Skocz do zawartości

Problem z grami i nie tylko...


Rekomendowane odpowiedzi

DANE TECHNICZNE

 

PROCESOR: IntelCore 2 Duo CPU T6500 @ 2.10 GHz

PAMIĘĆ: 3GB DDR 2 nie znam firmy / Twardy: SAMSUNG HM320II - 320GB

Monitor: Rodzajowy monitor PnP - Wudowany w lapka Samsung R522

KARTA GRAFICZNA: ATI Mobility Radeon HD 4650

KARTA DŹWIĘKOWA: Realtek High Definition Audio

SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7 Home Premium 32bitowy

DIRECTX: Chyba 9

 

OPIS PROBLEMU

 

Laptopik kupiony już prawie 2 lata temu, wszystko śmigało pięknie, GTA IV, The Sims 3, Assasin Creed 2, World of Warcraft: Cataclysm i Wrath of the Lisch King na najlepszych ustawieniach grafiki. Parę miesięcy temu (około 4) przyjechał do mnie kuzyn i stwierdził, że ściągniemy sobie jakąś gierke na PC. Sciągneliśmy program uTorrent i zaczelismy sciagac gre. Po paru minutach stwierdzilismy ze idzie za wolno, anulowalismy operacje i odpalilem simsy. Po około 10min. od uruchomienia The Sims 3 komputer NAGLE sie wyłączył. Myslalem ze to wina aktualizacji ktore kazaly ponownie uruchomic kompa. Ale problem pojawil sie jeszcze okolo 4 razy pod rzad. Od tamtej pory odinstalowalem simsy. Ten sam problen pojawil sie niestety kiedy gralem w GTA IV. Potem pojawial sie przy PRAWIE wszystkich nowszych grach. Wiec gralem tylko w Counter Strike Source i World of Warcraft: Wrath of the Lisch King. (w WoW: Cataclysm takze wystepowal ten problem) NIGDY nie wyskaczyl mi zaden Blue Screen. Od paru dni problem pojawil sie takze przy starszych grach jak: WoW: WotLK, CSS dziala normalnie. Tata mowil ze jemu na Win XP wyskakiwal BS kiedy mial zainstalowanego AVASTA 5, tez go mialem wiec go usunalem. Potem podczas aktualizacji systemy wyskaczyl BLUE SCREEN a kod bledu informowal o zlym sterowniku jakiegos urzadzenia. Potem juz nigdy sie nie pojawil (mam jego zdjecie). Stwierdzilem ze przywroce sobie system za pomoca programy Samsung Recovery Solution 4 z 2 plyt DVD (system kazal je wypalic kiedy go poraz 1 uruchomilem) Przywrocilem system 3 razy i nic sie nie zmienilo, problem nadal istnieje. Formatowalem wszystkie partycje dysku poza systemową (C:/) i także to nic nie pomoglo. Wspomna takze ze montuje i obrabiam filmy w jakosci AVCHD i renderuje je bez wiekszych problemow, nigy komputer sie niewylaczyl. Przy dluzszej pracy nagrzewa sie on bardzo w lewym dolnym rogu - chyba jest to karta graficzna, czytalem ze nie jest ona wystarczajaca chlodzona w tym modelu laptopa. Do filmow uzywam ORYGINALNEGO OPROGRAMOWANIA Sony Vegas Studio 10b, a wszystkie wymienione wyzej gry sa oryginalne, World of Warcraft jest na polskim privie JarGames. Nie mam pojecia co sie stalo z moim lapkiem i prosze o JAK NAJSZYBSZA POMOC. W najgorszym wypadku kupię nowy Dysk Twardy i go wymienie, ale nie chce tego robic. Na danych mi nie zalezy poniewaz najwazniejsze rzeczy mam na dysku przenosnym Seagate 1TB.

 

PS. Po odinstalowaniu AVASTA udalo mi sie pograc w The Sims 3 okolo 2 godzin bez zadnych problemow, ale po 2 godzinkach nagle zaczelo je mulic, potem strzykanie w glosniku i komp sie wylacza. Stara jak świat gra Twierdza Krzyżowiec takze tak reaguje - 2godz grania a potem strzykanko w glosnikach, wiesza sie komp i do widzenia...

PSS. Przed chwilą podczas przeglądania internetu wystąpił BSOD, ale tak szybko zniknął, że niezdążyłem sprawdzic kodu błędu. Potem podczas rozruchu znów pokazał się BSOD z kodem błędu - c000021a

 

PROSZĘ O PILNĄ I SZYBKĄ POMOC.

 

Michał.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zdecydowanie zbyt wysokie temperatury procka i grafiki.

Czy czujesz ciepłe (gorące) powietrze przy wylocie chłodzenia?

 

Odpal wcześniej HWInfo32 i niech chodzi w tle.

Następnie uruchom jakąś mocną grę na 5 minut i pokaż ten sam obrazek z dwóch momentów - w trakcie gry przed zakończeniem i 5 minut po zakończeniu.

 

EDYTA

Pokaż dodatkowo obrazek z Menadżera Urządzeń.

 

Po usunięciu problemu zainstaluj SP1. Ale to później.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...