Skocz do zawartości

Zakup nowego kompa - sprawdzenie zestawu


Finalkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak nie da rady zrealizować całkowicie tego I zaproponowanego zestawu.

Największy problem byłby z doborem płyty głównej, o ile szliśmy byśmy śladem "black socket" płyt Gigabyte - czyli, w uproszczeniu, wsparcia dla nadchodzących procesorów 32 nm AMD na starszych podstawkach. IMHO z opisów na proline.pl nie wynika za bardzo jaka jest rewizja płyty, a o ile model płyty by się zgadzał to potrzebna byłaby rewizja 3.1. Nie wiem jak płyty innych producentów.

 

Zaproponowali Ci płytę, która takiego wsparcia nie ma i pewno nie będzie miała. 'Produkt ten będzie przeznaczony dla osób, które nie potrzebują najlepiej wyposażonych konstrukcji.'

http://pclab.pl/news41694.html

Co prawda ma ona elementy typu military class (klasy wojskowej), ale sekcja zasilania nie jest zbyt rozbudowana (choć standardowa w tej klasie). Natomiast jest pozbawiona chłodzenia. Nie wkładałbym na nią procków z TDP 125W, chociaż takowe widnieją na liście wspieranych procesorów. Poza tym, gdybyśmy chcieli znaleźć Phenoma II z TDP 95W = mission impossible. Owszem jest jeden, ale z uciętym cache L3, co degraduje go do wydajności Athlon'ów.

 

Zasilacz wziąłbym w takim razie OCZ. Ten, który Ci zaproponowali ma 1 wtyczkę zasilającą CPU (12V) 4-pinową, a płyta potrzebuje 8-pinowej.

 

RAM, dla tej płyty, wziąłbym DDR3-1600.

 

Złożenie i testowanie wyliczyli Ci jako 1 dzień roboczy, a możesz (chyba) wybrać 5 dni roboczych - co wyjdzie nieco taniej.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki, że się tak głowicie nad tym wszystkim.

 

Wysłałam listę z tym pierwszym zestawem do Proline i z racji tego, że był weekend - dostałam dziś odpowiedź:

 

 

Procesory AMD socket AM3 AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX 419,00

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera HE1224 109,00

Płyty główne AMD socket AM3 MSI 870A-G54 s.AM3 299,00

Karty graficzne PCI-E ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU 575,00

DDR3 GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 95,00

Dyski twarde SATA Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 139,00

Nagrywarki LiteOn DVDRW+- iHAS122 SATA OEM Black 60,00

Zasilacze ATX Tacens Radix IV 500W 85+ 185,00

Obudowy ATX SilentiumPC Brutus 310 Pure Black BT-310 149,00

Złożenie Złożenie + testowanie 110,00

 

razem brutto: 2140,00

 

Może jednak inny zasilacz (ten jest spoko ale nie do takiej konfiguracji) - tzn albo ten XFX http://www.proline.pl/?p=XFX+CORE+450W (ale to tak trochę słabo) albo OCZ http://www.proline.pl/?p=OCZ+OCZ500SXS2-EU Chłodzenie procka też bym wziął inne ale w proline nie mają Baldera ani Gai. A tak ogólnie to taki zestaw lepiej się sprawdzi w grach niż proponowane rozwiązania z APU.

Odnośnik do komentarza

Boże, jakie to wszystko jest skomplikowane... Mam już taki mętlik, że szkoda gadać. A już się cieszyłam, że wybiorę coś porządnego, z tego co mi proponujecie, a tu nie ma jednak niektóych elementów zestawu. No ale mam jeszcze trochę czasu... może w końcu coś się uda sensownego wybrać i dostępnego w Proline. Cieszę się, że tak chętnie mi pomagacie :)

 

Co do złożenia + testowania, to pamiętam, że w konfiguratorze na stronie była spora róznica między jednym dniem, a pięcioma. 1 dzień kosztował 100zł, 3 dni już 50, a 5 za to 30. Jak dla mnie jednak jest różnica niezła i mam nadzieję, że da się z tego skorzystać :)

Odnośnik do komentarza

A już się cieszyłam, że wybiorę coś porządnego, z tego co mi proponujecie, a tu nie ma jednak niektóych elementów zestawu. No ale mam jeszcze trochę czasu... może w końcu coś się uda sensownego wybrać i dostępnego w Proline.

