Skocz do zawartości

XP Home, Blad DCOM i brak sieci lub problemy z uruchomieniem aplikacji


Kolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlasnie sie dowiedzialem, ze wysylanie postow na searchengines.pl nic nie daje. Tylko info zwrotne, ze was juz tam nie ma ;-)

Mam opisany ponizej problem z XP i w zwiazku z nim prosze o pomoc.

 

podczas ładowania systemu otrzymuję komunikat o problemie z Generic Host Process w efekcie czego? pasek zadań zmienia kolor na standard win2k i następują problemy z utrzymaniem połączenia z WLAN lub uruchomieniem niektórych aplikacji.

Poniżej linki do raportów OTL oraz SIW.

Proszę o pomoc, bo sytuacja zaczyna mnie lekko denerwować.

Pozdrawiam

Kolek

 

Linki powinny dzialac, wczoraj jeszcze "chodzily" na wspomnianym wyzej search.....pl

 

Log OTL http://www.speedyshare.com/files/22945058/OTL.Txt

 

Extras http://www.speedyshare.com/files/22944989/Extras.Txt

 

SIW http://www.speedyshare.com/files/22974516/Software.html

Edytowane przez Kolek
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Od jak dawna występuje problem? Czy robiłeś coś niestandardowego przed wystąpieniem problemu (instalacja jakichś sterów, jakaś większa aktualizacja, czy też usuwanie jakichś infekcji)?

W logu widzę coś takiego:

[2010-06-09 19:13:53 | 000,256,512 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\PEV.exe

[2010-06-09 19:13:53 | 000,077,312 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\MBR.exe

Co sugeruje, że używałeś jakichś narzędzi do usuwania infekcji. Czy problem pojawił się przed, czy po ich użyciu? Jeśli usuwałeś jakieś szkodniki, to jak się one nazywały?

Link do SIW nie działa.

Odnośnik do komentarza

Od jak dawna występuje problem? Czy robiłeś coś niestandardowego przed wystąpieniem problemu (instalacja jakichś sterów, jakaś większa aktualizacja, czy też usuwanie jakichś infekcji)?

W logu widzę coś takiego:

 

Co sugeruje, że używałeś jakichś narzędzi do usuwania infekcji. Czy problem pojawił się przed, czy po ich użyciu? Jeśli usuwałeś jakieś szkodniki, to jak się one nazywały?

Link do SIW nie działa.

 

Dzieki za odpowiedz. Gdzies okolo dwoch tygodni - trudno mi powiedziec dokladnie, bo zwykle pracuje na Linux'ie na tym laptopie. Raczej nie jest to efekt zmian w konfiguracji lub oprogramowania. Rzeczywiscie uzywalem najpierw NortonSystemWorks - nic szczegolnego nie wykryl, pozniej ComboFix,- raport mam na laptopie w domu, zalacze pozniej - ktory cos wykryl i wykasowal chyba dwa pliki (wg mnie infekcje). Opisujac jeszcze objawy dodam, ze po przejsciu w stan czuwania/hibernacji, siec juz sie nie podnosi - trzeba robic restart.

SIW- http://www.speedyshare.com/files/22974516/Software.html

 

Pozdrawiam

 

Okazalo sie jednak, ze nie mam logow ComboFix, ktore wykonalem pare dni temu (szukalem Was wtedy na Searchengines;-). Przed chwila uruchomilem CFix ponownie i ponizej zalaczam log. Pewnie dalem ciala ze zbyt wczesnym uruchomieniem CFix, ale myslalem, ze to wystarczy.

 

ComboFix http://www.speedyshare.com/files/22975261/ComboFix_log.txt

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kolek
Odnośnik do komentarza
Opisujac jeszcze objawy dodam, ze po przejsciu w stan czuwania/hibernacji, siec juz sie nie podnosi - trzeba robic restart.

Szczerze mówiąc, to jest to często spotykane zjawisko w przypadku Windowsów. Przyczyny nie znam, choć domyślam się jaka ona może być. Zazwyczaj wystarczy zresetować połączenie, nie trzeba resetować Windowsa.

Okazalo sie jednak, ze nie mam logow ComboFix, ktore wykonalem pare dni temu (szukalem Was wtedy na Searchengines;-). Przed chwila uruchomilem CFix ponownie i ponizej zalaczam log. Pewnie dalem ciala ze zbyt wczesnym uruchomieniem CFix, ale myslalem, ze to wystarczy.

Combofix nie jest skanerem i nie powinien być za coś takiego uważany! Skoro nie miałeś starych logów, to wystarczyło to napisać, nowe i tak nie powiedzą mi nic o tym co było robione.

 

Sprawdź w podglądzie zdarzeń, czy nie występują jakieś błędy z usługami Windowsa.

Sprawdź też, czy usługa Themes nie jest wyłączona (WinKey+R, w oknie, które wyskoczy wpisz services.msc i sprawdź status oraz sposób uruchamiania wspomnianej usługi, w polskiej wersji nazywa się to chyba Kompozycje).

Odnośnik do komentarza

Karta sieciowa pod linux'em działa bez uwag.

Przecież napisałem, że problem dotyczy Windowsa.

Widać błędy Norton System Works oraz Nokia Ovi Suite. Ten pierwszy program może być przyczyną takich zachowań, więc warto sprawdzić co będzie, gdy go usuniesz.

Dalej, widać błędy DCOM, tą usuługę większość osób może spokojnie wyłączysz i o ile z niej nie korzystasz, to jest to nawet dobry pomysł.

Trzecia rzecz, to błędy związane z Instrumentacją zarządzania Windows, tu może pomóc zresetowanie repozytorium WMI. Najłatwiej to zrobić za pomocą skryptu. Otwórz notatnik, wklej do niego następujący ciąg znaków

net stop winmgmt
CD C:\WINDOWS\system32\WBEM
RD /S /Q Repository
net start winmgmt

zapisz to jako fix.bat (w menu notatnika kliknij Plik > Zapisz jako ..., następnie Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki i wpisz nazwę fix.bat). Uruchom ten plik i zresetuj komputer.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...