Skocz do zawartości

Problemy z grafiką, zawieszanie


xKarmel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym, że od wczoraj podczas grania w coś "większego" po jakimś czasie przycina mi się grafika, pokazują się różne paski, tak jakby uszkodzone tekstury, a po chwili (jeżeli szybko nie wyłączę gry) zawiesza się komputer, razem z dźwiękiem. Wcześniej wszystko śmigało bez zarzutów.

 

O właśnie, teraz już podczas pisania tego posta stało mi się coś takiego z Firefoxem (6.0 Beta), ale dzieje się tak podczas gry. Tak to wygląda: http://imageshack.us/f/268/apc2011072013070013d.jpg/

 

Sprzęt:

Intel Pentium III Xeon, 2500 MHz

NVIDIA GeForce 8500 GT (512 MB)

2048 MB (RAM)

SAMSUNG HD321KJ (298 GB, IDE) (dysk)

 

Jeżeli jeszcze coś potrzebne to postaram się dostarczyć. I narazie chcę się upewnić o co chodzi, bo nie chcę wydawać kasy w serwisie, dlatego że skończyła mi się gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Osobiście obstawiał bym zbyt wysoką temperaturę o ile oczywiście nie podkręcałeś karty. Sprawdź sobie temperatury np HWMonitor-em. Zdejmij boczny panel obudowy żeby było więcej świeżego powietrza i sprawdź czy zawieszenia dalej występują. Dobrze by też było przeczyścić kartę np pędzlem albo sprężonym powietrzem. Przy okazji sprawdź czy wentylator działa. O ile to nie pomoże to można zmienić pastę termoprzewodzącą na rdzeniu karty. Podaj też jaki masz zasilacz bo problemy z nim mogą się również objawić zaburzeniami wyświetlania obrazu. Można też przeinstalować sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli jeszcze coś potrzebne to postaram się dostarczyć.
i tak dostarcz nazwę producenta karty graficznej bo coś takiego:
NVIDIA GeForce 8500 GT (512 MB)
nic a nic nie wyjaśnia, ja mam NV 7900gs odgadniesz jakiego producenta? Albo napisz czy w ogóle masz jakiś wentylator na grafice, jest spore prawdopodobieństwo, że masz pasywną kartę.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...