Skocz do zawartości

Problem z procesorem, z ramem itd.


Nawi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałąm calutkie google, znalazłam wiele tematów i postów pasujących do mojego problemu z kompem ale zaden albo nie pomagał albo poprostu NIE DAŁO się wykonać jakiejs czynnosci którą jktoś tam polecał.

Wiec tak wyglada moj problem:

 

Dane płyty głównej:

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 10/01/2004-KT600-8237-6A6LYG02C-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7VT600P-RZ©

 

Właściwości magistrali FSB

Efektywna częstotliwość taktowania 202 MHz

Przepustowość 1615 MB/sek

Rzeczywista częstotliwość taktowania 101 MHz (DDR)

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Typ magistrali DEC Alpha EV6

 

Właściwości magistrali pamięci

Efektywna częstotliwość taktowania 269 MHz

Przepustowość 2154 MB/sek

Rzeczywista częstotliwość taktowania 135 MHz (DDR)

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Typ magistrali DDR SDRAM

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Efektywna częstotliwość taktowania 538 MHz

Przepustowość 538 MB/sek

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Typ magistrali VIA V-Link

 

Informacje fizyczne płyty głównej

Dodatkowe własności EasyTune 4

Liczba gniazd pamięci 3 DDR DIMM

Liczba gniazd procesora 1 Socket 462

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP

Mikroukład płyty głównej KT600

Rozmiar płyty głównej 200 mm x 300 mm

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio

Współczynnik postaci ATX

 

Producent płyty głównej

Informacje o produkcie http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Produc...roduct_List.htm

Nazwa firmy Gigabyte Technology Co., Ltd.

Uaktualnienie BIOS'u http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Suppor...S/BIOS_List.htm

 

Trzy sloty w evereście mi wykrywa jak są włozone dwie kosci po 512 też je widzi w everescie ale wkompie nie działają.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kilka dni temu wyjełąm zkomputera dwie kosci po 512 mb ramu ddr1. Zanim je wyjełam nie było zadnego problemu. Komp mi wykrywał 1gb a procek bodajże wtedy miał 1,75 MH.

Celem wyjecia ramu było to ze chciałam rpzeczyscic komp ale wkoncu tylko go odkurzyłam na dole i nawet nie dotknełam slotów.

Po ponownym włożeniu obu kosci (Kingston i TwinMos po 512 mb) monitor się nie uruchamia.

Wyjełam kosc TwinMos i wrzuciłam samego kingstona. Wykryło mi 512 ale procek spadł mi na 950MHz z 1,75.

Zamieniałam ram w slotasch na różne sposoby ale nie pomagało bo albo nie włączał sie monitor albo wykrywało tylkoi jedna kosc. Sprawdzałam u kolegi ram i obie kosci sa wporządku.

I tu jest jeszcze jedna ciekawostka. Ram TwinMos jak jest wrzucony wsrodkowy slot czyta go jaki 256mb ale jak juz dorzuce druga kosc to albo sie nie uruchamia monitor alboczyta tlyko 512.

Naprawde próbowałam juz wszystkiego. Poprzez reset biosa, podkręcenie procka.

Dodam Że w biosie min. to 100 a max to 133. Kiedys było wiecej ale nie pamietam ile.

Jak podkrece nawet na 101 to wyskakuje mi bład krytyczny.

Naprawde nie wiem co robić bede kupowac w najblizszym czasie laptopa ale poki co musze cos zxrobic z tym komputerem.

Prosze o wyrozumiałosc i jesli cos jest niejasne to chetnie wyjasnie jeszcze raz.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...

Marta.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nawi Ta płyta obsługuje takie "kości : DDR 400 (PC3200) / DDR 333 (PC2700) / DDR 266 (PC2100) 184pin * 3 sloty DIMM * 3GB czyli powinno siedzieć, np. 2x512 MB DDR 400 (PC3200) = 1GB najlepiej jednakowe i tego samego producenta lub 1x1GB DDR 400 (PC3200) ewentualnie niżej DDR 333 (PC2700). Slot nr 1 bliżej proca. Nie wiem jak stoi na płycie jumper JP1 czy jest zwarty czy otwarty [brak zworki=Auto] wtedy FSB pracuje 266/333 / 400 CPU MHz.

:)

Odnośnik do komentarza

Nacykałam troszke zdjęć moze to się przyda :)

 

http://www.speedyshare.com/files/23040123/Bios_-_19_kwietnia_2010.rar

 

jeśli chodzi o CPU-Z oto screen:

blexp.jpg

 

A jeśli markuW chodzi o zasilacz to u góry w linku jest zdjęcie naklejki od zasilacza.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

switch(u)48 jeśli chodzi o zworkę na jp1 zawsze była otwarta ale na innym forum dowiedziałam się ze powinna być zwarta więc załozyłam zworkę. Nie zrobiło to niestety różnicy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lasarusie byłoby wszystko fajnie ale ja z biosa jestem kiepska bo nigdy mi sie nic ze tak rzekne nie rypało w nim :) wiem tyle co sie dowiedziałam od czasu wałka z ramem :)

Kingston siedzi tylko nie bardzo wiem gdzie zmienić napięcie oraz taktowanie magistrali procesora.

