Skocz do zawartości

ntoskrnl.exe bluescreen


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem bałagan na kompie i postanowiłem zrobić formata i na nowo windowsa zainstalować. Wszystko poszło ok jednak po kilku godzinach wywaliło mi bluescreen. Myślałem ok zdarza się. Ale później znów i tak już 12 razy od środy. Próbowałem jeszcze raz zrobić formata ale bez skutku. nadal wywala. Wiem że to sprawka ntoskrnl.exe ale nie wiem jak się tego problemu pozbyć. Przesyłam plik dmp z ostatniego bluescreena. Proszę o pomoc

 

Na dzień dzisiejszy komputer to:

 

Intel pentium dual core e2140 1,6ghz

płyta główna gigabyte ga-vm900m

ram 2x2gb (sprawdzałem w memtest) nie wykryło żadnych błędów zarówno na 1 jak i na 2 pamięci)

grafika: geforce 9400gt

zasilacz powerfox 350w

dysk 250gb samsung

 

Mam już procesor c2d e6600 (niestety nic lepszego na płyte główną nie wejdzie) ale czekam na paste termoprzewodzącą, we wtorek kupuje zasilacz Aerocool VP-450, a po świętach grafike vartex ATI Radeon HD 4850.

Sterowniki wszystkie zainstalowane.

 

 

Muszę podać link bo wstawiając plik przez forum pisze że nie mam uprawnień

http://www.przeklej....mp-0039km1v903p

 

Zapomniałem napisać że mam windows 7. Jeśli można proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chciałem przetestować jednak i używając komendy scan i makelog pokazuje mi sie komunikat: "Not all CDROM device are supporting verify command.

 

Masz na myśli skan programem MHDD?

W razie czego tu instrukcja http://nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

Wyniki skanu musisz przepisać lub zrobić fotki. Zapis wyników w postaci tekstowej jest możliwy tylko na dyskietce, (o ile się nie mylę).

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mogę zeskanować dysku tym programem pisze "Not all CDROM device are supporting verify command. If you get all errors, then your CDROM does not support verify command"

A czy te bluescreeny mogły być spowodowane przez zasilacz? Bo przed wymianą jak załączyłem kompa to po okolo 2-3 godzinach wywalalo mnie a dzis już po zmianie komp jest włączony od 9 i zero bluescreenów

Odnośnik do komentarza
Czy to oznacza że jest uszkodzony jeden slot pamięci?
możliwe, tak samo jak możliwe, że pamięci są niedovoltowane, po drugie zaś płyta jest na chipsecie VIA, a ten jest chimeryczny do wszystkiego.

W Victoria obok zakładki SMART, jest zakładka TEST, który możesz przeprowadzić. Smart pokazuje diabelski wręcz parametr 195, nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza

To znów ja. To chyba wina karty graficznej albo tego że płyta główna nie chce współpracować z tą kartą. Zainstalowałem dla pewności windows xp i kilka minut a czasem kilka sekund po uruchomieniu zacinał się komp. A włożyłem starą karte graficzną i wszystko ok. Czy to jest możliwe to co pisałem wcześniej? Że płyta nie chce współpracować? Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
To chyba wina karty graficznej albo tego że płyta główna nie chce współpracować z tą kartą. Zainstalowałem dla pewności windows xp i kilka minut a czasem kilka sekund po uruchomieniu zacinał się komp. A włożyłem starą karte graficzną i wszystko ok. Czy to jest możliwe to co pisałem wcześniej? Że płyta nie chce współpracować? Proszę o jakieś rady.

 

Moim zdaniem to wina zsilacza. Niestabilne i mało wydajne urządzenie. Prawdopodobnie stara karta wymaga mniej watów i jest spokój.

Przywołuje tutaj wszystkich speców od hardware niech sie wypowiedzą, bo czas najwyższy, by rozwikłac zagadkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...