Skocz do zawartości

Program do testowania karty graficznej


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może być użyte OCCT w trybie GPU:OCCT test Auto wystarczy (chociaż autor programu zaleca testy 8h). Jeżeli by nie chciał się uruchomić ten test bo karta jest za stara to można próbować z FurMarkiem (on ma wsparcie dla trochę starszych kart). Jeżeli oba by nie chciały ruszyć to można użyć ATITool (on powinien wspierać starsze karty). Gdyby on zawiódł zostaje zawsze 3D Mark 2001. Jeżeli za duży wybór to powiedz proszę jaką masz kartę w tym laptopie to wtedy dokładnie wskażę program :) Oczywiście mówię tutaj o programach sprawdzających stabilność gdyby zaś chodziło o samą wydajność to chyba 3D Marki są do tego najszybszym narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Ale może określ o jaki typ testu ci chodzi, stabilności czy wydajności

 

Chodzi o test stabilności. Cały czas drążę przyczynę wadliwej pracy Firefoxa.

Na ile puścic ten OCCT i jaką opcje wybrać po uruchomieniu programu? Pytam, bo nigdy nie byłem zmuszony do testowania karty czy procesora.

 

Mati napisał

Może być użyte OCCT w trybie GPU

 

Nie moge właczyć takiego trybu. Program nie widzi karty tylko sam procek. Albo ja nie wiem jak to właczyć.....co jest bardziej prawdopodobne :D

Odnośnik do komentarza

Nie moge właczyć takiego trybu. Program nie widzi karty tylko sam procek. Albo ja nie wiem jak to właczyć.....co jest bardziej prawdopodobne :D

Często tak bywa - http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php?2009/01/30/31-the-tabs-for-occt-gpu-and-power-supply-tests-are-greyed-out-why-is-that nawet na 7. I Kombustor i OCCT są na bazie FurMarka który jest na bazie ATITool więc w zasadzie dużej różnicy nie ma oprócz wsparcia dla starszych kart. Jeszcze jedna taka uwaga techniczna - tego okienka w którym jest obraz nie należy minimalizować i przesuwać bo może to zostać zidentyfikowane jako błąd (powiadomienia programó też najlepiej wyłączyć)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...