Procesor to AMD Athlon XP (skopiowane z everesta).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marku tak jak radziłeś juz wczesniej czysciłam sloty a ram alkoholem. Niestety to nic nie dało.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

jeszcze moze dodam ze gdy umieszcze we wszystkich slotach ram to w ogole nie uruchamia się monitor. a jeśli podkrece procka w memory frequency to wyskakuje mi niebieski ekran z błędem i musze wrócić na 100 czegos tam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Podczas startu komputera przytrzymujesz klawisz "delete" następnie "ctrl + 1".

Następnie z menu do "frequency / voltage control"

40548477.png

odznaczasz "CPU Host Control" na Enabled, następnie "CPU Host Frequency" ustaw na 166, "PCI/AGP Frequency" zostaw 33/66. DRAM Clock zmień na 133. Natomiast "DIMM OverVoltage" ustaw na +0.2, lub jak będziesz mógł podawać wartości to 2.7.

Ok teraz dopiero zobaczyłem zdjęcia z załącznika, a więc z tego co widzę na slocie pamięci są osmolenia zapewne w wyniku zwarcia, więc pewnie te dziwne zachowania występują w wyniku tego. Chyba nic się nie zrobi. I co to za trzecia kość pamięci ?? :P.

Odnośnik do komentarza

Lasarus

 

Nie zauważyłeś też, że jedyną opcją dostępną w BIOS-ie, w menu CPU Host Frequency jest zakres 100 - 132 MHz. Być może poprzez założenie zworki, o której wspomniał switch48, a o której nałożeniu poinformowała autorka tematu. Nie orientuję się czy po ściągnięciu tej zworki dostępne będzie Twoje magiczne 166 MHz, z uwagi na wcześniejsze uwagi autorki tj.

 

Dodam Że w biosie min. to 100 a max to 133
Odnośnik do komentarza

Lasarusie dziekuje :)

Jeśli chodzi o te hmm osmolenia to są od dawna:)

sprawdze to co napisales.

 

a i tak P.S. jestem dziewczyną :D :)

 

--------------------

 

No więc postąpiłam tak Lasarusie poradziłeś i niestety efekt jest taki:

cpu host freuqency moge ustawić na max 132.

PCI/AGP freq. - nie mogę zmienić. (nie podświetla się). Dodam że jeszcze w tej zakłądce Spread spectrum modulated jest na disabled i tez nie da się tego zmienić a obok jest duzy krzyżyk. Wygląda to mniej więcej tak:

X Spread spectrum modulated

zmieniałam tak ustawienia wczesniej zanim poprosiłam o pomoc i wtedy pojawiał mi się niebieski ekran z błędem

teraz się nie pojawił, ale za to hmm bios mi sie sam tak jakby zresetował. Ustawienia powróciły same.

Zapisałam uruchomił się od nowa monitor Hz sie przestawiły. Drivery sie nie załądowały wyłaczył się monitor za chwilke włączył i znow było 950 Mhz samoczynnie.

Eh katastrofa

:)

Odnośnik do komentarza

hmm no więc wsyztsko pięknie sie w biosie zapisało prócz tego cpu host freq. nadal jest na 100 i nawet jak zapisze na 132 to i tak pozniej jest 100.

Zrobiłąm to samo bez zworki ale to nie ma zadnej różnicy czy ona tam jest czy nie.

jeśli chodzi o zmiene płyty głównej to mogłabym ale planuje sobie kupic za jakis miesiac laptopa ale musze jakos działac na tym komputerze ejszcze przez ten miesiac a doprowadza mnie do wariactwa.

Dziwi mnie tylko dlaczego tak sie wszystko pochrzaniło poprzez wyjecie ramu i wrzucenie go od nowa.

 

Lasarusie a ram to niewazne który wrzuce (mam 5 kosci po 255mb i dwie 512). w eeverescie mi pokazuje ze widzi trzy sloty i ze sa w nich dwie kosci :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

powiem Wam ze po wciśnieciu Ctrl+F1 pojawiło mi sie wiecej opcji.

Przepatrzyłam je wsyztskie i cus tam pozmieniałam na chybił trafił w sumie nie miałam nic do stracenia podkreciłąm to cpu host. fr. na 105 hehe sie udało i sie właczył teraz mam 1.0.

Wczesniej sprawdzałam na trzech kosciach 3oo.

Trudno złom sie wysłuzył :)

Dzieki za pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...