Skocz do zawartości

Jakie sterowniki do chipsetu AMD970


aenwu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem potrzebuje pomocy w znalezieniu właściwych sterowników do chipsetu AMD970 znalazłem w CPU-Z inna nazwe chipsetu ATI ID5A14

płyty głównej Gigabyte GA 970A-UD3 te na dysku DVD dołaczonym do płyty głównej są niewłaściwe klikam w folderze Chipset na setup.exe na płycie DVD a to mi instaluje jakieś catalyst i sterowniki do układu graficznego, a przecież ta płyta nie ma zintegrowanej karty graficznej na stronie producenta płyty też nic nie znalazłem i również na amd.com

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ale zauważ, że Catalyst to produkt ATi/AMD, a więc sterowniki dotyczą chipsetu, jak sam napisałeś

AMD970
ATI ID5A14
, jak również karty graficznej. Instalator ma zintegrowane sterowniki do tych dwóch produktów w sobie, bo są jednej firmy. I zdaje się, na to samo napotkasz przy sterownikach ze strony AMD, tyle, że wersja sterowników będzie wyższa. Oczywiście niektóre instalatory bywają osobno do grafiki i chipsetu, ale zdarzają się też takie all in one.

 

Stronę ze sterownikami masz tutaj http://www.amd.com/pl/Pages/AMDHomePage.aspx

Całkiem po prawej masz listę Find a Driver i stamtąd to już sobie trafisz.

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mogę Ci zaproponować to wypakowanie tego sterownika ściągniętego ze stronki Gigabyte (coś w stylu PPM na nim > Wypakuj tutaj...), a potem przy instalacji konkretnego sterownika wskazanie konkretnego katalogu. Ponoć zmiany w chipsetach serii 9 są w znacznej części typowo kosmetyczne w porównaniu do poprzedniej generacji, sąd możesz nie znaleźć katalogu o nazwie chipsetu lub serii (9xx).

 

Pytanie co i czy musisz to instalować? Jaki system?

Być może stery do tych chipsetów wypłyną wraz z premierą Bulldozer'a...

Odnośnik do komentarza

Generalnie z Twojego 1-go posta widzę, że czujesz bluesa (bo szukasz) ale go nie słyszysz.

Mam na drugim kompie zestaw starszy ale AMD + NV.

 

1. Podstawa jest taka, że zarówno ASUS jak i GIGABYTE produkuje sprzęt bazując na nowych komponentach.

2. Sterowniki dostarczają takie jakie otrzymują od producentów podzespołów i zazwyczaj bardzo stare aby nie mieć problemów z klientami mniej doświadczonymi.

3. W Twoim przypadku pobierz sterowniki do chipsetu stąd i je zainstaluj ale nie na zasadzie (ENTER - ENTER itd).

4. AMD stosuje w zasadzie ten sam instalator do wszystkich komponentów systemu i tym się nie przejmuj (Twój błąd, że chodzi tylko o grafikę).

5. Nie wybieraj opcji AUTO tylko Niestandardowe i tam masz (za przeproszeniem) różne ptaszki.

6. Zwykłe ptaszki (bez ramki) oznaczają iż sterownik jest zainstalowany. Ptaszki w ramce - to te do zainstalowania lub aktualizacji.

7. Przeglądasz co chcesz zainstalować i odpowiednio "ptaszkujesz".

8. Sterowniki do chipsetu zdecydowanie będą nowsze niż na stronie GB i nie przejmuj się tym, że nie dotyczą 970 (pewnie jeszcze nie są gotowe ale jak zwykle sprzęt jest kompatybilny ze starszym).

9. Instalujesz i finalnie przeglądasz rezultaty zwracając uwagę na ewentualne problemy (masz opcję Podgląd instalacji).

10. Możesz finalnie usunąć CCC w Programy i funkcje ale instalacja nowych driverów jest identyczna.

11. Drivery do karty instalujesz ze strony NV.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...