Skocz do zawartości

Tworzenie programów w wersji portable


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy utworzyłem wersję portable programu VSDC Pro Video Editor programem VMWare ThinApp 2206 Build 20077476 to w programie VSDC Pro Video Editor utworzonym do wersji portable wyskakuje błąd

Cytat

Initialization error 1

a z Programu Files

Cytat

COM object not registered
'mscore5' liblary not registered. Integration of application is corrupted. Please connect with a support service or launch "Repair" application located at: C:\Data\VSDC Free Video Editor version 8.1.3.459\%ProgramFilesDir(x64)%\Common Files\FlashIntegro\ActiveX\Repair.exe

Próbowałem też ten program utworzyć jako wersję portable programami Evalaze 2.2.1.1 i Cameyo 3.1.1530 ale jest to samo. Ostatnia wersja tego programu która działała jako wersja portable utworzona za pomocą VMWare ThinApp to  VSDC Pro 7.2.1.439. Nowsze wersje tego programu VSDC nie chcą działać po utworzeniu z nich wersji portable.

Jest dostępny ten program w najnowszej wersji portable https://portable4pc.com/vsdc-video-editor-pro-portable ale czy jest bez wirusów. Bardzo często w takich sytuacjach potrzebny jest oddzielny plik uruchomieniowy ale wtedy jest ryzyko że by były wirusy.

Większość programów ma bardzo proste utworzenie w wersji portable poprzez skopiowanie zawartość folderu z Programu Files albo Programu Files(x86)

Idealna sytuacja jest wtedy gdy jest "plik uruchomieniowy portable"\App\"folder nazwy programu w zawartością tego programu".

Absurdem jest że gdyby mieć nawet licencję na przykład na program Nero Burning Rom albo Nero Express ale gdyby chcieć go mieć w wersji portable to nie da się takiej wersji portable utworzyć za pomocą Evalaze 2.2.1.1 i Cameyo 3.1.1530 tylko są 4 opcje albo normalna instalacja albo pobieranie go z wareza (nawet gdyby mieć licencję) albo używanie go jako normalnie zainstalowanego na wirtualnym systemie w maszynie wirtualnej albo rezygnacje z takiego programu. W w wielu czasopismach komputerowych gdy dołączanie są płyty to kiedyś były normalne wersje instalacyjne programów a teraz są same wersje portable. Jedynym wyjątkiem są takie programy które żeby działały muszą mieć uruchomione jakieś działające usługi w tle albo mieć zainstalowane sterowniki. Czy to prawda że programy w normalnej wersji instalacyjnej tylko zaśmiecają system i lepiej jest je uruchamiać w wersji portable?  

Czy istnieją programy w wersji portable dla smartfonowych Androidów?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...