Skocz do zawartości

Karta do 65 zł - Geforce 8300gs czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

muszę pilnie dla jednej z osób z rodziny załatwić na szybko (do soboty ) kartę graficzną i jedynie co znalazłem we wmiare dobrej cenie to

 

http://allegro.pl/nvidia-geforce-8300gs-dvi-dsub-tv-out-dx10fv-i1621976689.html

http://allegro.pl/geforce-7300-128mb-i1618565417.html

 

ewentualnie jest coś lepszego w cenie góra 60-65 zł z wysyłką ???

 

lub za 60/65 zł ale w zielonej górze ???

 

 

Niestety opinie o tej karcie są różne i jest ich bardzo mało.. - gdzieś wyczytałem , że jest gorsza od Geforce 6700 GT ???

 

fakt faktem że nie należy do najlepszych kart i ma pamięć jedynie DDRII no ale bez przesady....

 

Zasilacz w komputerze tamtym jest Dell 300w ale o ile dobrze pamiętam dla della jakaś dobra firma produkuje więc to ok...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spotkałem się z opinią, że Dell robi zasilacze "szyte na miarę", więc obawiałbym się zbytniego rozbudowywania konfigu.

Sprawdź też jak wygląda śledź tej karty, którą masz "wyrzucić"... tutaj też może być pułapka.

 

Hmmm... 216? :P A poza tym - w uproszczeniu - liczy się bardziej moc, która jest podawana jako kombinacja poszczególnych linii.

Znając konfig, poniżej możesz sobie orientacyjnie wyliczyć wymagany amperaż dla poszczególnych linii.

http://zenfist.pl/kalkulator-mocy-zasilacza-moc-zasilacza-news-151.html

Odnośnik do komentarza

Procesor Intel Pentium Dual Core 1.8 ghz

Chipset: Intel Q965 (ICH8) Express Chipset

Karta graficzna-video: zintegrowana - Intel® Graphics Media Accelerator 3000 256MB, ( 640 x 480 do 1920 x 1200 ) RAMDAC 400MHz, 24-bit, Suports D3D and OGL Pixilation Rules

Twardy dysk: 1 x 80 GB - standard - Serial ATA 3.0 (SATA) - 7200 rpm Controller Interface Type SMART III 300 Mbits/

 

 

wyrzucić?? tam jest zintegrowana ..

 

 

wolny slot PCI-E x16

 

Normalnie jest wszystko ok bez low profile itp..

 

Geforce 6200 którego początkowo chciałem tam wmontować ale wziął i się zepsuł od leżenia na półce :( ale on pasował..

 

Tak z ciekawości zapytam : Jakie pułapki masz na myśli ? :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie low profile to raz, a dwa że to niestandardowa obudowa - co bywało przy Optiplex'ach zdaje się. Ale to już może mieć większe znaczenie przy próbie wymiany płyty głównej. Chociaż bywało, że i trzeba było majstować przy śledziach karty grafiki. A też słyszałem, że nie wszystkie zasilacze są w stanie poprawnie pracować z takimi płytami głównymi (głównie chodziło o te Intelowskie ze wspomnianych Optiplex'ów). Już nie wspomnę o tym, że opinie o Optiplex'ach są takie iż to kompy "jednarazowego użytku", nie za bardzo nie przeznaczone do rozbudowy czy wymiany podzespołów.

Pozostaje się pomodlić o szczęśliwy finał historii. :)

Odnośnik do komentarza

Taaa

 

omfg a ten kupował twierdząc iż dell to porządna firma więc będzie dobry do ulepszania a to jednym słowem g****o prawda.. :x

 

Jutro podjadę po kartę graficzną i się wszystko okaże :)

 

a mam takie pytanko:

 

Jak wkładałem poprzednią kartę graficzną GF 6200 który się okazał uszkodzony.. Wiatrak od procka zaczął działać na najwyższych obrotach jak jakiś dziwny....

 

Czy to wada tego kompa czy wina tego że karta tamta była uszkodzona ?

 

na zintegrowanej komputer chodzi cichutko

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...