Skocz do zawartości

Problemy ze sterownikami


CKwarrior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Mam problem nie wiem co się dzieje ze sterownikami zarówno NVidii jak i dźwięku ostatnio zauważyłem, że po każdym restarcie komputera tracę dźwięk i ustawienia NVidii muszę od nowa instalować sterownik graficzny NVidia 285,

i po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy jednak po kolejnym resecie znów nie mam dźwięku i tak jakby brakuje sterownika graficznego co to może być???

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To moze byc np; (to np; to jak najbardziej strzal na slepo, ale po doswiadczeniach) problem z dyskiem. Padajacy dysk, a dokladnie uszkodzenie logiczne dawal mi dokladnie takie same objawy. Pomoglo zerowanie i remap przez MHDD, ale jeszcze raz powtarzam ; prawdopodobne tylko i wylacznie.

Padac moze dzwiekowka i grafika, ale na raz?? to by znaczylo , ze pada plyta glowna, a ta moze zalatwiac zasilacz itd, itp..

Podaj jakis log sprzetowy.

Odnośnik do komentarza

Nie przeczytales chyba zbyt wiele. Nalegam zdecydowanie na kilka minut w dziale zakladania konkretnych tematow.

 

Sprawdzenie dysku

http://www.fixitpc.p...rukcja-obslugi/

http://www.fixitpc.p...twardego-smart/

 

Defragmentacja i sprawdzanie np HDtune to strata czasu. Uzyj MHDD na poczatek z opcja 2 x F4 i podaj SMART.

Poza tym nie wiemy nawet jaki to sprzet, moze laptop z 1917 roku? :) ze sterownika wynika , ze chyba PC.

Odnośnik do komentarza
zasilacz to tracer hell fire silent 4life 450
jedno zdanie - szmelc i gwozdz do trumny komputera
MarkuB muszę Ci powiedzieć, że ja miewam inne objawy niż kolega w linku ale dzięki.
nie ma za co dziekowac, nie zrobimy Ci rezonansu magnetycznego i nie powiemy , ze winien jest kondensator za pamieciami o nr. 12532452 :)

Objawy moze masz i inne ale,

post-2293-0-18162500-1323520844_thumb.jpg

masz bledy RAM, a to winikac moze z kilku powodow czyli ... a przeczytaj sobie post nr.2

Dalej juz SIW-a nie analizowalem bo ;

- plyta juz mogla pasc

- reszta podzespolow juz padla wczesniej

- wszystko dziala i ma sie dobrze, tylko zasilka pada

- nic sie nie stalo to padajace pamieci

- .......

-.......itd itp

Systematycznosc jest potrzebna, miernik napiecia i zdrowy rozsadek.

Odnośnik do komentarza

Połączenie Q6600 + płyta w sumie z "brakiem sekcji zasilania" + metalowa puszka robiąca za zasilacz = marketowy zestaw = wcześniej czy później kłopoty.

Zaktualizuj bios do najnowszego, nie proponuję bety ale F9 możesz załadować. Przetestuj pamięć ram memtestem, (test kilka godzin lub do pierwszego błędu). Problematyczna jednakże jest ta puszka z napisem "tracer", nie mam pewności czy nie przekłamie wszystkich wyników. Patrz post wyżej. Reasumując dochodzenie co jest nie tak przy takim zestawie to jak szukanie igły w stogu siana.

Odnośnik do komentarza

Mam rozumieć że zasilacz jest wszystkiemu winien? Nie bardzo mii to pasuje bo co ma zailacz do pamięci?? Mówię jasno po ponownym uruchomieniu kompa muszę zainstalować najnowsze sterowniki Nvidiaa i tak cały czas a z tego co piszesz mam rozumieć że winnym jest zasilacz Tracer?

Nie bardzo mogę to pojąć?

 

a jak mam zakutalizować BIOS?

TEgo nie wiem?

POmożecie?

Odnośnik do komentarza
Mam rozumieć że zasilacz jest wszystkiemu winien?
nie, nie zakładam tego ponad wszelką wątpliwość ale zasilacz należy do ścisłej czołówki zasilaczy z czarnej listy, to znaczy należy do tych, że jak pada to często do krainy wiecznych elektronów zabiera pół komputera, a o stabilności napięć można tylko pomarzyć, że nie wspomnę już o wydajności.

Oglądnij kondensatory szczególnie te w okolicy radiatora procesora. Zainstaluj/zaktualizuj drivery chipsetu płyty głównej, są na stronie producenckiej.

Edytowane przez picasso
8.03.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...