Skocz do zawartości

Restarty non-stop przy starcie systemu XP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w kompie koleżanki z Win Xp HE wirusy nie pozwalały na start systemu. Non-stop na okrągło były restarty, bez możliwości zalogowania i startu systemu.

Proszę o ewentualne skrypty czyszczące po usunięciu infekcji. Aktualnie już jest wszystko OK.

 

Zacząłem od Hiren`s Boot Live-CD i antywir Clam. Pousuwał kilka vir.

Najpierw ręcznie poczyściłem Temp, Temp. Internet Files, Cookies, następnie użyłem kilka programów antywir + ComboFix, każdy z nich coś pousuwał.

(Okazało się przy okazji, że Remover, MBAM i SpyHunter mojego pochodzenia i wgrane na tego kompa, a użyte do testowania - same w sobie mają wiry :( ).

 

Na kompie jest też rezultat działania ComboFix użyty przez kogoś w listopadzie 2009.

 

Podaję logi (w kolejności powstania):

 

CF z 2009

 

MBR

 

CF Quarantined Files

 

CF

 

A-squared

 

TDSS rootkit removing tool

 

OTL txt

 

OTL Extras

 

CF Quarantined Files

 

CF

 

Kaspersky Virus Removal Tools

 

Malwarebytes' Anti-Malware

 

A-squared quarantine

 

A-2 screen

 

A-squared

 

Malwarebytes' Anti-Malware

 

GMER w trakcie działania restartował kompa i nigdy nie doszedł do końca.

 

 

Aktualnie wydaje się, że już jest wszystko OK.

Proszę o instrukcje i końcowe skrypty czyszczące po usunięciu infekcji.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bez sensu wklejasz aż tyle różnych logów tym bardziej, że znasz zasady naszego działu. Prosimy tu tylko o logi z OTL + GMER i tego się trzymaj na przyszłość. Prosze nie wklejać logów, o które nie jesteś proszony. Niektóre narzędzia użyte tutaj zostały bezpodstawnie.

 

1. W Start > Uruchom > wklej i wywołaj polecenie "c:\tools\avir\ComboFix.exe" /uninstall

 

2. Wykonaj obowiązkowe aktualizacje Javy i Adobe Reader: KLIK.

 

3. Wymontuj śmiecia Winamp Toolbar

Odnośnik do komentarza

Bez sensu wklejasz aż tyle różnych logów tym bardziej, że znasz zasady naszego działu. Prosimy tu tylko o logi z OTL + Gmer i tego się trzymaj na przyszłość. Prosze nie wklejać logów, o które nie jesteś proszony. Niektóre narzędzia użyte tutaj zostały bezpodstawnie.

 

Ok Landuss. Sorry. Oczywiście wiem jakie są zasady.

 

Tak, wiem, że dużo logów, ale jak miałem zrobić logi Otl i Gmera skoro W OGÓLE system nie wstawał, tylko w kółko się restartował?

 

 

Najpierw więc zrobiłem co umiałem, żeby w ogóle odpalić kompa i dostać się do windy (i to chyba z całkiem niezłym skutkiem).

 

A podałem w poście całą historię naprawy, bo wydawało mi się, że lepiej jak fachowcy zobaczą pełny obraz moich działań i wyłapią w pozostałych logach jeszcze jakieś ślady wirusów w systemie do usunięcia np. skryptami.

 

Mogłem oczywiście pominąć cały wcześniejszy kontekst, ale czy wtedy z końcowych logów OTL wiedziałbyś o wirusach usuniętych przez CF, MBAM, A-2 czy Kaspresky Virus Removal Tools?

 

Gmer do końca nie daje logów, bo w trakcie szukania restartuje kompa, więc użyłem TDSS rootkit removing tool, MBR.exe. , EMebRemover.exe, Fixmebroot.exe.

 

Zapomniałem dodać, że w międzyczasie wykonałem jeszcze WWDC, TFC, CCleaner, AFC, czyszczenie Recycler i wyłączanie Przywracania systemu i resety kompa.

Usunąłem też na końcu Winamp Toolbar, zaktualizowałem Acrobata do 9.3, FireFoxa do 3.6.3, posprzątałem programem Ashampoo WinOptimizer 2010, MyDefrag i zrobiłem aktualizacje krytyczne systemu XP, ale o tym też już nie pisałem.

 

(A`propos - jeśli ktoś potrzebuje Ashampoo WinOptimizer 2010, to jest do pobrania pełna wersja za FREE)

--

 

Jutro odinstaluję CF i zrobię aktualizację Javy.

 

Zapytam nieśmiało, podać na koniec jakieś logi? ;)

 

 

Pozdrawiam i dziękuję Landuss.

Edytowane przez Landuss
Nie nic już nie musisz podawać
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...