Skocz do zawartości

Problem z wpisywaniem tekstu z klawiatury fizycznej


darcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno mnie tu nie było ale o najlepszym forum cały czas pamiętam :)

Mam nietypowy problem - podczas pracy w przeglądarce edge w trybie programu IE próbując wpisywać coś z klawiatury nie wpisuje się to co jest klikane na klawiaturze czyli np. klikając w literę "q" nie pojawia się ta litera tylko - no właśnie jest tutaj dość nietypowe działanie że pojawia się np. 1 (w różnych momentach zaczyna się od różnych znaków), naciśniecie przycisku czy tego samego czy innego powoduje pojawienie się znaku 2, itd kolejny klawisz to 3, kolejny klawisz to 4 ... Idzie zauważyć zależność że pojawiają się kolejne znaki z kolejnych wierszy na klawiaturze czyli 123456... jak dojdzie do końca linijki na klawiaturze to zaczyna się kolejny wiersz qwert.... i tak dalej do dołu klawiatury i jak dojdzie do końca to zaczyna z powrotem od 123... Problem ten występuje tylko w wyżej wymienionym przypadku, nie występuje gdy jest edge bez trybu ie, nie występuje w innych przeglądarkach, nie występuje w przypadkach innego pisania. Co ciekawe problem ten pojawił się na kilku komputerach (choć komputerów jest więcej) - również z win 10 jak nawet na win7 gdzie jest tylko ie (nie ma w ogóle edge). Problem pojawił się po raz pierwszy w piątek przed weekendem. Początkowo była podjęta próba podmiany klawiatury (bez zmian), komputer został przeskanowany programem antywirusowym (brak zagrożeń), na win 11 próba odinstalowania ostatnich poprawek oraz cofnięcie się do istniejącego punktu przywracania (bez zmian). W internecie na taki przypadek udało się znaleźć niewiele raptem jeden taki problem gdzie poradą było wyłączenie wszystkich usług nie microsoftowych - też to nic nie dało. Co dalej? Gdzie szukać ewentualnie co robić, problem jest na tyle istotny że w tym środowisku jest używany program który w innym środowisku nie ruszy. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 miesiące temu...

@Illidan, sprawdzałem na czystym rozruchu, nic to nie zmieniło. Wycofałem kilka ostatnich aktualizacji, bez zmian. Na innym koncie, bez zmian. System operacyjny i Edge mam w pełni zaktualizowany, na innych maszynach są te same wersje a problemu brak. ESET nie wykrywa żadnych zagrożeń, SFC /SCANNOW nie pomógł. Prawidłowo wprowadza się znaki z klawiatury ekranowej i np. połączenia zdalnego VNC, problem tylko jeśli używana jest klawiatura, oczywiście podmieniałem na inną, bez zmian.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...