Skocz do zawartości

Wyświetlacz na obudowę


Adriano2747

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie zamierzam ulepszyć troszkę wizualnie moją obudowę "Perfektus" ;] pomyślałem o wyświetlaczu na przedni panel ;] i na allego znalazłem takie oto coś: Wyświetlacz

 

Moje pytania:

- jak i do czego taki wyświetlacz się podłącza?

 

- jeśli mam już zamontowany czytnik kart wewnętrzny to muszę się go pozbyć czy idzie podłączyć obydwa te urządzenia naraz ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

O ile się nie mylę to coś ma w zestawie przejściówkę z molex'a, którą podłączasz do odpowiedniego złącza panelu - tyle po lekturze instrukcji montażu (z linku aukcji). Kwestię sensorów i ich podłączenia pomijam.

Natomiast czy musisz coś demontować sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć. Niewątpliwie musisz wykorzystać zatokę 5,25" - czyli taką gdzie zwykle są montowane napędy DVD. Ile ich masz (zdaje się, że obudowa ma 3), a ile masz obecnie wolnych sam wiesz najlepiej. :)

Odnośnik do komentarza

O ile się nie mylę to coś ma w zestawie przejściówkę z molex'a, którą podłączasz do odpowiedniego złącza panelu - tyle po lekturze instrukcji montażu (z linku aukcji). Kwestię sensorów i ich podłączenia pomijam.

Natomiast czy musisz coś demontować sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć. Niewątpliwie musisz wykorzystać zatokę 5,25" - czyli taką gdzie zwykle są montowane napędy DVD. Ile ich masz (zdaje się, że obudowa ma 3), a ile masz obecnie wolnych sam wiesz najlepiej. :)

 

 

No tak chodzi właśnie o te sensory bo czytnik kart plus audio zajmują właśnie te wejścia w płycie audio i usb plus do tego diody od hdd i "power diod" od podswietlanego przycisku zasilania . czy to nie będzie kolidować z tym wyświetlaczem i gdzie i na jakiej zasadzie montuje się takie sensory ??? a propo zatok to mam jeszcze 3 wolne wiec bez problemu. chodzi o sposób montowania tych sensorów.

Odnośnik do komentarza

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945gcm-s2l/download/manual

Zdaje się, że HDD LED connector panelu będziesz musiał podłączyć do płyty głównej, złącze F_PANEL i chyba do wejścia IDE Hard Disk Active LED (str. 26 instrukcji). Albo będziesz miał to na panelu albo na obudowie (o ile jest tam podłączone).

Natomiast sensory CPU i SYS to pomiar temperatury (procka i wewnątrz obudowy), więc to już Twoja inwencja. Aczkolwiek na pewno nie możesz sensora CPU przykleić bezpośrednio do procesora (inaczej mówiąc nie możesz go włożyć między procesorem a radiatorem).

 

BTW

Przykład bardziej praktyczniejszego rozwiązania, ale to już zależy co kto lubi (co komu brakuje).

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://image1.dhgate.com/upload/spider/b/980/559/b_24d55e559980_0.thumb.gif&imgrefurl=http://www.dhgate.com/wholesale/pc%2Bfront%2Bpanel%2Blcd.html&usg=__ws9IMsuuAskfihAjAo_oAJ0x9l0=&h=100&w=100&sz=6&hl=pl&start=49&zoom=1&itbs=1&tbnid=vFZaJp3YZwIdqM:&tbnh=82&tbnw=82&prev=/search%3Fq%3Dfront%2Bpanel%2Blcd%26start%3D42%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26hs%3D7qI%26sa%3DN%26rls%3Den%26channel%3Dsuggest%26ndsp%3D21%26biw%3D1920%26bih%3D1049%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&ei=1oK8TYboN8-18QPFl7XZBg

Odnośnik do komentarza

IMHO w takiej postaci jak proponujesz to nie warto. I to nie tylko z uwagi na niezbyt precyzyjny pomiar temperatury, który uzyskasz (lokalizacja sensorów). Gdyby miały dodatkowo coś praktycznego, np. dodatkowe wejścia USB, FireWire bądź eSATA itd. można byłoby się zastanowić. Tutaj kłaniają się możliwości płyty głównej (dodatkowych wyjść na niej) - a i tutaj czasem trzeba się liczyć z problemami np. słaba jakość wyprowadzeń kabelków USB na panel co może czasami skutkować nie wykrywaniem urządzeń. Z innej strony, nie wszystkie wentylatory umożliwiają regulację obrotów.

 

Jeśli zależy Ci na świecidełkach to możesz spróbować podświetlane wentylatory, lub tzw. zimne katody. Ale w przypadku Twojej obudowy to raczej mija się z celem (choć mogę się mylić) bo tego nie będzie widać od frontu obudowy. :)

Przykłady poniżej. W tytule lub opisach na youtube jest podane jakich wentylków użyli....

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...