Skocz do zawartości

Samoczynne restarty...


adamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z resetujacym sie kompem-na pokladzie:pł.głowna-asus psk se (green), 2 giga kingston,geforce gt 880,core duo 2,zasilacz chiftec 550w.dysk twardy samsung 200.Probowałem juz zmiany zasilacza,default bios wyjmowanie bateryjki,odlaczanie podzespolow k.raficz,pamieci,dysk,podmieniania pamieci wyjmowania.Wszystko na nic Komputer wlaczam po minucie restart nastepnie wlacza sie i wylacza co kilka sekund,Zasilacz nowka myslalem ze na starym (nowym)modecom feel takie akcje ,ale nie tu tkwi problem.Prosze o konkretne rady.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam, kumpel miał podobnie i okazało się że miał zepsute dwa banki pamieci na płycie głównej. Jeśli podmiana tych części nic nie dała skierował bym swoją uwagę właśne na płytę sprawdź kondensatory itd. czy wszystko tam gra jest podłączone, sprawdź procesor czy dobrze dociśnięty i się nie przegrzewa.. To tylko takie moje domysły.

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiej plyty - asus psk se - , a czytajac dwa poprzednie tematy mozna sadzic, ze balagan w sterownikach i craki na systemie moga (nie na 100% oczywiscie) miec w tym swoj udzial.

Komputer wlaczam po minucie restart
co widac na ekranie, do jakiego miejsca dochodzi start- zrob zdjecie jesli nie potrafisz opisac.

Co do sprzetu;

- wyjmujesz zasilacz i sprawdzasz w taki sposob http://www.hotfix.pl...ilacza--a79.htm

bardzo dokladnie przeczytaj caly tekst zanim cokolwiek zrobisz. Np. to - Podłącz najpierw wtyczkę kabla zasilającego do zasilacza, a następnie wtyczkę do gniazdka elektrycznego. Nigdy odwrotnie.

Zasilacz zostawiasz na kilka minut wlaczony co potwierdzi, ze pracuje, a miernikiem sprawdzasz napiecia co potwierdzi, ze oprocz krecenia wiatrakiem daje jakies napiecia.

- Pakujesz zasilacz do kompa i zostawiasz procesor + DVD. Wypada wszystko inne, RAM, grafika, dysk inne karty. Uruchamiasz PC i zapisujesz sygnaly jakie wyda glosnik - mozna je analizowac

- jesli przy CPU bedzie restart to wyciagasz proca z gniazda i ogladasz piny i samo gniazdo. Upalenia zasniedzenia i inne problemy mechaniczne powinny byc widoczne.

- jesli nie wylaczy sie po minucie jak sugerujesz to pakujesz po kolei inne podzespoly; RAM , GPU, dysk i co tam masz jeszcze.

 

 

Co wyswietla sie na ekranie podczas POST.

 

Nie podales zadnych danych technicznych podzespolow. Myslisz troche?? czasem? czy jest Ci to obce?

pł.głowna-asus psk se (green), 2 giga kingston,geforce gt 880,core duo 2,zasilacz chiftec 550w.dysk twardy samsung 200

To nie jest pomocne w temacie.

Jak idziesz do lekaza to mowisz; wszystkie bebechy mama mi obmacala - sa ok, ale mdleje co piec minut, co to jest panie doktorze? I nie jest to glowa bo nigdy mnie nie bolala. Mniej wiecej tak to wyglada.

 

Wiec jeszcze pytam;

- od kiedy zaczely sie problemy

- co wymieniles ewentualnie przed padaka sprzetu

- MYSL CHLOPIE TROCHE

Jak piszesz, kupiles FEEL-a i potem jakiegos Chifteca, ale jaki byl wczesniej? Moze zponiewieral plyte i nie wiele bedzie do sklejania.

Odnośnik do komentarza

sprawdź procesor czy dobrze dociśnięty

ciekawe jak to sprawdzić :lol:

 

 

głowna-asus psk se

chodzi zapewne o P5K SE/EPU (w temacie "green", więc pewnie to właśnie o EPU chodzi)

 

Prócz tego co jest wyżej napisane jeśli nie pomoże w obudowie to:

1. wyciągnął bym wszystko z obudowy i złożył na "pająka" na zewnątrz.

2. zostawił tylko najpierw procek i grafikę + głośniczek systemowy a dalej jak wyżej.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie to ta plyta, ale to tylko taka moja uroda - zlosliwosc od kolyski :angry: .

Kondensatory jeszcze niech obejrzy bo moze nie ma po co robic kipiszu jak zaszly w ciaze. :)

Jeszcze jedno - nie masz miernika? to pozycz lub kup. Nie mozesz? to idz pograc w pilke, a PC-ta zapakuj w karton zanies do piwnicy lub na strych :D dzieciaki kiedys sie pobawia.

Edytowane przez picasso
8.03.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...