Zaproponowali Ci płytę, która takiego wsparcia nie ma i pewno nie będzie miała. 'Produkt ten będzie przeznaczony dla osób, które nie potrzebują najlepiej wyposażonych konstrukcji.'

http://pclab.pl/news41694.html

Po prostu zapytaj się o planowany termin dostawy brakujących elementów, a w szczególności płyty - zasilacz już można przeboleć.

3oo, tutaj Cię zaskoczę: http://event.msi.com/mb/am3+/ - więc wsparcie dla AM3+ będzie. Niby sekcja zasilania trochę straszy, no ale przecież Bulldozery ze średniej półki będą miały niższy pobór mocy niż Phenomy II X4, więc problem automatycznie odpada.

 

Kwestia zasilacza - skoro nie ma XFX Core (pewnie rozchodzą się jak świeże bułeczki), weź OCZ StealthXStream 2 OCZ500SXS2-EU 500W. Tacensy to średnie konstrukcję, jak za tę cenę.

 

A tak ogólnie to taki zestaw lepiej się sprawdzi w grach niż proponowane rozwiązania z APU.

Również i ja się pod tym podpisuję.

Odnośnik do komentarza

MatiK , Majaque - ale oczywistą rzeczą jest, że niezintegrowana karta grafiki, a zwłaszcza radek HD6850 przegoni nawet takie nowe APU, ale proponowany przeze mnie zestaw miał zupełnie inne podłoże, rozważałem ewentualność odłożenia zakupu karty graficznej na późniejszy czas. Wcale nie upieram się przy swoim i nie taka była idea zaproponowania zestawu jednakże patrząc na test zegar w zegar i z tą samą kartą grafiki ( czyli HD6850) to Phenom II 955 już takim orłem nie jest i wyprzedza w Wiedźminie 2 właśnie to LIano ledwie o "włos" podczas gdy w innych testach prezentuje tą samą wydajność. Łatwo też zauważyć, że w tym zestawie jest 8GB ramu, dysk WD 1TB, przedni zasilacz, i obudowa już z zamontowanymi dobrej klasy dodatkowymi wentylatorami. Co prawda gniazdo FM1 nie służy jako platforma dla sprzętu high-end ale dla średniej klasy jest wystarczający (ciekawe jak się będą sprawować sprzęty z A8 3870, który jak wiadomo ma mieć odblokowany mnożnik).

 

Odnośnik do komentarza

Po prostu zapytaj się o planowany termin dostawy brakujących elementów, a w szczególności płyty - zasilacz już można przeboleć.

Co więcej, pytaj o płyty z podstawką AM3+. Aktualnie mają kilka budżetówek na stanie. Najlepiej na szukajkę proline.pl wrzucić frazę AM3+

Natomiast oprócz APU jest do rozważenia kwestia wstrzymania się z zakupem do premiery "spychaczy". Ponoć we wrześniu, jak widać w newsach, na głównej, proline.pl. Może wyjdą jakieś ciekawe procki, a i pewno nastąpi wysyp płyt pod nie.

 

3oo, tutaj Cię zaskoczę: http://event.msi.com/mb/am3+/ - więc wsparcie dla AM3+ będzie. Niby sekcja zasilania trochę straszy, no ale przecież Bulldozery ze średniej półki będą miały niższy pobór mocy niż Phenomy II X4, więc problem automatycznie odpada.

Faktycznie. :)

 

dysk WD 1TB

Tak z ciekawości. Jaki jest powód, że musi to być dysk 2,5" i to w takiej cenie...? :)

Odnośnik do komentarza

To może jeszcze prosiłbym o informację jaki monitor posiada Finalkaa. Co do zestawów to ten APU wydaje mi się zbyt nowy żeby go polecać innym zresztą często przegrywa z Athlonem X4 (a Phenom w zestawie jest jeszcze szybszy). Mając zestaw z 6850 Finalkaa będzie mogła sobie zagrać w Crysisa na wysokich detalach w FullHD i w resztę nowych gier przez najbliższe dwa lata nie musząc nawet dotykać ustawień graficznych. Rozwiązanie z APU nie daje tej możliwości a zintegrowana karta wystarczy na monitor 17 calowy i to też nie do wszystkiego. A kupować nowy komputer za taką kasę i jeszcze potem w niego ładować drugie tyle jest trochę bez sensu. Podobnie z czekaniem na Buldozera. Phenom wystarczy do takiej karty graficznej w zupełności a te 3 sekundy wolniejszego kompresowania jakoś się przeboleje. Niżej wersja konfiguracji trochę poprawiona:

