Skocz do zawartości

Przenoszenie danych na nowy dysk


Piotr82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytane odnośnie przenoszenia danych ze starego dysku na nowy dysk twardy. A mianowicie mam obecnie dysk 500 GB i planuje zakupić nowy o większej pojemności. Obecny dysk nie jest dyskiem systemowym (oprócz niego mam inny dysk z zainstalowanym windowsem) a znajdują się na nim dwie partycje: jedna z różnymi danymi (dokumenty, muzyka), a na drugiej partycji mam zainstalowane gry. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przeniesienia danych z tego dysku tak, aby nie trzeba było ponownie instalować gier na nowym dysku. Czy wystarczy przekopiować dane na nowy dysk a następnie przypisać utworzonym partycjom te same litery jakie były na starym dysku i windows będzie poprawnie widział zainstalowane gry?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy wystarczy przekopiować dane na nowy dysk a następnie przypisać utworzonym partycjom te same litery jakie były na starym dysku i windows będzie poprawnie widział zainstalowane gry?

Raczej tak chociaż może się zdarzyć tak że coś nie będzie chciało ruszyć(ale to mało prawdopodobne). Część gier ruszy nawet z innej partycji bez instalowania jeżeli tylko wszystkie pliki zostaną. Co do samej zamiany dysków możesz się zastanowić czy nie warto przenieść Windowsa na nowy dysk który najprawdopodobniej będzie szybszy od starych.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...