Skocz do zawartości

Karta SD nie widzi skopiowanych danych


jareo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tu problem z kartą SD ELITE PRO 32GB. Wcześniej miała format RAW ale przekonwertowałem ją poprzez cmd na FAT32. Teraz jeżeli skopiuję na nią cokolwiek i wyjmę z czytnika to później tego już nie widać (może pliki są w jakiś sposób szyfrowane?) ale w jej właściwościach jest że zostało zajęte wolne miejsce. Total Commander też nie znalazł żadnych ukrytych plików. Nic nie dał jej format. Na karcie znajduje się pusty plik bez rozszerzenia o nazwie ,,RRaA,, Nic nie można z nim zrobić. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Karta jest nie wiadomego pochodzenia (nie wiem czy była kupiona w sklepie czy na aukcji) <_< Formatowałem ją tylko poprzez prawoklik z okna Windowsa a kopiowałem kilka plików mp3 i dokumentów .txt. Tak że pliki nie są za specjalnie duże. Laptop ma możliwość czytania tych kart a poza tym wkładałem ją do dobrego gatunkowo czytnika kart Kingstona i też nie widzi plików które zostały na nią skopiowane bądź wycięte i wklejone. Ciekawi mnie co to jest ten pusty plik RRaA. W sieci wyczytałem że format karty RAW może być wykorzystywany do aparatów i zapisywania na nich wysokiej jakości zdjęć :blink: . Tylko nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza

A próbowałeś exFAT lub NTFS?

 

 

Z CMD nie można zmienić formatu dysku na exFAT. Udało mi się tylko z RAW na FAT32. Teraz gdy chcę zrobić konwersie z FAT32 do NTFS to wywala komunikat że nie można przekonwertować.

 

marekW programy z tego linku nie pomogły. Sprawdziłem też programem ,,ADRC Hard Disk Checker 1.01,, czy dysk nie jest uszkodzony i jest OK. Próbowałem też GParedem ale on z kolei nie widzi żadnej karty tylko partycje dysku.

 

 

Format FAT32 to raczej odpowiedni ,,typ,, dla takich kart. Pierwszy raz spotkałem się z takim czymś :blink: i nie jest to fajne <_<

Odnośnik do komentarza

Doczytałem się w sieci że to może być utrata struktury katalogowej i dla tego wcześniej był format karty RAW. Jak ustawiłem polecenie sprawdzania dysku poprzez chkdsk /f przed startem systemu dla tej karty to badanie wolnej przestrzeni dysku po 10 minutach był 0% tak że pewnie potrwa to kilka godzin. Może po tej operacji struktura zostanie odbudowana.... Jak skończę to napiszę dla potomności czy mi się udało B)

Odnośnik do komentarza

Na inny rodzaj systemu plików to lepiej formatować.

 

exFAT obsługuje Win XP tylko wtedy, kiedy zainstalujesz mu jego obsługę. Od Visty w górę można już spokojnie z tego korzystać bez problemów.

Właściwie to exFAT uważa się za system dla tego rodzaju nośników.

 

A NTFS też przecież można ustawić (ale najczęściej formatowanie na ten system działa przez Zarządzanie Dyskami [Zarządzanie Komputerem w Panelu Sterowania]).

 

Może zrób _pełny_ format?

Odnośnik do komentarza

Pełny format to robiłem na samym początku:-) Właśnie skończyłem robić chkdsk z naprawą zaplanowane przed włączeniem systemu. I to też nie pomogło ale zrobiło loga:

 

 

Sprawdzanie systemu plików na F:

Typ systemu plików to FAT32.

 

Zaplanowano sprawdzenie dysku.

System Windows sprawdzi teraz dysk.

Numer seryjny woluminu: AA5E-88BF

Usuwanie koncowych wpisów folderu z \

Czy przeksztalcac zagubione lancuchy na pliki (T/N)? Tak

32 KB w 2 plikach odzyskanych.

Trwa sprawdzanie wolnego miejsca na dysku...

Zakonczono sprawdzanie wolnego miejsca na dysku.

System Windows wprowadzil poprawki do systemu plików.

32649216 KB calkowitego miejsca na dysku.

16 KB w 1 folderach.

32 KB w 3 plikach.

32649152 KB jest dostepnych.

 

16384 bajtów w kazdej jednostce alokacji.

2040576 ogólem jednostek alokacji na dysku.

2040572 jednostek alokacji dostepnych na dysku.

Zapisane dane róznia sie od danych odczytanych przy przesunieciu

0xff7200 przez 0x8e00 bajtów.

Nie mozna zapisac niektórych tabeli alokacji plików (FAT).

 

 

 

Wiecie może co to za błąd na dole tego loga?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...