 

Procesory AMD socket AM3 AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX 419,00

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera HE1224 109,00

Płyty główne Asus M4A87TD EVO AMD870 s.AM3 330,00

Karty graficzne PCI-E ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU 575,00

DDR3 GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 95,00

Dyski twarde SATA Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 139,00

Nagrywarki LiteOn DVDRW+- iHAS122 SATA OEM Black 60,00

Zasilacze OCZ StealthXStream 2 OCZ500SXS2-EU 500W 219,00

Obudowy ATX SilentiumPC Brutus 310 Pure Black BT-310 149,00

Złożenie Złożenie + testowanie 110,00 (to jest naprawdę zbrodnia w biały dzień na pewno nie masz nikogo znajomego który mógłby to złożyć? )

Razem: 2205 zł.

Można nie kupować tego coolera bo jeżeli nie zamierzasz podkręcać to ten dostarczany z procesorem wystarczy. Jeżeli by obejść się bez złożenia przez nich i coolera to będzie akurat 2000zł.

Odnośnik do komentarza

Witam. Wróciłam w końcu po długiej walce z kompem... Już myślałam, że nie powstanie. Nie mogłam nawet sprawdzić, czy ostatni zestaw jest dostępny w Proline choćby za pomocą konfiguratora.

 

Aktualnie mam inny monitor podłączony, tymczasowo, jest to wg Everesta: LG W2242 (Analog) 22" LCD (WSXGA+). Nie jest to mój monitor i nie wiem ile go będę jeszcze miała, ale nie pamiętam jaki jest ten mój stary.

 

Odnośnie podkręcania czegokolwiek - nie zamierzam tego robić w dalekiej przyszłości ;) I niestety nie bardzo mam kogoś, kto by mi złożył komputer. Ale może da się wybrać pięciodniową opcję, to byłoby znacznie taniej. Niedługo wybieram się do Proline, więc będę musiała wszystko przemyśleć... A sporo tego wynikło. Łatwo się zamotać.

Odnośnik do komentarza

IMHO to tylko wybór między starym, a nowym. :)

 

AMD niebawem wprowadzi procki w technologii 32 nm. Mają one nową podstawkę, FM1. Z zapowiedzi AMD wynika, że będą je wspierać także płyty z podstawką AM3+. Nieoficjalnie także AM3 (po aktualizacji BIOS-u). Ale to tylko deklaracje producentów płyty głównych, więc jest to szyte grubymi nićmi. Myślę, że podobnie jak to miało miejsce w przypadku Intela sukcesywnie będą znikać procki w technologii 45 nm, czyli m.in. ten w który aktualnie celujesz. Jeśli więc nowe procki nie będą miały wsparcia ze strony podstawki AM3, to w przyszłości chcąc wymienić procka będziesz musiała wymienić także płytę główną. Dlatego też warto zaczekać by zobaczyć co się z tego wszystkiego wykluje. Niestety premiera będzie mieć miejsce w drugiej połowie września według ostatnich doniesień. Przy czym nie wiadomo, kiedy pojawią się procki z niższego segmentu (tańsze).

Oczywiście jeśli założysz, że za parę lat wymieniasz cały konfig lub wogóle nie będziesz wymieniać procka to nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie.

 

APu to już inny kaliber, ale moim zdaniem wcale nie taki zły. Jeszcze jeden test poniżej.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/AMD_Llano_A6-3650_-_procesor_z_grafika_po_raz_drugi-4041/strona/14979.html

Odnośnik do komentarza

Jak widzisz 3oo nie upieram się przy APU LIano, ale co niektórzy piszą takie historie, że trudno się do tego nie odnieść, dobrze, że wkleiłeś linka do testu (tym bardziej dobrze, że jest to preferowany portal przez MatiK'a) więc ma możliwość zrewidowania swojego poprzedniego wpisu co do wydajności tegoż APU.

