Skocz do zawartości

Plik anoataly.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprzątając komputer znajomej, w celu oczyszczenia go z wirusów znalazłam plik anoataly.exe będący na pendrivie (mp3 Walkman) jako plik ukryty. Wprowadzając w google pojawiło mi się tam kilka tematów że możę to być infekcja pendrive albo coś takiego, ale były teżgłosy żę wcale nie...

 

Z tego względu chciałabym dowiedzieć się z pewnego źródła czy koleżanka ma wirusy.

 

Komputer działa stosunkowo wolno i czasem wyskakuje alert windowsowego defendera że własnie niebiezpieczne pliki widzi... ale nie wiem czy je kasować czy nie.

 

Załączam raport z OTL. Jeśli będzie potrzebne coś innego służę uprzejmię.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Sprzątając komputer znajomej, w celu oczyszczenia go z wirusów znalazłam plik anoataly.exe będący na pendrivie (mp3 Walkman) jako plik ukryty. Wprowadzając w google pojawiło mi się tam kilka tematów że możę to być infekcja pendrive albo coś takiego, ale były teżgłosy żę wcale nie...

 

To wygląda na infekcję dlatego przy podpiętym urządzeniu przenośnym uruchom USBFix z opcji Listing i pokaż wynikowy raport.

 

czasem wyskakuje alert windowsowego defendera że własnie niebiezpieczne pliki widzi... ale nie wiem czy je kasować czy nie

 

To musisz sprecyzować o jakie pliki chodzi i w jakiej lokalizacji (ścieżce dostępu)

Odnośnik do komentarza

Jest w porzadku. Na koniec wykonaj drobne sprawy.

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL oraz opcji Clean z Ad-Remover

 

2. Zabezpiecz się przed infekcjami z mediów przenośnych przez Panda USB Vaccine

 

3. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

Edytowane przez picasso
10.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...