Skocz do zawartości

Uszkodzony pendriv Kingston 8GB DataTraveler 120


jareo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam tu problem z pendrivem jak w temacie który został w jakiś sposób uszkodzony i jego partycja jest teraz w RAW. Po podpięciu go do USB jest normalnie wykryty i zainstalowany oraz pokazywany w Mój Komputer. Ale jak chcę do niego wejść wywala komunikat: włóż dysk do stacji F: Przez prawo klik i wybraniu formatowanie nie pokazuje się okienko do przeprowadzenia tego działania( jest tak pod każdym Windowsem XP i 7) Robiłem już z CMD format i CONVERT do FAT32 ale nic nie pomogło. Przy formacie z CMD jest komunikat: włóż nowy dysk do stacji dysków f: i naciśnij klawisz ENTER. Próbowałem z bootowalnej płyty HirenBoot (XP) ale też nic się nie udało zrobić. Gepard też go nie wykrywa. Znalazłem też w siec na jakimś forum program HDD Wipe Tool który wykrył mi tylko dysk twardy. Macie jakieś sugestie czy może spotkaliście się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy próbowałeś go potraktować via Zarządzanie Dyskami (PPM na tym dysku)?

 

 

Jeżeli chodzi o zarządzanie dyskami w panelu sterowania\narzędzia administracyjne to patrzyłem. Nic nie widzi oprócz twardziela i dvd-romu. A używając PPM mogę wybrać co jedynie właściwości ale po kliknięciu w sprawdzanie błędów, zaznaczeniu okienek (automatycznie napraw błędy oraz skanuj dysk i odzyskaj uszkodzone sektory) i kliknięciu Rozpocznij nic się nie dzieje tak samo jak w sytuacji gdy chcę go sformatować z pod Windowsa.

Odnośnik do komentarza

Skoro nic go nie widzi (zakładam, że sprawdzałeś też na innych portach) to co oznacza powyższy cytat?

Pokaż obrazek z zarządzania dyskami z podpiętym penem.

 

 

 

Trochę nie jasno napisałem. Po kliknięciu PPM i ->właściwości->narzędzia->sprawdź->pokazują się 2 kwadraciki które zaznaczam i klikam rozpocznij. Powinno wyskoczyć okienko z etapami sprawdzania dysku albo chociaż komunikat że sprawdzanie zostanie rozpoczęte po restarcie. Ale nic się nie pokazuje. Taka sama sytuacja występuje po kliknięciu PPM ->formatowani. Żadne okno czy chociaż komunikat nie zostaje wyświetlony. Pen sprawdziłem na 3 różnych komputerach z systemami XP prof i 7.

post-443-0-42832200-1312548191_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Skoro gparted go nawet nie wykrywa to raczej nic nie zrobisz. A tak wogóle próbowałeś na innym kompie?

Profilaktycznie sprawdź czy w dzienniku zdarzeń systemowych są jakieś błędy odnoszące się do np. USB (lub czasowo zbieżne z podłączaniem pendrive'a). I jeszcze ewentualne konfikty sterowników w menedżerze urządzeń.

 

Możesz spróbować przyjrzeć się sterownikom USB - wykonaj poniższą procedurkę, która pokaże Ci zainstalowane urządzenia, ale aktualnie nie podłączone do komputera (np. USB lub urządzenia "duplikowane"). Może to pozwoli Ci na zlokalizowanie "problemu", o ile takowy istnieje.

Start > Uruchom...

(wpisz) sysdm.cpl

OK.

Zakładka Zaawansowane > przycisk Zmienne środowiskowe > Nowa - i jako zmienną systemową dodaj/ustaw z nazwą: devmgr_show_nonpresent_devices, wartość: 1.

Zatwierdź. Zamknij okno.

Przejdź do MU i w menu View zaznacz Pokaż ukryte urządzenia.

http://support.microsoft.com/kb/315539/pl

 

Może, jeśli podłączałeś do tego portu gdzie najczęściej wpinasz pena, inne urządzenie USB - odinstaluj ten sterownik.

Odnośnik do komentarza

Ewentualnie sprawdz tak:

 

Pobierz programik USBDeview + spolszcenie z tabelki na dole strony : http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Pendriva nie podpinaj na razie do gniazda USB.

Umieść plik USBDeview.exe + USBDeview_lng.ini na pulpicie - uruchom ten pierwszy.

Szukaj tego flasha po nazwie (Kingston DataTraveler), PPM na nim >>> Odinstaluj wybrane urządzenie

Następnie podłącz pena, nastąpi jego wykrywanie i instalowanie sterowników.

I co się teraz z nim dzieje?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...