MatiK - gdybyśmy do zestawu dołożyli jeszcze taką samą kartę jaką proponujesz to ten twój phenomik przy znacznie wyższej temperaturze i poborze prądu dostaje po d...ie od LIano, w znaczniej części testów. Płyta Asus M4A87TD EVO tymczasem nie posiada wsparcia dla procków pod AM3+ i jesteś pewien, że będzie go mieć?

Na koniec propozycja, zmiana w stosunku do poprzedniej to zmieniony ram na wyższe taktowanie kosztem pojemności:

 

Odnośnik do komentarza

Więc po kolei :

jeżeli nie zamierzasz podkręcać to myślę że należy zastanowić się nad platformą Intela zamiast AMD i wziąć coś takiego

Procesor Intel Core i3-2100 3,10 GHz 3MB cache s. 1155 Box 405,00

Płyta główna MSI PH67A-C43 B3 IH67 s1155 365,00

Pamięć RAM GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9 89,00

Karta graficzna ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU 575,00

Dysk Twardy Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 sATA-2 189,00

Obudowa SilentiumPC Brutus 310 Pure Black BT-310 149,00

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 OCZ500SXS2-EU 500W 219,00

LG DVD Recorder GH22NS70 Sata Black Oem 75,00

Cena zestawu: 2066,00 zł plus składanie za 30 zł czyli razem 2100 zł

Mimo że bardziej lubię AMD to przy braku chęci do podkręcania zestaw Intela jest lepszym wyborem w tej cenie ponieważ jest niewiele droższy a procesor jest szybszy od Phenoma.

 

Teraz przechodzę do samego APU - jest to napewno ciekawa technologia ale bardziej dla producenta procesora niż dla użytkownika końcowego :) Czytałem testy Llano na różnych portalach (w tym na moim ulubionym Tom's Hardware) i ogólnie wychodzi że jest to procesor wolniejszy od Athlona X4 (w testach PCLabu wychodzi to dokładnie 6 do 3 na korzyść Athlona głównie przez słabe wyniki w 7zip) Oczywiście to że procesor posiada kartę graficzną jest super ale jeżeli zamierzamy grać na czymś większym od 15 calowego monitora to ta karta jest za słaba. Lepiej jest kupić tańszy procesor i mocniejszą kartę graficzną. Pomyślcie co będzie jak Finalka włączy zestaw złożony przeze mnie - będzie mogła grać we wszystko przez najbliższe 2 lata. W zestawie z APU będzie musiała obniżać detale i denerwować się że wydała 2000 zł i nic jej nie chodzi.

Odnośnik do komentarza

Core i3-2100 jak na dwurdzeniowy procek radzi sobie nieźle, ale czy jest to przepaść wydajnościowa? - śmiem wątpić. Natomiast nie rozumiem dlaczego stawiasz "integrę" obok pełnowartościowego zestawu i puszczasz oko. Weź pod lupę APU i najwydajniejszą integrę AMD starszej generacji (lub integrę Intela nowszej) i przyjrzyj się skokowi wydajnościowemu. Poza tym marekW wyraźnie zaznaczył, że zakup karty grafiki dla tego zestawu jest odłożony na później. Karty graficzne też tanieją, więc za jakiś czas do tego zestawu dołożysz wydajniejszą. I gdzie będzie wtedy Twój i3? :) Jedyne co na nim ugrasz to niższe rachunki za prąd.

 

Natomiast czy komuś będzie APU odpowiadało już musi sobie sam dopowiedzieć znając ograniczenia i ewentualne korzyści. No i oczywiście widoki na fundusze do zakupu karty. Ale przede wszystkim co chce wyciągnąć z zestawu... Nikt się nie upiera, że APU jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Core i3-2100 jak na dwurdzeniowy procek radzi sobie nieźle, ale czy jest to przepaść wydajnościowa? - śmiem wątpić. Natomiast nie rozumiem dlaczego stawiasz "integrę" obok pełnowartościowego zestawu i puszczasz oko. Weź pod lupę APU i najwydajniejszą integrę AMD starszej generacji (lub integrę Intela nowszej) i przyjrzyj się skokowi wydajnościowemu. Poza tym marekW wyraźnie zaznaczył, że zakup karty grafiki dla tego zestawu jest odłożony na później. Karty graficzne też tanieją, więc za jakiś czas do tego zestawu dołożysz wydajniejszą. I gdzie będzie wtedy Twój i3? :) Jedyne co na nim ugrasz to niższe rachunki za prąd.

