Skocz do zawartości

BSOD nvlddmkm.sys


jaskra97

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ciekawi mnie kto jest producentem karty, czy przypadkiem nie asus i czy przypadkiem nie instalowałeś w związku z tym jakiegoś firmowego (od asusa) softu do niej. Można pokusić się o aktualizację biosu, co prawda w changelogu napisane jest, że nic konkretnego prócz fixu pracy wentylatora nie zmienia ale może pomóc, aktualizacja przynajmniej nie zaszkodzi. Cóż nie mamy też temperatur procka, ściągnij "real temp" lub "core temp" i sprawdź jak się mają, lub zrób test OCCT "cpu test" przy ustawieniu "large data set' wysoki priorytet i wklej screeny z logów (occt zapisuje je w formie .jpg zdaje się we własnym katalogu).

Odnośnik do komentarza

Cóż test króciutki ale zapewne OCCT sam go przerwał skoro temperatury dochodzą do 95 st (jeśli to prawda rzecz jasna, chociaż nie wierzyć też nie można) następna sprawa to Vcore przy takim jak occt podaje przy full load chyba nie ma się co dziwić, (już pisałem o marnej sekcji zasilania na płycie a tu dostaje od tego quada nieźle w du.. więc efekt jest taki jaki jest) ustal ręcznie Vcore (o ile to możliwe) w biosie na np. 1.35V i sprawdź jeszcze raz jak się komp w OCCT po tym zachowuje.

Odnośnik do komentarza

Wyniki mam nadzieje potrafisz interpretowac.

 

1. Temperatury podzespolow oraz napiecia odczytywane z programow moga , ale nie musza cechowac sie przeklamaniami.

2. Zasilacze pochowalem trzy: 350Watt, 400Watt, 700Watt wszystkie markowe.

3. Plyty glowne dwie wywalilem, a zaraz leca na gwarancji Corsair-ry seri 8500 2GB.

 

Mamy teoretyczny problem z zasilaczem i do czasu pomiaru napiec na tej zasilce proponuje nic wiecej nie wydziwiac. http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczu-news-40.html http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12v

Proponuje odlaczyc ten zasilacz i zmierzyc napiecia w ten sposob. http://www.hotfix.pl/awaryjne-uruchamianie-oraz-sprawdzanie-zasilacza--a79.htm Jezeli ten pomiar bedzie pozytywny to nastepny przeprowadz na podlaczonym do PC-a i pod obciazeniem w OCCT.

 

Co do wynikow HW to nie pokazuje karty graficznej w slocie PCI Exp. i wynikow napiec jak zauwazyl marekW. Napewno dograles stery Chipsetu?

Odnośnik do komentarza

Niestety zdjęć nie będzie (dopiero się dowiedziałem że aparat jest skopany <_< )

 

@MarekW:

 

Gdzie ty tu widzisz temperatury rzędy 90 stopni? Maksymalnie dochodziły do 63 stopni (przynajmniej ja tu tak widzę :blink: )

 

W czasie tego testu miałem jeszcze włączony RealTemp i zerkałem na niego. Nie pokazał więcej niż 64 stopnie.

 

Zaraz zobaczymy te napięcia.

 

EDIT1: Stery chipsetu jak najbardziej dograne.

 

EDIT2: Idzie nowy log z OCCT po zmianie napięcia:

post-2014-0-59074300-1309259784_thumb.png

post-2014-0-33310500-1309259789_thumb.png

post-2014-0-62095800-1309259793_thumb.png

post-2014-0-98214700-1309259797_thumb.png

post-2014-0-18062000-1309259806_thumb.png

post-2014-0-97246000-1309259811_thumb.png

post-2014-0-66043300-1309259817_thumb.png

post-2014-0-48866800-1309259822_thumb.png

post-2014-0-76887000-1309259827_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Odpalilem na chwile dla czystosci sumienia OCCT na swoim systemie X64. Dziala sprawnie i wyswietla wyniki zgodne z tym co zmierzylem miernikiem.

 

occtx64.th.jpg

 

Pytanie dodatkowe, czy podczas odpalania testu miales zaznaczone w owalu GPU:Memtest podswietlone na szaro i nie zdatne do uruchomienia czy jak inne normalnie ciemno czerwone.

 

Bierz sie za sprawdzanie zasilacza i przewiew w budzie.

Odnośnik do komentarza

Nie, ja zrobilem test Power Supply czego Tobie nie polecam. Sprawdz ten zasilacz zanim cos padnie. Jak zasilka bedzie sprawna to pogadamy.

Mamy teoretyczny problem z zasilaczem i do czasu pomiaru napiec na tej zasilce proponuje nic wiecej nie wydziwiac. http://zenfist.pl/ja...zu-news-40.htmlhttp://overclock.pl/...nik-po-tych-12v

Proponuje odlaczyc ten zasilacz i zmierzyc napiecia w ten sposob. http://www.hotfix.pl...ilacza--a79.htm Jezeli ten pomiar bedzie pozytywny to nastepny przeprowadz na podlaczonym do PC-a i pod obciazeniem w OCCT.

