Skocz do zawartości

Modyfikacja pliku boot.ini


marian2069

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postaram się jak najdokładniej przedstawić sytuacje jaka mam na komputerze, na początku był sobie system XP, następnie został do niego dograny Windows 7, a następnie Linux. Siódemka została usunięta, jednak mimo wszystko została w menu wyboru sytemu. Teraz meritum sprawy, po usunięciu partycji z linuxem trzeba było wykonać fix-a MBR aby się komputer w ogóle chciał uruchomić, jednak po tym fixie ta nieszczęsna siódemka dalej jest w menu wyboru systemu i chciałbym się dowiedzieć jak zmodyfikować plik startowy aby zlikwidować to menu wyboru systemu. mój obecny plik boot.ini w załączniku.

 

 

Pozdrawiam

boot.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No właśnie nie pamiętam jak usuwałem "siódemkę", ale znając mój najprostszy sposób to usunięcie partycji z tym systemem. A teraz kolejne pytanie czy jak zastąpię mój plik boot tym ze stronki 'microsoftu' to czy będzie mi boot-ował system ????????

 

 

 

EDIT:

fix był wykonywany z oryginalnej płyty win XP, ze zintegrowanym SP2, ale w systemie mam SP3 jeżeli to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Użyj tego wpisu w boot.ini ze strony M$ , jednak samo to nic CI nie da.

 

prawy myszy na moj komp > zarzadzaj > zadzadzanie dyskami

 

daj fotos

 

Jak sie nie myle a przeczucie mam 98% ze masz pliki rozruchowe od Seven czyli plik boot.ini oraz ntldr nie są uzywane.

Teraz pytanie czy chcesz mieć pliki rozruchowe od Seven i skasowac tylko pozycje z windows Seven czy chcesz wywalić pliki rozruchowe seven i odtworzyć uzywanie plików rozruchowych XP.

 

To i to da rade zrobic :P

 

wariant 1

zachowanie plikow rozruchowych od seven i usuniecie pozycji z windows 7

 

to mozna dwojako, wiersz polecen tylko ze z plyty instalacyjnej windows 7 bo z XP nie rozpozna komend :P

Wpisujesz : bcdedit

pokazuje Ci sie lista z pozycjami windows seven oraz XP

 

wpisujesz:

bcdedit /displayorder { nr identyfikatora windows seven } /remove

 

zamykasz wiersz polecen i juz

 

lub instalujesz program EasyBCD wchodzisz w zakladke : Edit Boot menu

zaznaczasz i usuwasz pozycje z windows seven, zapisujesz zmiany i juz.

 

 

Wariant 2

usuniecie plików rozruchowych windows 7, naprawa plikow rozruchowych XP

 

ustawiasz partycje z XP na aktywna

uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej windows seven

 

wybierasz opcje Napraw komputer

 

wybierasz wiersz polecen

 

wpisujesz:

x:boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force (gdzie x to litera napędu DVD-ROM z płytą instalacyjna windows seven) i wciskasz Enter

 

zamykasz wiersz polecen

 

 

Teoretycznie po tym powinno być OK

Odnośnik do komentarza

Teraz to już marian naszkudził na max-a, zachciało mu się 'ósemki', na chwilę obecna sytuacja prezentuje się tak, ekran wyboru systemu rodem z 'ósemki' wybieram sobie loadera z Windows 7 gdzie zawsze była do wyboru 'siódemka' oraz XP, na chwilę obecną klikam sobie to co wyżej i kom się resetuje i pisze coś o jakimś błędzie czyli mam tylko niestabilną 'ósemkę', niedziałający XP dużo dużo danych na dysku i brak perspektyw :/, kolejne pytanie jak wstawić zrzut ekranu z menadżera dysków i kolejne gdzie go znaleźć w 'ósemce'. Do dyspozycji płytka z Ubuntu i ewentualnie jeżeli będzie bardzo potrzeba to ukręce OTLPE. Błagam o pomoc, tak nie proszę tylko błagam :(.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...