 

Natomiast czy komuś będzie APU odpowiadało już musi sobie sam dopowiedzieć znając ograniczenia i ewentualne korzyści. No i oczywiście widoki na fundusze do zakupu karty. Ale przede wszystkim co chce wyciągnąć z zestawu... Nikt się nie upiera, że APU jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Porównuję zestawy z APU i ten pełnowartościowy bo one kosztują tyle samo :) To wystarczające kryterium. Zresztą Finalkaa zaznaczyła że nie chce w najbliższym czasie zmieniać czegokolwiek w nowym zestawie więc myślę że pozostało tylko jedno zasadnicze pytanie czy Phenom czy i3 ale wydaje mi się że w związku z brakiem zainteresowania overclockingiem zostaje i3. To rodzi następne , już mniej zasadnicze pytanie - mianowicie czy płyta główna którą wybrałem jest ok i czy czegoś jeszcze w tym zestawie nie zmienić.

Odnośnik do komentarza

pozostało tylko jedno zasadnicze pytanie czy Phenom czy i3 ale wydaje mi się że w związku z brakiem zainteresowania overclockingiem zostaje i3. To rodzi następne , już mniej zasadnicze pytanie - mianowicie czy płyta główna którą wybrałem jest ok i czy czegoś jeszcze w tym zestawie nie zmienić.

Pozostaje przekonać się jak Finalkaa zareaguje na "procesor dwurdzeniowy". :)

Natomiast co do płyty głównej to spotkałem się z problemami tego typu, że jeśli miała gniazdo ATX 12V 8-pinowe (płyta taki ma), zaś zasilacz miał tylko 4-pinowe (ten z zestawu tak ma) - komp nie za bardzo chciał się uruchomić. Niby powinien, chociaż manual nic na ten temat raczej nigdy nie mówi.

Nie wiem jak ta płyta, ale MSI kojarzy mi się głównie z niedopracowanym BIOS-em (z recenzji). Tutaj mamy UEFI, więc chociaż tyle dobrze.

Odnośnik do komentarza

A jeżeli bym chciała trzymać się pierwszego zestawu podanego przez Majaque:

 

Procek: AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3;

Chłodzenie: SilentiumPC Fera HE1224;

Płyta: Gigabyte 870A-USB3 (rev.3.1);

Grafika: ASUS Radeon HD 6850 DirectCU 1GB;

RAM: GoodRam 2x2GB 1333 MHz;

Dysk: Samsung Spinpoint F3 500 GB;

Nagrywarka: Samsung SH-223C;

Zasilacz: XFX Core 450W;

Buda: SilentumPC Brutus 310 lub 410.

 

 

I tego, co mi dali w odpowiedzi na maila:

 

Procesory AMD socket AM3 AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX 419,00

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera HE1224 109,00

Płyty główne AMD socket AM3 MSI 870A-G54 s.AM3 299,00

Karty graficzne PCI-E ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU 575,00

DDR3 GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 95,00

Dyski twarde SATA Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 139,00

Nagrywarki LiteOn DVDRW+- iHAS122 SATA OEM Black 60,00

Zasilacze ATX Tacens Radix IV 500W 85+ 185,00

Obudowy ATX SilentiumPC Brutus 310 Pure Black BT-310 149,00

Złożenie Złożenie + testowanie 110,00

 

 

Z tą opcją podaną przez nich nie było za dobrze, więc patrząc na to, co jest dostępne w zasobach Prolione, to jak byście to zmodyfikowali te zestawy, żeby było wszystko cacy i żeby było dostępne do kupienia w Proline? Niestety wiele rzeczy o których piszecie w ogóle nic mi nie mówi, dlatego pytam o coś podobnego, w podobnej cenie do tego pierwszego, bo był droższy niż 2000, ale mogłabym trochę więcej dać. Czyli ogólnie prosiłabym Was o to, aby zastąpić brakujące części w Proline jakimiś lepszymi niż te, które mi podali mailem. Na takie, które są dostępne w tym sklepie i mogłabym się nie martwić, że można było w tej cenie lepsze kupić.

