Skocz do zawartości

Restarty przy uruchamianiu systemu


pestana

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Problem występuje w sumie od początku istnienia komputera. Podczas logowania się na konta użytkowników (Windows XP Professional, SP2) często następuje samoistny reset (pojawia się tyko sam pulpit bez paska i ikon, a następnie czarny ekran i start od początku). Po odznaczeniu automatycznego restartu ukazał się komunikat:

 

"STOP: c000021a Błąd krytyczny systemu,

Proces systemowy Windows Logon Process zakończył się niespodziewanie ze stanem 0xc0000005 (0x00000000, 0x00000000)

System zostanie zamknięty."

 

Poczytałam trochę w internecie, że może być to spowodowane albo sterownikami karty graficznej albo błędem Windowsa z dodatkiem Service Pack 2.

Próbując sama to rozwiązać zainstalowałam nowe sterowniki do karty (GeForce 210 1024MB), uprzednio usuwając stare, jednak to nic nie dało. Zainstalowałam więc SP3, ale tu także pudło i komputer dalej restartuje. Jedyna zmiana po tym, niestety na minus, to dłuższe oczekiwanie na zalogowanie się na konto (ekran "Zapraszamy" zamiast wcześniejszych 2-4 sekund teraz wisi sobie spokojnie 15 zanim pojawi się pulpit i cała reszta...).

 

Dalej nie chcę się bawić, bo na komputerach się nie znam i prędzej coś namieszam niż naprawię. Proszę o pomoc.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tryb awaryjny działa?

Czy wcześniej BSOD-y były losowe? Mogłabyś spakować całą zawartość katalogu C:\Windows\Minidump i udostępnić link tutaj (plik wrzuć na jakiś serwis hostingowy). Do plików możesz się dobrać w trybie awaryjnym lub jakimś LiveCD (np. jakąś linuksową dystrybucją).

 

Spróbuj podać informacje o sprzęcie (producent, model), głównie chodzi mi o płytę główną i zasilacz - może być fotka jego tabliczki znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Tryb awaryjny działa?

Działa.

 

Czy wcześniej BSOD-y były losowe?

Hmm raczej tak. Czasem startuje ładnie od razu, czasem jest jeden restart, a czasem nawet 3 razy pod rząd się zwiesza.

 

Mogłabyś spakować całą zawartość katalogu C:\Windows\Minidump

Sprawdzilam ten plik przy pomocy BlueScreenView i było coś podane że problem powoduje ntoskrnl.exe+22e0b (?). Z tym, że data była podana z kwietnia tego roku (chyba wtedy na chwilę wyłączyłam automatyczne uruchamianie w wypadku awarii systemu, żeby odczytać błąd). Więcej plików *.dmp tam nie ma, mimo, że dziś też to samo ustawiłam.

 

Spróbuj podać informacje o sprzęcie (producent, model), głównie chodzi mi o płytę główną i zasilacz

Procesor AMD 255 X2

Płyta główna ASUS M4A78LT-M

Zasilacz MODE COM FEEL 400W

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się zasilacz, w zasadzie objęty tzw. "czarną listą". http://www.fixitpc.p...rsc-informacji/

Sugerowałbym dla pewności podmianę testową na inny, markowy. Najlepiej byłoby pożyczyć od rodziny, znajomych... (byle markowy). Do wykonania byłby później profilaktycznie memtest - który powinien trwać kilka godzin lub do pierwszego błędu. Memtest znajdziesz w zestawie parted magic (przy bootowaniu wchodzisz w Extras Menu) http://partedmagic.c...hp?id=downloads lub http://www.memtest.org/

Jeśli wszystko będzie OK z pamięcią RAM proponowałbym tzw. "nakładkową" instalację windows (opcja Napraw) - bez utraty danych. Jak wyglądają pierwsze kroki znajdziesz w poniższym poradniku (pkt. 5). Potem trzeba będzie zainstalować resztę sterowników.

http://www.fixitpc.p...poczatkujacych/

 

Płyta ma zintegrowaną kartę grafiki ATI Radeon™ HD 3000, więc można byłoby spróbować odinstalować stery NVIDII, przełączyć monitor, uaktywnić integrę w BIOS-ie, zainstalować stery ATI... ale podejrzewam, że to problemu nie rozwiąże.

 

Mały haczyk to fatalny podział dysku na partycje, a właściwe jego brak. Nie ma to znaczenia dla reparacji nakładkowej, ale w razie konieczności formatowania partycji systemowej tracisz wszystko. Z drugiej strony nie polecam zabaw z partycjonowaniem na obecnym zasilaczu. I w sytuacji, gdy podejrzanym może być pamięć RAM.

 

Myślę, że przed ewentualną instalacją nkładkową dobrze byłoby sprawdzić stan dysk. Proponuję skan + S.M.A.R.T. z MHDD > http://www.fixitpc.p...rukcja-obslugi/ (wyniki zaprezentuj w formie fotek). Chociaż tak na szybko możesz spróbować (nie wiem czy zadziała w trybie awaryjnym) zrobić screen S.M.A.R.T.-u z CrystalDiskInfo > http://crystalmark.i...fo/index-e.html (pobierz wersję portable, wypakuj, uruchom). W zależności od wyniku być może będzie potrzebny wspomniany wcześniej skan powierzchni z MHDD.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...