 

Odnośnik do komentarza

Nie posunelismy sie ani o krok. Popatrz prosze na wyniki napiec CPU, 3.3V, a przede wszystkim na 12Volt. Jesli nie sprawdzisz miernikiem napiec do niczego wiecej nie dojdziemy.

Jak powinien wygladac test Power Supply ? to przynajmniej 20 - 30 min. Masz tu probke po OC.

 

4200occtok.th.jpg

 

Myślę, że zasilacz jak najbardziej wyrabia, temperatury wszystkie w normie.

 

 

Jesli tak myslisz to ja moge tylko podniesc rece do gory i poddac sie, a szkoda bo zasilacz moze byc sprawny, a plyta walnieta, rozwiazan jest wiele. Od czegos trzeba zaczac, a naturalnym wydaje sie od zasilacza.

Odnośnik do komentarza

Pomijajac wyniki z testu OCCT. Brak checi sprawdzenia napiec. To, ze tylko jedna gra -napewno?- powoduje problem oraz to, ze okazalo sie po dluzszej wymianie informacji, ze wymieniales chlodzenie mam takie przemyslenia na koniec.

 

- pamietam gre Silent Hunter3 jak ciela sie na moim GF 7600 GT i P4. Ta i tylko ta gra powodowala przycinanie podczas akceleracji czasu x48. Czasem takie rzeczy sie dzieja.

- chlodzenie S1 moze i odprowadza cieplo z rdzenia, a co z sekcja zasilania i pamieciami. poprawnie zalozone radiatorki, a sa jakies tam? Tu masz temat tak dla innego punktu widzenia

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Na_pomoc_Niestabilny_Palit_GeForce_GTS_250_Green-34680.html

- wiatrak i to solidny na tego S1 plus obnizenie taktowania pamieci o 100 MHz - tak bym sprobowal

 

Powodzenia szanowny kolego.

Odnośnik do komentarza
Gdzie ty tu widzisz temperatury rzędy 90 stopni? Maksymalnie dochodziły do 63 stopni (przynajmniej ja tu tak widzę
Fu_cktycznie patrzyłem nie na tę stronę co trzeba :lol: ale pytanie podstawowe dlaczego te testy tak krótko trwają? Zastanawiające jest wskazanie Vcore (przyznam nie daje mi to spokoju), może OCCT przekłamuje ale można to zweryfikować dwoma innymi progsami odpalonymi przy teście, np. CPU-Z i jeszcze lepiej HWiNFO32 (w którym to można uruchomić i zapisać logi w trakcie testowania). Sekcja zasilania płyty głównej jest na prawdę na bardzo marnym poziomie.
Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiam czemu tak krótko trwały. po prostu się wyłączyły same z siebie tak nagle :blink:

 

Co do płyty głównej zastanowię się czy jej nie zmienić. Polecasz jakąś? Odpowiedz na priv.

 

Teraz temat już na prawdę zamknijmy. Nie ma sensu go przedłużać. Nic nie wymyślimy. Wszystko wskazuje na płytę główną.

 

EDIT: Zapomniałem się zapytać: co do testu vcore. Co cię tak straszy? Przyznaje się że nie potrafię interpretować tych wyników. Po prostu nie znam się na tym. Nie przedłużajmy, odpowiedz też na priv.

Odnośnik do komentarza
Też się zastanawiam czemu tak krótko trwały. po prostu się wyłączyły same z siebie tak nagle
one - te testy - chcialy tez na priv, a ty je na Jarocin dales :blink: Nie wylaczyly sie same z siebie - ustawiles je tak krotko. Tylko pierwszy test wylaczyl sie sam po bledzie CPU na pierwszym rdzeniu. OCCT zaczyna i konczy test na "niskich obrotach" cokolwiek to dla ciebie znaczy.

 

Teraz temat już na prawdę zamknijmy. Nie ma sensu go przedłużać. Nic nie wymyślimy.
wymyslilismy wszystko co trzeba na podstawie podawanych przez Ciebie informacji.

 

Wszystko wskazuje na płytę główną
nie ma jednoznacznych wskazan na mobasa dopoki nie zastosujesz sie do sugesti. Prosisz o porade, radzimy najlepiej jak mozemy. Nie pozwalasz Sobie pomoc.

 

Zapomniałem się zapytać: co do testu vcore. Co cię tak straszy? Przyznaje się że nie potrafię interpretować tych wyników. Po prostu nie znam się na tym.
tu sie z Toba zgadzam, nie widzisz podstawowych parametrow ktore odbiegaja od normy i to znacznie np. 1.83 Volta na CPU. Procesor o takim Vc odpalany jest na azocie. Cos tu nie gra i do tego probowalismy dojsc w kolejnosci diagnozujac problem. Kupisz mobasa ?? a jesli Twoj zasilacz jednak jest nie sprawny.? Podaj priv zasilacza napisze do niego i zapytam.