 

Tak jak pisałam, grafika zintegrowana nie wchodzi w grę. Nie chciałabym również musieć inwestować w dużą ilość dodatkowych wiatraków, bo jednak to kosztuje, więc przydałaby się obudowa, która ma w sobie jakiś/jakieś...

Wiem, że strasznie marudzę, ale tak to jest z osobą, która kompletnie się nie zna na tym.

Odnośnik do komentarza

Finalkaa

 

Myślę, że możesz określić się co do jednego. Trzeba zwracać uwagę na ewentualną kompatybilność płyty głównej z nadchodzącymi procesorami Bulldozer, czy nie? Krótko, TAK lub NIE. Odpowiedź w stylu 'może być, ale nie musi' traktuję jako NIE.

Sytuacja pod tym kątem - jeśli chodzi o dostępność - jest jaka jest na proline.pl i tego nie przeskoczymy. Albo tych tańszych płyt (ale z tych lepszych) aktualnie nie ma, albo trzeba dzwonić (nie wiadomo co z tego wyniknie), albo są tylko te droższe. Na arest.pl nie byłoby problemu - nawet bym nie zadawał tego pytania. (Z góry dodam, że biorę w pierwszej kolejności pod uwagę płyty z rozbudowaną sekcją zasilania i radiatorem na niej).

 

Do rozważenia jest zakup płyty głównej w arest.pl online, z przesyłką kurierską. Myślę, że bez problemu możesz w proline.pl dać swoją płytę i zakupić resztę zestawu. Zresztą możesz o to spytać. (Co prawda nie z płytą główna, ale już tak tam robiłem - nie sprawiali problemów). :)

Odnośnik do komentarza

A nie wydaje wam się, że kobietę najmniej obchodzi jakiś tam buldożer, nadchodzący dopiero, którego w ogóle nie zainstaluje u siebie, skoro kupuje kompa wcześniej? A potem to wątpie, by ją interesowało dokupowanie czegokolwiek nowego, bo kasy raczej będzie brak na takie rzeczy.

Mnie tak zawsze ktoś doradzał, bym sobie kupił coś, co pomoże potem w doborze lepszych części, ALE tak na prawdę! Nigdy nie kupowałem nic lepszego, od tego co już miałem. Bo platformy potem, po 6 latach się zmieniały i raczej trzeba było kupić znowu całość. Nie sądze, by ktokolwiek, kto nie chce wydać na kompa więcej jak 2 tysiące, był w stanie kiedykolwiek coś wcale nie taniego, kupić.

 

@Finalka, złożenie samotnie kompa wcale trudne nie jest, czego się tu bać? Jeśli idziesz wg instrukcji, to wszystko możesz złożyć bez problemu. Jeśli tylko umiesz czytać ze zrozumieniem i dociera do ciebie to, co jest na obrazkach, a myśle, że nawet dziecko w przedszkolu to już kuma i patrząc na słonia z trąbą do góry, będzie rozumiało, że to jest słoń z trąbą do góry, a nie żaba z przerośniętym nosem, to w 100% jesteś w stanie sama sobie poradzić z problemem. A jak coś nie teges, to zawsze możesz wpaść do nas i poprosić o poradę.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, DragonFire.

 

Akurat to, co piszesz, to prawda. Nie zamierzam niczego wymieniać, niczego podkręcać, wydawało mi się, że nawet pisałam o tym gdzieś wyżej. Czyli zatem 3oo, odpada.

 

Co do zakupu na arest.pl, to szczerze mówiąc nie odpowiada mi taka opcja. Wolę się ograniczyć do zakupu w jednym dostępnym sklepie, który prawdopodobnie jeśli wybierać już w moim mieście - jest najlepszy z dostępnych. Myślę, że coś się da jednak znaleźć w Proline na tyle dobrego, żebym była zadowolona przez długi czas.

 

Albo tych tańszych płyt (ale z tych lepszych) aktualnie nie ma (...)

Może za jakiś czas będą już dostępne? Mogłabym pytać mailem, ostatnio dostałam odpowiedź bez problemu. Tylko musiałabym wiedzieć, o co konkretnie mam pytać...

