Skocz do zawartości

Blest dysku, system nie wstaje, cant login to acc


Sotapo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Tak jak w tytule, komunikat o bledach dysku jakichs sie pojawil, PO restarcie brak mozliwosci automatycznej naprawy... 

Haslo do konta administratora by zrobic chkdsk w tajemniczy sposob nie dziala jak i tryb awaryjny... 

I przestalem kombinowac bo zalezy mi jednak na tym by zawartosc dysku pozostala... a bledy podejrzewam ze pojawily sie po samej instalacji gierki z amazon, natomiast do czasu restartu (kilka godzin pozniej) system działal ok...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No z pendrive z Ubuntu jest klopot, nie mam takiej mozliwosci. 

Instalka win - no to spelnia te funkcje media creation tool, z tego robilem instalke na czystym dysku (w kazdym razie nie chce pozbywac sie teraz tego co mam)

Do cmd moglbym wejsc, tak samo zrobic przywracanie systemu (o ile mam takie punkty) - tylko ze nie moge sie zalogowac bo nie dziala haslo i nie wiem o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze by było zaopatrzyć się w instalację systemu. I w ogóle w jakiś system ratunkowy, który można by było wgrać na Pandrive. Zalecam też zacząć tworzyć backup systemu raz na jakiś czas na takie właśnie ewentualności. W takim razie za bardzo nie ma wielu opcji. Można próbować obejść hasło,ale nie wiem czy się da i nie jest one wynikiem uszkodzenia systemu. Jaki konkretnie Windows padł, 10? Co z opcją resetu systemu do ustawień początkowych z opcją zachowania danych?

Odnośnik do komentarza

Caly czas mowa o Win10.

No jest opcja 'resetuj ustawienia do stanu poczatkowego' ale nie klikalem nawet Bo nie wiem czy bedzie opcja wyboru zachowania danych czy nie.

Co do backupu systemu - no tak jak pisalem, moze byc taki plik tylko ze tutaj jest kwestia tego ze nic nie moge zrobic bo nie dziala haslo.

Bede musial znalezc jakas kafejke w takim razie o ile istnieja takie albo prosic sie kogos o to by sciagnal mi instalke ..

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zawsze jest opis wyboru, zachować dane. Tylko musisz dobrze czytać i kliknąć na ekranie.

Co do hasła jeszcze, próbowałeś nic nie wpisywać? Instalkę pobierz sam na telefon, zainstaluj aplikację Ventoy i zrób bootowalny Pendrive podłączając go do telefonu przez OTG, podam ci tu jeszcze dwa tematy, może się przydadzą...

https://sites.google.com/site/twierdzaciemnosci/windows/usuwanie-zapomnianego-hasła-do-konta-w-windows-10-11

https://sites.google.com/site/twierdzaciemnosci/sprzęt/tworzenie-multibootawalnego-pendive-z-różnymi-systemami-windows-linux

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...