Skocz do zawartości

Odmowa dostępu do folderu


xeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po instalacji nowego systemu mam problem z uprawnieniami do katalogów i plików na jednej partycji (nie systemowa).

 

image.png.fb59b07a61fb780af9a67d46af8fb95d.png image.png.f2bdbb1fbc2d212c5be43761e3f4ad64.png

 

Dzieje się to na wszystkich folderach i plikach na tej partycji.

Stosuję więc na nich polecenie Take ownership dodane do menu kontekstowego (w rejestrze):

*:

cmd.exe /c takeown /f "%1" & icacls "%1" /grant *S-1-5-32-544:F & Pause

dllfile:

cmd.exe /c takeown /f "%1" & icacls "%1" /grant *S-1-5-32-544:F & Pause

Drive:

cmd.exe /c takeown /f "%1" /r /d y & icacls "%1" /grant *S-1-5-32-544:F /t & Pause

Directory:

cmd.exe /c takeown /f "%1" /r & icacls "%1" /grant *S-1-5-32-544:F /t & Pause

 

Problem w tym, że działa to tylko do momentu kolejnego logowania oraz dodaje jakichś dziwnych użytkowników do zabezpieczeń:

image.png.2856babe952370bf47df5dc8a4d74764.png

 

Dokonywałem różnych zmian w zakładce Właściwości/Zabezpieczenia plików i folderów i nic nie działa na stałe.

Na dysku są 3 partycje. Nie rozumiem czemu mam ograniczony dostęp tylko na jednej partycji (podczas instalacji win była na dysku i nie była ruszana, z drugą która też była nie ma takich problemów).

Chciałbym mieć porządek w tych zabezpieczeniach na całej partycji i nieograniczony dostęp do całego dysku bez potrzeby używania dodatkowych poleceń. Czy da się tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ok, nie ważne, chyba już naprawiłem. W skrócie dla potomnych:

1. wchodzimy we właściwości partycji -> karta Zabezpieczenia -> przycisk Zaawansowane

2. w kolejnym oknie w polu Właściciel musi być nasza nazwa użytkownika (który jest w systemie ustawiony jako administrator), Zastosuj

3. w okienku Wpisy uprawnienia: usuwamy wszystkie podmioty i dodajemy: własnego użytkownika (tego co wyżej), SYSTEM i grupę Administrators. Wszystko zezwalając na Pełną kontrolę i wszystkich elementów.

4. Na dole okienka zaznaczamy Zamień wszystkie wpisy... , dajemy Zastosuj i czekamy na zmianę uprawnień wszystkiego. 

5. Dalej Ok, Ok i restart kompa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...