Skocz do zawartości

Prostowanie wyrobionego portu USB


Rekomendowane odpowiedzi

W komputerze zużyło się gniazdo USB że gdy pendrive jest cały czas podpięty do USB to komputer zachowuje się tak i wydaje takie dźwięki systemowe jakby co sekundę wyjmować i wkładać pendriva. Zrobiłem ze zwykłej pinezki narzędzie do prostowania portów USB.

spacer.png

Tą pinezkę zmiażdżyłem na samym końcu obcęgami.

Naprawiam port USB w ten sposób że podwijam blaszkę od portu USB i przekręcam pinezką do środka żeby odkrzywić blaszkę do środka w stronę tego długiego czarnego prostokąta. Oczywiście wtedy komputer jest wyłączony.

spacer.png

Robię tak z każdym z czterech boków partu USB i to pomogło. Czy są jakieś profesjonalne narzędzia do takiego naprawiania portów USB?

Po jakimś czasie używania tych portów USB może się znowu tak samo odkrzywić i naprawiane tego wiele razy może spowodować że któraś blaszka mogłaby pęknąć. To tak jakby się zginać jakiś drut w różne strony to prędzej czy później pęknie  miejscu zginania.

Staram się używać przedłużacza USB.

spacer.png

żeby nie wyrobić portów USB.

Idealny byłby HUB USB

spacer.png

to można by było podpiąć wiele innych urządzeń ale takiego HUBa USB nie mam.

Mam tylko przedłużacz USB.

W znalezionych na śmietnikach telefonach są tak bardzo zużyte porty USB

spacer.png

że nie da się tych telefonów nawet naładować tylko trzeba baterię wyciągać i zamieniać do innego telefonu żeby się bateria naładowała. Te porty USB z telefonach są za małe żeby je naprawić.

Najlepsze by były telefony z funkcją ładowania bezprzewodowego i lepiej łączyć telefon z komputerem poprzez Bluetootha zamiast kablem żeby port USB się nie zużywał

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć. 

Pooglądaj trochę Daniela Rakowieckiego na Youtube, złap zajawkę, po czym chwyć lutownicę lub hot air i zacznij naprawiać. W tym przypadku po prostu wymienia się gniazdo. To samo w telefonach. Na płycie głównej od kompa powinno się to dać zrobić tanią transformatorówką - co by specjalnie nie kupować stacji lutowniczej.... z gniazdami w telefonach może być trudniej, trzeba by coś lepszego (z bardziej odpowiednim grotem), tak mi się wydaje... Z najtańszych produktów, które mogą być okej to wydaje mi się, że lutownice na groty T12. Ja kiedyś kupiłem do testów ekstremalnie tanią lutownicę taką jak ta: https://www.youtube.com/watch?v=eFGXXAnGn-k  płaciłem koło 70 zł z przesyłką, z tym, że to było jeszcze na Shopee. Zrobiłem szybki rekonesans na Aliexpress, 59 zł :). Jak na taką cenę rewelka. Darmowa dostawa. Dostępna z grotem ILS. Do rzeczy, które nie rozpraszają dużej ilości ciepła sprawuje się bardzo dobrze.  Powinno się dać tym wylutować nawet gniazdo od telefonu i wlutować nowe. Kwestia wprawy. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...