkie gniazda, przepatrz jak PLAYBOY-a od deski do deski i dwa razy

- podaj w koncu nazwe swojego zasilacza!!

Odnośnik do komentarza

Wiec tak. Drivery zaktualizowane. Zalaczam zdjecie tabliczki zasilacza oraz screen z CPU- Z ramu, natomiast nie mam mozliwosci dolozenia takiej samej kostki ramu, wiec mozecie tutaj napisac jaki ram mam kupic , to kupie 1 gb kosc i wsadze po prostu zamiast tej mojej 512 jezeli nie bedzie dzialala tez w tym 2 slocie.A moze byc tak ze jest cos ustawione i po prostu musi byc ram wsadzony do 1 slotu obowiazkowo i dlatego nie dziala w 2 slocie ten moj ram? Kondensatory sprawdzone doszczętnie i żaden nie jest napuchniety. Troche tutaj wywolalem burze i dziekuje za zaangazowanie.

post-3410-0-56180900-1324566403_thumb.jpeg

post-3410-0-95769500-1324566493_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...