Skocz do zawartości

Win11, nieudane aktualizacje sterowników oraz systemu


metoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, 

Jako stały bywalec Searchengines w przeszłości zwracam się z prośbą bo po wielu latach.

 

Lenovo IdeaPad S540 z dedykowaną kartą GFMX250.

Jako że użytownik grywa w Robloxa i Minecrafta, ostatnio wszystko zaczelo wolno śmigać,

Postanowilismy zrobic najnowsze aktualizacje Win oraz sterów od GPU.

Pierwsze nie poszły. Drugie też nie chciały. Użyłem narzędzia do czyszczenia sterów Display Driver Uninstaller.

Wyczyścił ładnie wszystko lecz nie ma możliwosci instalacji najnowszych oraz kilku wersji przed sterowników z Nvidia. Czy to przez installer czy przez wypakowanie paczki i instalowanie recznie z poziomu Menedzer urządzeń-> aktualizuj sterownik.

Kilka kroków poczyniłem jak DISM, czyszczenie katalogu win update, zwolnienie wiekszej iloscie miejsca.

 

Proszę o poradę, którędy dalej? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj.

Co konkretnie dzieje się podczas próby instalacji sterowników? Wyrzuca błąd, staje w miejscu czy jeszcze coś innego?
Znalazłem w sieci podobny problem do Twojego, gdzie po aktualizacji BIOS system przestał wykrywać kartę graficzną co uniemożliwi instalację jej sterowników.

https://support.lenovo.com/us/pl/solutions/ht062552 <- tutaj opisany jest przycisk w laptopach Lenovo umożliwiający łatwiejsze rozwiązywanie problemów z rozruchem i przywracanie systemu do stanu fabrycznego.

Wyłącz laptop przyciskiem zasilania trzymając go przez 60 sekund.

Wciśnij przycisk NOVO, komputer powinien uruchomić się i wyświetlić menu wyboru opcji. Wejdź do BIOS/UEFI i znajdź opcję RESTORE DEFAULTS lub RESTORE DEFAULT SETTINGS. Potwierdź i wykonaj, uruchom komputer ponownie już bez przycisku NOVO. Sprawdź czy sterownik można zainstalować, jeśli nie pokombinujemy dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...