Skocz do zawartości

Kupno nowej karty graficznej Radeon HD6850 a zasilacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna nowej karty graficznej -> Gigabyte Radeon HD6850 .

Konfiguracja mojego kompa to Phenom II x4 955, 4GB ramu i zasilacz Modecom MC 400W. Jego obciążalność na linii +12V nie przekracza 348W i tutaj moje pytanie, czy to wystarczy do tej karty (teraz mam Radka 4850). Z moich wyliczeń i niektórych testów przeprowadzony w sieci wynika, że starczy. Jednak w sieci można znaleźć wypowiedzi osób, które utrzymują, że powinien być zasilacz minimum 500W.

Jakby co to mam na oku taki zasilacz -> SeaSonic SS500ET80+OEM 156zł , chyba, że znalazłby się lepszy w tej cenie ? Co w ogóle o nim sądzicie. Powszechnie wiadomo, że Seasonic robi zasilacze z najwyżej półki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Radeon 4850 - 30A and a 450W PSU minimum"

 

Zawsze się zastanawiałem, to jest z resztą bebechów liczone?

 

Ten model szóstki, który wybrałeś. Tak patrzę na chłodzenie.

Mam 5670 Gigabyte i wygląda prawie identycznie, tylko, że jest tylko jeden wentylator. Wiesz, że jedyne co jest głośne w kompie, to właśnie ta karta?

I nie ma czegoś takiego, jak w His, gdzie wentylator zwalnia, gdy nie ma obciążenia do poziomu niesłyszalnego. Kręci się na full w każdym momencie. Szczególnie w nocy jest to denerwujące.

Niestety słychać go przy normalnym użytkowaniu, przy wyłączonych głośnikach. Powiem ci, że jest to wkurzające. A dwa wentyle to to na pewno miłe nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Ten Seasonic pod względem obciążalności 12V jest niewiele lepszy od tego Modecoma bo tylko 2 ampery więcej ma (chociaż producent lepszy). Następny zasilacz "odczuwalnie" mocniejszy który znalazłem kosztuje 235 zł http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-600w-80-sli-psu-120mm-ocz600sxs2-eu-266934/ też Fortron ale 45A. Zastanów się czy może nie dodać trochę do zasilacza bo ten uciągnie nawet GTX 580.

Odnośnik do komentarza

Co do głośności kart w trybie Idle - można użyć np MSI Afterburner- albo EVGA Precision i zrobić sobie profil w którym obniżymy taktowania i obroty wentylatora o połowę (zakładając że to wystarczy żeby były temperatury dobre). Jeżeli chcemy w coś zagrać po prostu przełączamy na profil Default (to da się zrobić nawet automatycznie). W ten sposób prawie każda karta może być cicha.

Co do "prądożerności" kompa:

procesor zużywa około 100W z lini 12V Źródło tam jest 940 ale to prawie to samo

karta może zużyć 150W z gniazda PCI-E (jeżeli to 2.0) ale raczej 75W bo to prawdopodobnie 1.0 plus 75W z jednego złącza prądowego PCI-E

całą reszta jest pomijalna z pkt widzenia obciążenia linii 12V

To daje nam razem 250W (325W w gorszym przypadku) czyli niby ten MC wystarczy. Wg tego linka który dałem wcześniej minimalnie do komputera z tą kartą trzeba dać zasilacza który ma 300W na lini 12V. Z drugiej strony osobiście pewniej bym się czuł mając takiego OCZ zamiast tego Modecoma. Z XFX czułbym się najlepiej bo to i Seasonic i duża moc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...