Skocz do zawartości

Jak ustawić pamięć wirtualną


qwerty1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam 2GB ramu i nie wiem jak ustawić parametry pamięci wirtualnej aby wszysztko działało jak najbardziej optymalnie :)

Miałem ustawione min na 2046 a max na 4092. Ale wydaje mi sie ze to troszke za duzo :) czytałem wiele poradników itp ale tu pisza inaczej tu inaczej, podobno ustawienie na sztywno parametrów jest najlepsze, dlatego niech ktos mi poda minimalna i maxymalną wartość jaką najlepiej wpisac. Ciekawi mnie tez druga rzecz dlaczego jak mam 2GB ram i np. odpale malo wymagającą grę, gg i przeglądarke albo samą przeglądarke to system zwiększą użycie pamieci pliku stronnicowania w menedzerze zadan, tak wiec w jakim celu on korzysta z pliku stronnicowania jesli ma dostępną fizyczna pamieć ram??? i czy to tak musi byc bo pewnie jest mniej wydajnie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak nie ma jak jest... (w pewnym sensie).

Z drugiej strony czego się spodziewasz w przypadku gdy ktoś nie zna konfigu? Bo może lepiej byłoby przenieść plik wymiany na szybszy dysk... Defragmentowałeś dysk? Wiesz jak wygląda Twój plik wymiany z tego punktu widzenia? Czy 4096 MB to dużo czy nie - nie da się ocenić, nie znając pojemności dysku, rozmiaru partycji na której jest założony plik wymiany, ilości wolnego miejsca na niej... Korzystasz z hibernacji to zostaw max. (albo raczej min.) tyle ile masz RAM-u... :)

Odnośnik do komentarza

Skoro Ci pięknie działa to jest dobrze, czyż nie? :)

100 MB wolnego miejsca na partycji C to bardzo malutko. Powinieneś zacząć od posprzątania ze zbędnych programów, plików tymczasowych itd. itp. Być może poprzenosić - w ustawieniach aplikacji - foldery prywatne tychże aplikacji na inną partycję.

 

Czy będzie dobrze po nowemu się przekonasz w praniu (nie sądzę, żeby ktoś Ci dał gwarancję satysfakcji). :) Nie było niczego w tym artykule o monitorowaniu pliku wymiany i sprawdzeniu jak dotychczas miałeś najbardziej obciążony? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Przepraszam mój błąd 100GB ;) w autostarcie tylko antywir :) usługi zbędne wyłączone :) mysle ze wielkośc pliku wymiany nie ma wpływu na jego zurzycie podczas pracy. Tylko głupio że np. po uruchomieniu systemu i wlaczeniu np przegladarki i gg plik wymiany jest juz uzywany a ma przeciez szybsza pamiec ram ktora jest dostepna :P Ale widac ze xp ma takie zarządzenie pamiecia i nic na to sie nie poradzi :) Mam na dysku 2 partycje C i D , jak przeniose plik wymiany z partycji C na D to bedzie lepiej czy raczej nie ma to sensu?

Odnośnik do komentarza

Mam na dysku 2 partycje C i D , jak przeniose plik wymiany z partycji C na D to bedzie lepiej czy raczej nie ma to sensu?

Jednoznaczną odpowiedź znajdziesz we wskazanej wcześniej lekturce, do której proponuję wrócić. :)

 

Natomiast przy takim marnotrawstwie miejsca na partycji systemowej (z punktu widzenia trzymania tam ważnych danych) lepiej byłoby utworzyć jako pierwszą partycję o pojemności RAM-u lub większą (mając na uwadzę max. ilość obsługiwanego RAM-u przez płytę główną, jego ewentualną "rozbudowę" w stosunku do obecnej ilości, oraz ewentualne korzystanie z hibernacji) - i na nią przenieść plik wymiany, bo nie byłby on wtedy pofragmentowany. Na partycji systemowej zaś pozostawić minimalny, dla stabilności systemu.

Odradzam Ci jednak majstrowanie przy partycji C, jeśli nie możesz się pogodzić z ewentualną reinstalką systemu gdyby coś poszłoby źle.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...