Skocz do zawartości

Kwestia pasty termoprzewodzącej na chipsecie w laptopie


Bonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany procesora w laptopie Acer Extensa 5220. Montował będę procesor Intel Core2 Duo T5250 @ 1.50GHz bo wszedłem już w jego posiadanie.

Wymiana procka, jego potraktowanie pastą termoprzewodzącą - sprawa jasna i tu nie mam pytań. Ale co mam zrobić z chipsetem?

Oprę się na drugim foto (dolnym) z http://www.austech.info/pc-hardware/43229-acer-extensa-5220-cpu-upgrade.html , gdzie w takim samym Acerze dokonano wymiany procka.

Teoretycznie wiem, że na chipsecie może być naklejona gąbka termoprzewodząca i ona (chyba) tu na foto jest, ale na odwróconym radiatorze widać szarą substancję (pasta?).

Pytanie: Jeśli na moim chipsecie będzie gąbka to ją zerwać a powierzchnię posmarować pastą, czy pozostawić ją i dodatkowo posmarować pastą termo?

Z obrazka wynika ( z uwagi na inne kolory), iż pierwotnie to co jest na chipsecie zostało pokryte szarą pastą

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wymiana procesora dokonana. Faktycznie na chipsecie była podkładka termoprzewodzaca i wymieniłem ją na nową. Pomiędzy górną krawędzią chipsetu a radiatorem jest odstęp.

Dlatego też nie stosują w tym miejscu pasty termoprzewodzącej a podładkę wypełniającą tą szczelinę. Pacjent żyje i ma się dobrze :) .

Edytowane przez picasso
Temat oczyszczam ze "zbędników". Rozwiązany = zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...