Skocz do zawartości

Ogromne spowolnienie komputera na 1.5h po starcie


herosista

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze rozumiem to powinienem dokupić dodatkowa kość ramu 2gb by miec podwójne "dual" channel lub wyjac jedna kosć ramu

Wg manuala to nie musisz nic robić... Fragment, który zacytowałem w poście #22 mówi, że część pamięci (4 GB) zostanie skonfigurowana jako dual, a nadwyżka (2 GB) będzie działać jako single. Czy to faktycznie tak działa nie mam pojęcia. Wcześniej przyjąłem z sufitu, że standardowo powinny to być dwie pary modułów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dwa zdania do raportu, po pierwsze napięcia - piątki dość wysoko wychodzą poza zakres, zwłaszcza -5,7 to ponad 10% przekroczone napięcie referencyjne, może oznaczać że zasilacz nie wyrabia.

Druga sprawa, moduły pamięci zasilane 1.5V, sprawdź czy jest to właściwe napięcie dla tego modelu (płyty asusa potrafią wykryć niewłaściwe parametry), prawidłowa wartość powinna widnieć na samych pamięciach (naklejka).

Oczywiście przydałby się dysk do podmiany, w remapowanie bym się nie bawił, dysk na gwarancji należy reklamować, wszelkie własne zabawy mogą być tylko później pretekstem (abstrahując od tego czy uzasadnionym) do odrzucenia roszczeń gwarancyjnych.

 

 

@3oo - ja bym tak nie deprecjonował "Greena", sam właśnie odesłałem do serwisu "Blacka" (WD2002FAEX) ze słabymi sektorami, być może WD ma jakiś problem z firmwarem nowych dysków, nic niespotykanego (patrz czarna seria Seagate).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

1. Masz mozliwosc zastosowania nowszego BIOS-u.

2. Usuniecie jednej kosci pamieci. 4GB to do zastosowan domowych wystarczajaca ilosc. Ja bym sprzedal te trzy i kupil 2x2 1600MHz z normalnymi ustawieniami SPD,a nie takie wynalazki @ 609 MHz 8-8-8-22

3. Ustawienie pliku wymiany na znacznie mniejszy tym bardziej ze wzgledu na ten dysk.

4. Wg wskazan programu masz na RAM-ie 1.7V - program moze sie mylic dlatego warto sprawdzic w CPU-z.

5. Sprawdzenie napiec na zasilaczu tylko i wylacznie miernikiem - pozycz, kup za kilkanascie zloty i zmierz pod obciazeniem np OCCT

6. Dysk jak najbardziej do reklamacji. Czekanie az SSD potanieje?? coz mozna czekac, ale .........bez komentarza

7. Ustawienie biosu w znaczacych dla CPU i RAM punktach manualnie. Plyte masz z dolnej polki, a cepa z najwyzszej i do tego zdecydowanie nie pewny zasilacz (przynajmniej do chwili jego sprawdzenia)

Odnośnik do komentarza

Posty poprzedników są ważne.

 

Wywal jeden moduł RAM na czas doprowadzenia pudła do stanu funkcjonalności. @picasso pisała Ci o bezsensie instalacji SP1 w tej sytuacji. To potem.

Dysk masz SATAII. Zobacz co jest na nalepce. Czy ma zworkę do trybu 1.5Gb i jeżeli tak to połącz te piny i test MHDD.

 

Nie chcę wklejać obrazków bo mi się kończy limit na forum (zostawiam na tematy ważne) ale sprawdź to:

 

VBAT baterii CMOS

 

1.664 V

 

 

Dodatkowo pokaż obrazki z MU w trybie normalnym oraz w trybie Widok wg. połączeń + obrazek z zarządzania dyskami.

Odnośnik do komentarza

Nie chcial bym Cie denerwowac bo masz i tak troche do ogarniecia, ale pogrzebalem na stronie asusa i wynika ze specyfikacji, ze jednak do tego CPU byloby jak najbardziej wskazane zakualizowanie Bios-u do wersji 901. Przy okazji narzedzie Mem-ok takze dostanie latke.

'

i7870.th.jpg

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...