Skocz do zawartości

Nowe sterowniki do karty graficznej Asus 7600GT


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie sterownikow do karty graficznej, moje obecne stery maja juz kolo 2 lat albo i 3 nawet... nic nie zmienialem, nie instalowalem nowszych poniewaz wszystko chodzi tak jak powinno, ale tak sobie pomyslalem ze 3 lata to troche duzo... i teraz pytania do was :

 

1. Czy dla karty Asus 7600GT najlepsze sa stery te NAJNOWSZE, czy troszkę starsze ale bardziej "dopracowane" ?

2. Czy sterowniki do karty graficznej maja cos wspolnego z szybkoscia dzialania systemu i ogolnie komputera oraz np filmow czy nie ?

3. Jesli juz mam instalowac nowsze sterowniki to jak sie calkowicie pozbyc tych starych ? normalnie odinstalowac z dodaj/usun programy ? czy sa jeszcze do tego jakies specjalne aplikacje badź tutoriale ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam!

 

1. Zawsze instaluje się sterowniki najnowsze bo jakby nie ulepsza sie starszych tylko wydaje nowe z poprawkami (wyjątkami są sterowniki o których jest dużo komentarzy na forum że są wadliwe dla kilku typu kart na przykład).

2. Tak nowe sterowniki dodają ulepszenia w sterowaniu kartą sporo dają w grach oraz programach graficznych czy przetwarzaniu filmów, obsługują też najnowsze produkty.

3. Wchodzisz na stronę producenta w tym przypadku Nvidia.pl wybierasz sobie swoją karte jaki masz system i ściągasz nowe stery uruchamiasz instalator sterowniki same się zainstalują

Odnośnik do komentarza

1. Czy dla karty Asus 7600GT najlepsze sa stery te NAJNOWSZE, czy troszkę starsze ale bardziej "dopracowane" ?

Zawsze możesz sprawdzić tzw. changelog, czyli jakich zmian dokonano/co wnosi nowa wersja. Patrz zakładka 'Najważniejsze zmiany', oraz 'Dodatkowe informacje' > Informacje o wersji... (na stronce z konkretną wersją sterownika).

Z tej ostatniej lekturki możesz się dowiedzieć m.in., że nie wszystkie błędy dla danej serii kart zostały uwzględnione/poprawione, nie wszystkie też są błędami sterownika (a np. konkretnej gry/aplikacji).

 

BTW

Adriano2747 pije pewno do wadliwej, ostatniej wersji sterowników tj. 280.26 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Sterowniki_NVIDIA_280.26_WHQL_sa_wadliwe-36375.html

Dostępne są nowsze stery , ale w wersji BETA. Starsze (w tym certyfikowane i BETA) dostępne są także... Sterowniki > Sterowniki archiwalne i BETA (na stronie Nvidii).

 

3. Jesli juz mam instalowac nowsze sterowniki to jak sie calkowicie pozbyc tych starych ? normalnie odinstalowac z dodaj/usun programy ? czy sa jeszcze do tego jakies specjalne aplikacje badź tutoriale ??

http://www.nvidia.pl/object/drivers_faq_pl.html

P: Czy muszę najpierw odinstalować mój wcześniejszy sterownik?

O: Nie. Kiedyś wymagana była wcześniejsza deinstalacja. Obecnie rekomendowaną metodą jest instalowanie nowszego sterownika bezpośrednio na wcześniejszej wersji (bez deinstalacji). Pozwoli to na zachowanie wszelkich bieżących ustawień i profilów w Panelu sterowania NVIDIA.

Jeśli chcesz odinstalować starsze sterowniki i po nich posprzątać, wygląda to mniej więcej tak:

* Odinstalowujesz sterownik albo firmowym deinstalatorem, albo poprzez dodaj/usuń programy, albo z menedżera urządzeń (PPM na grafie > Właściwości > zakładka Sterownik > przycisk Odinstaluj).

* Następnie w trybie awaryjnym używasz Driver Sweeper - zaznaczasz odpowiednie składniki do usunięcia...

Odnośnik do komentarza

Czyli zamiast tych 280.26, lepiej zainstalowac te poprzednie ? http://www.nvidia.pl/object/winxp-275.33-whql-driver-pl.html ??

Tylko kurde tam widzialem ze instaluje jakies HD audio... a po co mi to jak mam creativa karte muzyczna ktora ma wlasne sterowniki ?? mozna to wylaczyc jakos ?

A co sądzicie o sterach "stuningowanych" od OMEGI ?? http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=section&id=2&Itemid=55

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie problem musi dotyczyć Twojej karty. Sugestia była raczej taka, że to należy sobie profilaktycznie sprawdzić przed instalacją sterów (ogólniej, jakiejkolwiek nowszej wersji sterów grafiki) tj. forum nvidii, albo artykuły w necie itd., itp. Np. w komentarzach pod artykułem o wadliwej wersji sterów nie znajdziesz wzmianki o swojej...

HDMI Audio nie powinno Ci przeszkadzać. System będzie z niego korzystał np. przy podłączeniu do grafy telewizora (kablem HDMI), zakładając że dźwięk ma lecieć właśnie z TV.

Odnośnik do komentarza

Ok a co myslisz o tych "omegach" ?

Nic, bo nigdy nie używałem. Zaczekaj na opinię innych.

 

ok zainstalowałem te 275.33 , ale w everescie pokazuje mi jakies FORCEWARE 75.33 czyli jakies archaiczne...

Jaki Everest? Bo np. wsparcie dla wersji Home skończyło się w 2005 r., a sam Everest (dawne wersje Ultimate/Corporate) to obecnie AIDA64.

Sprawdź sobie programem GPU-Z. http://www.techpowerup.com/gpuz/

Odnośnik do komentarza
ok zainstalowałem te 275.33 , ale w everescie pokazuje mi jakies FORCEWARE 75.33 czyli jakies archaiczne...
przyglądnij się jeszcze raz uważnie całemu ciągowi znaków.
A co sądzicie o sterach "stuningowanych" od OMEGI
i jeszcze raz, przyglądnij się reszcie co tam jest zawarte w opisie ("tuning" oryginalnych driverów z 2007 roku) generalnie projekt drivery "OMEGA" umarł właśnie w tym roku co są te stery, na które masz ochotę.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...