Skocz do zawartości

Który program do aktualizacji Biosu


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Podaje parametry płyty:

ASUS P5VD2-MX
 Motherboard Chipset:					VIA P4M890/PT890 CE/CN800 + VT8237A
 Motherboard Slots:					  2xPCI, 1xAGP v3.5 , 1xPCI Express x1, 1xPCI Express x16
 PCI Express Version Supported:		  v1.0
 USB Version Supported:				  v2.0
[bIOS]
 BIOS Manufacturer:					  Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
 BIOS Date:							  08/15/06

 

Czy uzyc AWDflasch czy Afudosa? Czy też to nie ma znaczenia? Bo jestem trochę zdezorientowany.

 

 

Wzoruję się na tej instrukcji http://www.elektroda...1374781&start=0

 

W niej jest opcja z programem afudos. Plik który pobrałem ma rozszerzenie bin. Zmieniłem na rom

 

I tak sie teraz zastanawiam czy ta akcja przejdzie? Może trzeba sięgnąć po AWDFlash?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Uzyc najlepiej tego w co jest wyposazona plyta (czyli BIOS) czyli chyba - ASUS EZ Flash

 

Tylko, czy moge pliki podać na płycie CD. O to chodzi. Pendrak odpada.

 

strona globalna podaje ostatni nr.BIOS-u 1017 z dn. 15.06.2007 - ty masz 15.06.2008 , ale nie ma tu oznaczenia ?

 

date należy czytać tak 15.08.2006 roku

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze plik nowego BIOS-u mozesz umiescic na C nawet i tam go znajdziesz. Co do czytania daty to nie wiem;

post-2293-0-17530700-1323530581_thumb.jpg

czy aby napewno?

@ edit

Sorry belfegor, twoja date, oczywiscie - teraz zalapalem, wybacz staremu :)

Kociasty to sie zgadza mozna, ale jakakolwiek niedokladnosc OS-a w sofcie czy to w bebechach zament np. z RAM wykrzaczy to natychmiast przy starych plytach, a szczegolnie bylbym uczulony na Chipsety jw. odradzam w tym przypadku.

 

@edit - ewentualnie tak http://forum.pclab.p...osu-z-pendriva/

Napisales - pendrak odpada, ale... mozna sprobowac.?

Odnośnik do komentarza

Na temat tej aktualizacji biosu mógłbym napisać bardzo dramatyczne opowiadanie. Ale oszczędzę Wam szczegółów.

 

Aktualizacja biosu była wymagana z powodu problemów z sterownikami dźwieku i karty sieciowej. Za każdym razem kiedy uruchamiała sie Vista system instalował sterowniki od tych dwu urządzeń. Poza tym zawieszała się klawiatura i mysz. Słowem nie dało się pracować. Trafiłem na taki sam przypadek w necie. Jedynym skutecznym rozwiązaniem była aktualizacja biosu. Komputer nie był wyposażony w stacje dyskietek i nie miałem pod ręką pendrajwa. Najpierw postanowiłem zaktualizować bios programem Asus Update Utility. Jednak okazało sie że stare modele płyt nie są obsługiwane przez ten program. Próba aktualizacji poprzez wskazanie pobranego biosu nie przynosiła efektów. Zrobiłem bootującą dyskietkę na płycie. Odpaliłem wszystko i trzy razy aktualizacja nie powiodła się. Raz komp się wyłaczył i nie wykonał restartu. Płyty z dyskietkami przygotowałem z programem awdflash i afudos, zmieniałem wersje biosu i nic. zdesperowany zacząlem sie rozglądać za stacją dyskietek i już miałem pożyczyć.......kiedy coś mnie tknęło. Odpaliłem ponownie program Asusa do aktualizacji biosu, pobrałem najnowszą wersje tego oprogramowania i wybrałem aktualizację przez internet. Wskazałem wersje biosu jeden numer wyżej od starej. (wcześniej chciałem zaktualizować o kilka numerów wyżej).

Uwierzyć nie mogłem kiedy okazało się, że poszło i bios został zaktualizowany. Jak ręką odjął ustąpiły wszelkie problemy z instalacją i funkcjonowanie sterowników.

 

 

PS.

marekW

 

W jednym z postów powiedziałeś " przeflashowałem tysiące biosów"

 

Ja dopiero pięć.....Zazdroszczę ci. Nawet nie wiesz jak bardzo. :lol:

 

temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...