Skocz do zawartości

PC- inaccessible boot device


Rekomendowane odpowiedzi

PC podczas uruchamiania pokazuje Blue Screen inaccessible_boot_device. Nie pomaga naprawa podczas uruchamiania, podczas korzystania z opcji zaawansowanych przy próbie uruchom w trybie awaryjnym nie działają klawisze funkcyjne ani numeryczne a tym samym nie mogę PC uruchomić w trybie awaryjnym nawet przez cmd. Przywracanie systemu nie działa, Przywrócenie do stanu początkowego nie powiodło się zarówno z zachowaniem plików czy też usunięciem wszystkiego.

344504895_1230669417653727_5095327816810320811_n.jpg
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj, nie wiem, czy temat masz jeszcze aktualny, ale problem twój dotyczy dysku twardego, albo uległ on uszkodzeniu, albo pliki na nim. Masz poza tym jakiś system ratunkowy w domu? Jakiś Linux na Pendrive itp? 

Przy poważnej awarii dysku twardego, to niestety nic nie da naprawa podczas uruchamiania czy przywracanie systemu.

Odnośnik do komentarza

Coś jest na rzeczy, podejrzewam nawet czy nie poszła płyta główna. W Bios widać np dysk twardy HDD czy SSD na którym jest działający system( podmieniłem z innego kompa)  , ale nie uruchamia się. Zrobiłem Pendriva USB z narzędziem do botowania MediaCreationTool . W biosie go widać ,ale podczas uruchamiania PC nic się nie dzieje. Poszukam jeszcze płytę ratunkową , gdzieś była.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze uda się podmieniony dysk z innego komputera z systemem odpalić na innym. To musi być podobna konfiguracja, aby zadziałało to w 100 %. Nie, tu raczej dysk jest winny. Zrób tak, jak masz możliwość przełożyć go do innego kompa, jak wspomniałeś, to zrób tak, spróbuj do niego się dostać, zobaczyć czy jest wykrywany. Skopiuj, zabezpiecz ważne dane z tego dysku. Dobrze by było i sprawdzić stan techniczny tego dysku. Pobierz darmowy "CrystalDiskinfo". Zrób screen okna programu z parametrami z tego dysku (S.M.A.R.T.).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...