Nie pisz do mnie na priv. relanium mi sie skonczylo. :huh:

Odnośnik do komentarza

Człowieku, ja nic już nie wymyślę! Jak będę zdesperowany, to zapłacę za speca i już.

 

Zasilacz zakupiłem, kurde jakiś miesiąc temu!

 

Chyba dobra alternatywa od zasilacza z czarnej listy, którego miałem wcześniej, nie?

 

A że nie dam sobie pomóc to wiem. Już od niejednego człowieka usłyszałem że jestem samotnikiem i jestem aspołeczny.

 

A na moją niewiedzę nic nie poradzę. Mam mnóstwo czasu, żeby się uczyć. Popatrz na mój nick i wywnioskuj ile mam lat....

Odnośnik do komentarza
Zasilacz zakupiłem, kurde jakiś miesiąc temu! Chyba dobra alternatywa od zasilacza z czarnej listy, którego miałem wcześniej, nie?

czlowieku wiesz jak wazna podales informacje?? teraz to piszesz. ? Zanies ten sprzet do jakiegos kolegi lub serwisu bo stracisz CPU i reszte. Wydrukuj cala nasza wspolna konwersacje to mu pomoze.

No to powodzenia dzieciaku, trzym sie. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
czlowieku wiesz jak wazna podales informacje?? teraz to piszesz. ? Zanies ten sprzet do jakiegos kolegi lub serwisu bo stracisz CPU i reszte.

 

Eeee? Nie zrozumiałem cię. Teoretycznie lepszy zasilacz jest w rzeczywistości gorszy od zasilacza z czarnej listy?

 

Ja miałem wcześniej zasilacz z czarnej listy (firmy Akyga) a teraz kupiłem OCZ StealthXstreme (czy coś takiego, nie pamiętam). Coś chyba ci się pomyliło ;) .

 

EDIT: Ten temat i ta konwersacja powinna być przyklejonym tematem, pod tytułem "Jak nie udzielać się na forum". :D

Odnośnik do komentarza

Dlaczego tak krótko? Ano przy wyborze testu "Test Type" - "własne" ustawienia default są właśnie na 6 min, i tyle trwa test, potrzebne jest trochę dłużej, więc na poniższym obrazku jest jak to ustawić.

 

 

myślę, że tyle wystarczy.

Wskazania OCCT odnośnie Vcore są wg. mnie przekłamane bo przy takim napięciu proc się "gotuje", a temperatura na pewno była by zbliżona do temperatury "pieca martenowskiego". Myślę, że zapuszczenie "rejestracji" temperatur w HWiNFO32 podczas testu OCCT wątpliwości by rozwiało, zresztą nie musi to być OCCT do testu można użyć LinX'a.

Odnośnik do komentarza

Bylem w aptece wiec odpisze.

 

Eeee? Nie zrozumiałem cię. Teoretycznie lepszy zasilacz jest w rzeczywistości gorszy od zasilacza z czarnej listy?

 

gdzie tak napisalem??

Zasilacz z czarnej listy mogl spowodowac:

- "rozkalibrowanie" sekcji zasilania na mobasie i uszkodzenie czujnika w CPU oraz na plycie

- to samo do PCI E

 

marekW oczywiscie dawno Cie prosil - odpal CPU-Z i pokaz zakladke z napieciem

- przeklamania w OCCT sa jak najbardziej widoczne bo jak napisalem 1.83 V nadaje sie na azot, a i on chyba by nie dal rady

- napiecie ponad 13 V na GPU

Wszystko to trzeba dokladnie sprawdzic w odniesieniu do GPU - jedna gra powoduje bsod-y, napisalem Ci dlaczego. Obnizyles taktowania i pograles pare godzin.

 

Ja miałem wcześniej zasilacz z czarnej listy (firmy Akyga) a teraz kupiłem OCZ StealthXstreme (czy coś takiego, nie pamiętam). Coś chyba ci się pomyliło .

 

nie bede tego komentowal

 

Plyta prawdopodobnie jest lekko uszkodzona, ale to moze tylko sprawdzic ktos obeznany z tematem.

 

EDIT: Ten temat i ta konwersacja powinna być przyklejonym tematem, pod tytułem "Jak nie udzielać się na forum".
widze, ze jednak jestes fachmanem od sprzetu, no coz pogratulowac.
Odnośnik do komentarza

Czy jesteś w stanie stwierdzić na jakich kościach są zbudowane pamięci w twoim komputerze ew. zrobić im fotkę na której wyraźnie będzie widoczne logo.

Wg raportu wnioskuję, że są to pamięci GoodRam, niestety była pewna seria zbudowana na kościach brandowanych przez samą firmę która ma dość spore problemy choć głównie dotyczy to płyt firmy foxconn.

 

Proponuję też test pamięci odpowiednim programem, jeżeli użyjesz memtesta to raczej w wersji starszej niż 2.11.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...