Skocz do zawartości

WMP 11 nie odtwarza filmów .avi


Przemo15PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku tygodni mam problem z odtwarzaniem plików .avi w Windows Media Player 11. We wszystkich innych odtwarzaczach ten film działa a w WMP 11 nie chce. Żadnych nowych kodeków itp. nie instalowałem ani nie odinstalowywałem. Ktoś wie może w czym może być problem? Dodam, że podczas próby odtworzenia filmu w WMP 11 wyskakuje błąd, że program WMP napotkał problem podczas odtwarzania filmu i muszę WMP zamknąć.

 

Mój system to Win XP HE SP3 ze wszystkimi aktualizacjami i kodeki to: Ace Mega Codecs Pack. Może warto byłoby przeinstalować na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy WMP nie odtwarza wszystkich filmów AVI, czy tylko jakiegoś konkretnego? Czy odtwarza inne formaty video?

Możesz podejrzeć parametry filmu tj. jakim kodekiem jest zakodowany w aplikacji MediaInfo.

 

A co do kodeków, te Twoje to są stare, datowane na 2004 rok. Najlepiej było by je odinstalować i zamontować zestaw FFDShow + Real Alternative + AC3 Filter. Nie instaluj innych kodek packów. Ale wg mnie najlepszym wyjściem jest instalacji odtwarzaczy z wbudowanymi kodekami. Sam korzystam z zestawu GOM Player + Real Alternative + AC3 Filter. Zestaw odtwarza wszystkie popularne formaty.

Odnośnik do komentarza

Możesz użyć CCCP Insurgent, który ma opcję wykrywania AceMegaCodecsPack i wskaże pozostawione pliki / filtry. Menu Tools >>> Advanced. Uaktywni się sekcja, która umożliwia wyrejestrowanie pozostawionych filtrów. Z lewej strony masz tez lokalizacje plików na dysku, które możesz usunąć.

 

Z instalacją i deinstalacją kodek-packów jest różnie, bo jak się przedobrzy to da to odwrotny efekt >>> nie odtworzysz plików multimedialnych. Nie daję gwarancji, że instalacja kolejnego kodek-packa rozwiąże problemy i czy wszystko będzie OK. Osobiście nigdy bym tego nie instalował. Jestem zwolennikiem odtwarzaczy z wbudowanymi kodekami, nie używam WMP. Kilka dni temu przetestowałem odtwarzacz PotPlayer (kontynuacja KMPlayer) i jestem pod wrażeniem. Odtwarza wszystkie formaty bez konieczności instalacji dodatkowych kodeków (wyjątkiem są RealMedia), w tym AC3 Filter. Dodatkowo wspiera wszystkie formaty napisów. Ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...