Odnośnik do komentarza

Może za jakiś czas będą już dostępne? Mogłabym pytać mailem, ostatnio dostałam odpowiedź bez problemu. Tylko musiałabym wiedzieć, o co konkretnie mam pytać...

Co do ewentualnej ich dostępności (możliwości ściągnięcia) gdy brak ich na centrali to bym wątpił. Skoro idzie nowe, to kto będzie sprowadzał stare? Ale zapytać nie zaszkodzi... Chodzi o płyty główne:

 

Gigabyte GA-790A-UD3

Gigabyte GA-990XA-UD3

ASUS M5A97 PRO

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3

ASUS M4A79XTD EVO

 

Te dwie ostatnie są na liście, ale... na centrali brak, w Wałbrzychu - dzwoń! (wg Pokaż dostępność w oddziałach). Tych trzech pierwszych nie ma, więc pytanie czy da się je sprowadzić (i ile Cię to wyjdzie).

 

A tak poza tym to myślę, że marekW lub MatiK coś sensownego Ci zaproponują w zamian. :)

 

Np. coś takiego o ile płyta główna będzie dostępna.

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:AMD+X4+II+955+AM3+B;1:ASUS+M4A88TD-V+EVO%2FU;3:PVV34G1600LLKB;4:ASUS+HD6850+1GB+DC;5:SAM+50+16+HD502HJ;6:AER+PGS+VS-4;7:EMX+NAXN+ENP500AWT;8:LITEON+IHAS122+O+B;24:ZLOZENIE+5DNI

 

Obudowa jak już Ci sugerowano to rzecz gustu. Przyjąłem tą, którą proponował marekW (ma wiatrak z przodu w zestawie). Zasilacz również z tego zestawu. W tych dwóch pozycjach możesz ewentualnie szukać oszczędności, ale najpierw proponowałbym zaczekać na wyjaśnienie kwestii płyty głównej.

Dysku na razie też nie ma na stanie, ale możesz wziąć nieco droższy (o jakieś 50 PLN), ale 1 TB. Ważne by było oznaczenie F3 w nazwie, i by nie była to seria Green.

Odnośnik do komentarza

Miejmy tylko nadzieję, że jest możliwość wyboru opcji składania kompa w ciągu 5 dni, bo jak na razie za każdym razem mi liczyli złożenie + testowanie 109-110zł. Jeśli tak, to wybór dysku droższego o 50zł z większą pojemnością byłby całkiem rozsądną decyzją. Miejsca nigdy za wiele, a partycje i tak lubię tworzyć zawsze w ten sposób, że każda z dwóch lub trzech służy do czegoś innego. :) Jutro pewnie dostanę odpowiedź, to od razu dam znać.

 

 

_EDIT_:

 

Dostałam właśnie odpowiedź:

 

Witam, niestety jesli chodzi o asortyment który jest u nas w ofercie, to decyduje o nim nasza centrala z Wrocławia. My nie mamy wpływu na to co jest i kiedy bedzie.

Pozdrawiam

 

Czyli nic nie wiadomo nadal kiedy co będzie i czy w ogóle będzie.

Odnośnik do komentarza

OK. W takim razie spytaj jeszcze, czy skoro nie ma płyty w magazynie głównym a status w Wałbrzychu wskazuje Dzwoń! czy w takim razie płyta jest do ściągnięcia... w ogóle... lub czy mogliby Ci ją ściągnąć z oddziałów wrocławskich (tam mają kilka na stanie).

Chodzi o ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 - nieco droższa od tej poprzedniej, ale ma USB 3.0 na tylnym panelu. :rolleyes:

 

Chociaż na stronce widać, że... Towar jest w dostawie na 2011-08-17. Nie zauważyłem tego wcześniej. Najwyraźniej uzupełniają zapasy. Trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza

I jest odpowiedź:

 

Dostawa tych płyt przewidziana jest od dystrybutora na 17-go, wiec najwczesniej moglibysmy ja miec na poniedzialek. Oczywiscie jesli chodzi o zamowienie podzespolow i ich zarezerwowanie (mam na mysli zestaw o ktorym wczesniej pisalismy) konieczna jest zaliczka w wysokosci min. 100zł. W momencie składania zamowienia ponownie wyliczymy cene (mogla sie zmienic od tamytego czasu) i wdrozymy do realizacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...