Skocz do zawartości

Dysk SSD


DragonFire

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Państwu.

 

Tak na szybkiego znalazłem sobie taki oto SSD: http://www.imperium.net.pl/dysk-twardy-25-40gb-corsair-force-cssdf40gb2-ssd-p-95287.html

 

Moje pytania są takie:

1. Czy dla Visty to wystarczy?

2. Pamiętam, że mój Raptor 40 Gigowy, miał tak naprawdę 37 GB, czy taka sama reguła tyczy się także SSD?

3. Co myślicie o tym modelu?

4. Znacie jakiś tani sklep w Krakowie? Znalazłem tylko morele.net, nie ma tańszego?

 

Edit:

Ten wydaje się być wydajniejszy:

http://www.morele.net/dysk-ssd-ocz-oczssd2-2vtx40g-325579/

 

Edit:

Dobra, zamówiłem Ocz Vertex 2 80 GB. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Trza sobie jakiś prezent na święta i urodzinki sprawić.

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dobra, zamówiłem Ocz Vertex 2 80 GB. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Trza sobie jakiś prezent na święta i urodzinki sprawić.

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.

Aleś cięty :) Nie będzie żałował pamiętaj tylko żeby na nim nie trzymać MP3 ani filmów :) oraz wyłączyć defragmentację i takie tam inne. Windows 7 robi to automatycznie. Tutaj jest porówanie pojemniejszego modelu z Samsungiem - bywa że SSD jest 2 razy szybszy.

Odnośnik do komentarza

Zasadniczo nie ma dużego znaczenia czy corsarz czy ocz, generalnie wszystkie te dyski na sandforce SF-1200 są do siebie podobne parametrycznie i funkcjonalnie.

Ja mam Vertexa 2 (90 GB) i jestem z niego zadowolony, na pewno reaktywność systemu się zwiększa przy takim szybkim napędzie, takie rzeczy jak czas startu systemu można pominąć - oczywiście fajnie to wygląda na papierze, można się tym chwalić ale wpływ tego na odczucia

z codziennego użytkowania jest żaden.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
dlaczego nie wolno defragmentować tych ssd?
wolno tylko nie należy tego robić zbyt często, dyski ssd z natury inaczej działają niźli zwykły hdd (przecież tu dostęp do każdej komórki pamięci jest taki sam, nie ma tu talerzy tylko pamięć nand) a dlaczego? Każda komórka ma określoną żywotność, tzn. inaczej każda ma taką samą ale kontroler sam dba o to aby sekwencje odczytu/zapisu rozdzielać mniej więcej po równo dla każdej bez zbytniego obciążenia jednej (umownie rzecz ujmując) .
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...