Skocz do zawartości

System długo się uruchamia niebieski ekran "Czekaj"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ponownie
w Windows 10 Pro 22H2 aktualny, podczas logowania pojawia się ekran "Czekaj"
po 3 minutach następuje zalogowanie.  
Identyczne jak w tym przypadku
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/windows-10-długo-się-uruchamia-niebieski/a08779f3-d2d7-4b91-8cef-32e20c1d485e

 

Pojawiło się to podczas grzebania w systemowym defenderze i zakładce
Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Zabezpieczenia Windows > Ochrona konta [Nie zalogowano się przy użycie konta Microsoft. Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft, aby korzystać ze zwiększonych zabezpieczeń]
Wcześniej był piktogram żółty wykrzyknik a teraz zielony haczyk.
Wcześniej ochrona konta była wyłączona i system logował się bez planszy Czekaj.

 

Sądzę, że problem jest z tymi kontami online, M$ wymusza zakładanie kont online ...
Czyli podczas logowania szuka sobie jakiegoś konta online (którego nie ma) przez 3 minuty i nie znajduje nic i loguje się poprawnie.

Wyłączając dostęp do internetu przed włączeniem komputera, logowanie następuje od razu bez "Czekaj".
Nigdzie nie widzę opcji wyłączenia tego.
We wspomnianym linku konsultant M$ doradził reinstalacje...
Logując się na konto lokalnego admina loguje od razu bez 3 minutowego czekania. Tak samo tworząc nowego użytkownika domyślnie ochrona konta jest wyłączona i logowanie następuje bez 3 minutowej zwłoki.

 

Wie ktoś jak to wyłączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tylko nie rozumiem za bardzo o co chodzi. Twierdzisz że długo czekać na jednym koncie admina aby system wystartował. Na kontach lokalnych nie masz problemu. Dzieje się tak jak twierdzisz po zabawie w ustawieniach Defendera...W takim razie cofnij co tam zmieniłeś, ewentualnie skorzystaj z Punktu przywracania systemu. Może problem leży w autostarcie, na tym kompie dużo wszystkiego z systemem się ładuje w celu uruchomienia? Brałeś to pod uwagę? Ewentualnie jak namieszałeś w koncie i tu wykluczam problem sprzętowy też, jak uszkodzimy dysk, bo na koncie lokalnym, jak połowa rzeczy nie startuje z systemem, jak na koncie głównym, to może to być nieodczuwalne. Jak nie wychodzi cofnięcie zmian, i zamiast, jak doradzili formatować konto, to zrób migrację danych na konto lokalne, plików, usuń konto wadliwe i na lokalnym nowym zaloguj się do serwera Microsoft, utworzyć w ten sposób nowe konto główne w kompie. To powinno rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza

Tu chodziło o zwykłe konto standardowe (nie admina), na co dzień używam zwykłego konta z ograniczonymi uprawnieniami. Jeśli jakiś program potrzebuje wyższych uprawnień np. BleachBit to pojawia się okno do wpisania hasła admina i można korzystać.

Tu chodzi nie o ustawienia defendera tylko ochrona konta powiązana z kontem online.

 

Zrobię migrację z konto_standardowe na konto_standardowe1, a stare wywalę. Myślałem tylko że jest jakiś porób aby to wyłączyć.

 

Kont online nie używam bo nie potrzebuje. Chyba, że jest jakiś istotny powód aby używać kont online Microsoft i się logować do normalnego korzystania. Microsoft zachwala, że to podobno podnosi bezpieczeństwo... a może chodzi o lepsze profilowanie użytkownika. 

W każdym razie dzięki za zainteresowanie i kilka wskazówek :)

 

Odnośnik do komentarza

Logując się do konta masz możliwość korzystania z Microsoft Store, czy z OneDrive, czyli przestrzeni dyskowej w chmurze. Dzięki temu konto Microsoft pozwala nam na logowanie się na wielu komputerach i stosunkowo łatwe przenoszenie danych pomiędzy nimi. To w.sasadzie po to głównie warto to używać. Co do bezpieczeństwa, to wszystko ma swoje wady jak i zalety. Konto Microsoft też ma wady. Ja osobiście korzystam z powodu wymienionego wyżej. No i jest zabezpieczone, wczoraj miałem próbę włamu z Chin,  poszło ostrzeżenie, nie przeszli weryfikacji dwuetapowej, ale hasło musiałem zmienić.  Nie mniej na kontach czasem coś się psuje, to obojętnie czy masz lokalne czy Microsoft. Ja dla przykładu mam teraz problem na swoim głównym koncie z kampanią w grze Halo Infinite, sprawa próbowana rozwiazać wspólnie z 343 Industries i puki co lipa. Nie mniej nan próbę założyłem konto lokalne i tam gra działa . Także jak sprawa się nie rozwiąże to zamiast reinstalacji systemu zrobię też migrację na nowe konto, będzie prościej.

Co w takim razie jeszcze mogę dla Ciebie zrobić? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...